Kandydaci i Ministranci Młodsi

Grupa ta zrzesza Kandydatów (chłopców przygotowujących się do wejścia w grono ministranckie) oraz Ministrantów Młodszych (chłopców w wieku Szkoły Podstawowej).

Strój Kandydata to biała komża.

Strój Ministranta Młodszego to biała komża i kołnierzyk (w kolorze dnia liturgicznego).

Każdy Kandydat i Ministrant Młodszy pełni dyżur podczas jednej Mszy świętej niedzielnej i jednej Mszy świętej w dzień powszedni.

Grupa bierze udział w corocznych Mistrzostwach Ministrantów Diecezji Sandomierskiej w futsalu i tenisie stołowym.

Obecnie grono to liczy 10 osób (7 Ministrantów Młodszych i 3 Kandydatów).

Zbiórki odbywają się w każdy piątek w salce na plebanii lub w kościele:                                            – godz. 16.30-17.00 (w okresie zimowym)                                                                                                    – godz. 17.30-18.00 (w okresie letnim)

Opiekun:

Ks. Kamil Dziurdź