Posługa Chorym

Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone … (Jk 5, 14-15)

Duszpasterstwo osób chorych i starszych w naszej parafii obejmuje dwie grupy ludzi potrzebujących.

Pierwszą grupę stanowią chorzy, którzy są odwiedzani w domach w pierwsze piątki miesiąca oraz przed świętami Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Kapłan podczas odwiedzin udziela sakramentu pokuty i pojednania, Eucharystii oraz namaszczenia chorych.

Drugą grupę stanowią starsi i chorzy, którzy mogą przybyć do kościoła.

W 2019 roku proponujemy im pięć spotkań w naszym kościele parafialnym:

– pierwsze – 11 lutego – w Światowy Dzień Chorego

– drugie – podczas Rekolekcji Wielkopostnych, tj. w poniedziałek 8 kwietnia

– trzecie – w Letni Dzień Wdzięczności Chorego – 22 czerwca

– czwarte – w Jesienny Dzień Skupienia – 14 września w kaplicy Miłosierdzia Bożego w Irenie

– piąte – podczas Rekolekcji Adwentowych, tj. 16 grudnia 2019 roku.

• Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii parafialnej, aby byli objęci opieką duszpasterską.

• W sytuacjach nagłych odwiedzamy chorych na prośbę rodziny o każdej porze.

• Zapraszając kapłana z posługą do chorego należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, na nim krzyż i świece, wodę święconą i kropidło oraz talerzyk z chlebem, solą i cytryną.

• Prosimy, aby w trakcie modlitwy przy chorym obecni byli domownicy.