Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Grupa zrzesza młodzież z Gimnazjum i ze Szkoły Ponadgimnazjalnej, chcącą czynni służyć Bogu i Ojczyźnie.

Oddział czynnie włącza się w życie Parafii m.in. poprzez organizację corocznej akcji „Paczka świąteczna dla dziecka”, w której ponad 40 dzieci z ubogich rodzin otrzymuje prezenty pod choinkę oraz przygotowuje „Parafialne Rozpoczęcie Wakacji” i „Parafialne Zakończenie Wakacji” – spotkanie przy grillu, konkursy i zabawy integracyjne dla dzieci i młodzieży z grup duszpasterskich.

KSM Zaklików bierze także udział w wydarzeniach diecezjalnych – Zjazdach Diecezjalnych KSM, Obozach zimowych i letnich, Obchodach Niedzieli Palmowej w Sandomierzu, Rekolekcjach Wielkopostnych KSM  czy Balu Karnawałowym i Debacie Walentynkowej.

Cześć osób uczestniczy w Dniach Formacyjnych KSM Diecezji Sandomierskiej.

Oddział KSM Zaklików liczy obecnie ponad 50 osób.

Spotkania odbywają się w we wtorki o godz. 18.30 (zimą – 17.30 ) w salce w Oratorium św. Wojciecha.

Spotkania poprzedzane są Mszą świętą z czynnym udziałem liturgicznym KSM-u.

 

Skład Zarządu Oddziału:

Prezes – Aleksandra Pokwapisz

Zastępca Prezesa – Jadwiga Bryczek

Sekretarz – Daniel Mazurek

Zastępca Sekretarza – Marek Trybuła

Skarbnik – Gabriela Janik

 

Asystent kościelny:

Ks. Tomasz Lenart

 

Zobaczcie nas na Facebook-u:

https://www.facebook.com/KatolickieStowarzyszenieMlodziezy-Zaklikow