Schola Dziecięca „Ignis”

Schola powstała we wrześniu 2015 roku. Tworzyło ją na początku 8 osób.

Należą do niej dziewczynki w wieku Szkoły Podstawowej i młodsze.

Schola posiada własne stroje w postaci pelerynek w kolorze ecru z bordową obwódką oraz napisem „Ignis” (łac. ogień) i logiem – płomieniem ognia.

Swym śpiewem ubogaca niedzielne Msze święte dla dzieci o godz. 11.00. Występuje także corocznie na koncertach kolęd (Przegląd Kolęd w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie, „Kolędowanie przy Żłóbku” w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zaklikowie) oraz podczas „Zaduszek Zaklikowskich” w kościele cmentarnym pw. św. Anny w Zaklikowie.

Obecnie Scholę Dziecięca „Ignis” tworzy ponad 50 dziewczynek.

Próby odbywają się w każdy poniedziałek w salce na plebanii:                                                            –  godz. 16.00-17.00 (grupa młodsza)                                                                                                           – godz. 17.00-18.00 (grupa starsza)

Opiekunowie:

Pani Katechetka Izabela Spyra – strona muzyczna