Ogłoszenia duszpasterskie 12.03.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 12.03.2017.
1. Dzisiaj – kolejna w tym roku składka w kopertach na potrzeby naszego kościoła. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary. Bóg zapłać!
2. Również dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wielkopostnej!
3. Jutro przypada 4-ta rocznica wyboru Ojca świętego Franciszka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o następcy świętego Piotra.
4. Również jutro rozpoczniemy Septennę do świętego Józefa. Jest to modlitwa ku czci siedmiu boleści i siedmiu radości, których doświadczył Opiekun Chrystusa na ziemi. Modlitwa ta jest mało znana i rzadko praktykowana w duszpasterstwie polskiego Kościoła. Zapraszamy więc przez siedem kolejnych dni na Mszę świętą wieczorną o godz. 17.00, po której będziemy oddawali cześć świętemu Józefowi. Liturgiczna Uroczystość św. Józefa została przeniesiona na poniedziałek 20 marca. Więcej informacji o tej pięknej modlitwie Septenny możemy znaleźć w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii www.parafiazaklikow.pl
5. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz tych, którzy pragną włączyć się w tę Wspólnotę zapraszamy we wtorek, 14 marca, na Mszę św. wieczorną o godz. 17.00, a po niej na spotkanie formacyjne.
6. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w czwartek, 16 marca, o godz. 16.30. Tak liczne uczestnictwo w dotychczasowych spotkaniach oraz zaangażowanie w przygotowanie tego nabożeństwa jest pięknym świadectwem religijności waszej i waszych rodzin. Dziękujemy za to świadectwo!
7. Droga Krzyżowa dla wszystkich – piątek, 17 marca o godz. 16.30, natomiast dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej również w piątek o godz. 18.00. Zapraszamy i dziękujęmy za dotychczasowe modlitewne spotkania. Po Drodze Krzyżowej odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla gimnazjalistów klas pierwszych.
8. Rodziców dzieci i młodzieży z grup parafialnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące planowanych wyjazdów w Bieszczady: w maju dla Rodziców i w czerwcu dla dzieci i młodzieży. Spotkanie to odbędzie się w sobotę, 18 marca, o godz. 18.00 w sali katechetycznej na plebanii.
9. Dziękujemy ministrantom uczestniczącym wczoraj w Dekanalnym Turnieju Tenisa Stołowego. Nasza drużyna, reprezentowana przez Jakuba Rogożę i Jakuba Szczółko na poziomie Szkoły Podstawowej oraz Dominika Czajkę i Jakuba Sulowskiego na poziomie Szkoły Gimnazjalnej znalazła się w ścisłej czołówce Turnieju i otrzymała indywidualne dyplomy i medale. Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy także Księdzu Kamilowi i jego współpracownikom za perfekcyjną organizację Turnieju.
10. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w sobotę 25 marca o godz. 17.00, a zakończą spowiedzią rekolekcyjną w środę, 29 marca. Od poniedziałku, 27 marca, Msze święte wieczorne sprawowane będą o godz. 18.00. Szczegółowy plan Rekolekcji znajduje się w gablotce parafialnej.
11. Prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.
12. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Łukasz Dariusz Janik, s. Grażyny i Witolda, ur. w Stalowej Woli, zam. Zdziechowice Drugie z Agnieszką Czerwonka, c. Ewy i Sławomira, ur. w Kraśniku, zam. w parafii Szczecyn – zapowiedź pierwsza.
13. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: 1/ +Czesław Wodowski, 2/ + Wacława Polańska – Zaklików, 3/ +Stanisława Szustecka – Zdziechowice Drugie.
Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa