Schola „Cantate Deo”

Kto śpiewa, dwa razy się modli – te słowa św. Augustyna wciąż są aktualne.

Schola istnieje od 1982 roku i mimo ciągłych przeobrażeń trwa do dziś. Początkowo nazwa scholi brzmiała „Magnificat”, następnie „Ziarenka” i wreszcie „Cantate Deo”.

Tworzą ją uczniowie i absolwenci ZSO w Zaklikowie oraz ZS w Zdziechowicach – dzieci, młodzież, rodzice oraz wszyscy, którzy chcą się modlić śpiewem.

Śpiew wykonywany jest przy akompaniamencie instrumentalnym: na gitarach grają Agnieszka Kołodziej, Anna Iracka, Julia Dobrowolska i Aleksandra Pokwapisz, na flecie poprzecznym Alicja Płaza, na bębenku Ania Krawczyk i Konrad Koczwara, na dzwonkach Aldona Czajka.

Schola swym śpiewem ubogaca uroczystości kościelne, szkolne i środowiskowe. W parafialnej świątyni śpiewa podczas Mszy świętych niedzielnych i na ślubach, przygotowuje czuwania wielkopostne i liturgię Wigilii Paschalnej. Organizuje koncerty kolęd, pieśni wielkopostnych i maryjnych. Corocznie uczestniczy w „Przeglądzie Kolęd” w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie oraz uroczystościach poświęconych świętemu Janowi Pawłowi II. Kilka lat temu Schola systematycznie uczestniczyła w „Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Pielgrzymkowej” w Radomyślu, zdobywając tam nagrody i wyróżnienia, a także w „Przeglądzie Piosenki Religijnej” w Gorzycach oraz w „Przeglądzie Kolęd” w Nisku.

Głównym celem Scholi jest uwielbianie Boga przez śpiew, zachęcanie wiernych do śpiewu i pomaganie im w modlitwie.

Obecnie Schola „Cantate Deo” liczy około 30 osób.

Zachęcamy do włączenia się w grono osób śpiewających i grających w naszej Scholi!

Próby odbywają się w poniedziałki od godz. 18.00 do 19.00 w salce w Oratorium św. Wojciecha.

Opiekunowie:

Pani Agnieszka Krawczyk (strona muzyczna)

Ks. Proboszcz Michał Mierzwa