Na sportowo

Św. Jan Paweł II 6 czerwca 1999 roku w Elblągu powiedział do sportowców:

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistniać. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca. Zachęcam was, młodych sportowców, abyście żyli zgodnie z wymaganiami tych wartości, abyście w życiu byli zawsze ludźmi prawymi, uczciwymi i zrównoważonymi, ludźmi, którzy budzą zaufanie i nadzieję.

Wzorując się na tych słowach Największego z rodu Polaków – również sportowca – dzieci i młodzież z grup parafialnych  – Ministrantów, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Harcerzy, a także spoza grup gromadzą się w każdą środę na Orliku (okres letni) lub na hali sportowej ZSO w Zaklikowie (okres zimowy) na rozgrywkach sportowych.

Rolę grających opiekunów pełnią Ks. Proboszcz Michał Mierzwa i Ks. Wikariusz Kamil Dziurdź.

Środa:

Godz. 18.00-19.30: piłka nożna (futsal) / siatkówka