Kaplica zakonna pw. Miłosierdzia Bożego w Irenie

W 1957 r. staraniem ks. Józefa Cieślickiego w opustoszałym dworku letniskowym hrabiego Stefana Tarnowskiego z 1906 roku erygowano Dom Opieki Caritas i instalowano SS. Opatrzności Bożej – Opatrznościanki w Irenie (1,5 km od Zaklikowa). Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej w Irenie przeznaczony jest dla kobiet chorych psychicznie i umysłowo upośledzonych.

Przy Domu Sióstr istnieje otwarta dla wiernych kaplica, poświęcona  we wrześniu 2017 roku. Przybywają do niej przede wszystkim mieszkańcy Ireny – miejscowości należącej do parafii Zaklików.

Msze święte w kaplicy zakonnej pw. Miłosierdzia Bożego sprawowane są przez Kapelana Sióstr Opatrzności Bożej Ks. Kanonika mgr Mieczysława Jańca w niedziele o godz. 8.00 i  o godz. 10.30 oraz w dni powszednie o godz. 6.30.

Więcej na ten temat można znaleźć na: http://www.dpsirena.pl/