Posługa Chorym

• Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone … (Jk 5, 14-15)

Szczególnej pomocy Bożej potrzebuje człowiek w czasie ciężkiej choroby, a zwłaszcza w niebezpieczeństwie śmierci.

• Osoby chore z naszej Parafii odwiedzamy z okazji Świąt Wielkanocnych i Narodzenia Pańskiego (Spowiedź św., Komunia św., Namaszczenie chorych).

• Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii parafialnej, aby byli objęci opieką duszpasterską.

• W sytuacjach nagłych odwiedzamy chorych na prośbę rodziny o każdej porze.

• Zapraszając kapłana z posługą do chorego należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, na nim krzyż i świece, wodę święconą i kropidło oraz talerzyk z chlebem, solą i cytryną.

• Prosimy, aby w trakcie modlitwy przy chorym obecni byli domownicy.