Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Grupa zrzesza młodzież z Gimnazjum i ze Szkoły Ponadgimnazjalnej, chcącą czynni służyć Bogu i Ojczyźnie.

Oddział czynnie włącza się w życie Parafii m.in. poprzez organizację corocznej akcji “Paczka świąteczna dla dziecka”, w której ponad 40 dzieci z ubogich rodzin otrzymuje prezenty pod choinkę oraz przygotowuje “Parafialne Rozpoczęcie Wakacji” i “Parafialne Zakończenie Wakacji” – spotkanie przy grillu, konkursy i zabawy integracyjne dla dzieci i młodzieży z grup duszpasterskich.

KSM Zaklików bierze także udział w wydarzeniach diecezjalnych – Zjazdach Diecezjalnych KSM, Obozach zimowych i letnich, Obchodach Niedzieli Palmowej w Sandomierzu, Rekolekcjach Wielkopostnych KSM  czy Balu Karnawałowym i Debacie Walentynkowej.

Cześć osób uczestniczy w Dniach Formacyjnych KSM Diecezji Sandomierskiej.

Oddział KSM Zaklików liczy obecnie ponad 50 osób.

Spotkania odbywają się w we wtorki o godz. 18.00 w salce w Oratorium św. Wojciecha.

Spotkania poprzedzane są Mszą świętą z czynnym udziałem liturgicznym KSM-u.

 

Skład Zarządu Oddziału:

Prezes – Aleksandra Pokwapisz

Zastępca Prezesa – Kinga Spyra

Sekretarz – Jowita Łukasik

Zastępca Sekretarza – Aleksandra Kołodziej

Skarbnik – Gabriela Janik

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej – Katarzyna Bryczek

Zastępca – Karolina Wierzbińska

Członek Komisji – Angelika Trybuła

 

Asystent kościelny:

Ks. Tomasz Lenart

 

Zobaczcie nas na Facebook-u:

https://www.facebook.com/KatolickieStowarzyszenieMlodziezy-Zaklikow