Ogłoszenia duszpasterskie, XXVII Niedziela zwykła, Rok B – 06.10.2024.

XXVII Niedziela zwykła, Rok B – 06.10.2024.

1. Biskup Sandomierski – Podziękowanie za pomoc dla powodzian – odczytać!

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Zmiana tajemnic różańcowych – po Mszy świętej o godz. 12.00, a modlitwę różańcową o godz. 16.30 poprowadzi Róża Różańcowa Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy!

– poniedziałek, 07.10. – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, o godz. 16.30 modlitwę różańcową poprowadzi Dziecięca Schola Ignis.

– wtorek, 08.10. – o godz. 16.30 różaniec pod przewodnictwem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

– środa, 09.10. – liturgiczne wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa i Patrona diecezji sandomierskiej. Modlitwę różańcową o godz. 16.30 poprowadzi 35 Drużyna Harcerska „Płomienie”.

– czwartek, 10.10. – modlitwie różańcowej przewodniczyć będą członkowie Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam. Zapraszamy na tę modlitwę oraz na Mszę świętą młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie formacyjne dla nich, czyli dla uczniów klasy szóstej, siódmej i ósmej.

– piątek, 11.10. – Różaniec poprowadzi 25 Gromada Zuchowa Poszukiwacze skarbów.

– sobota, 12.10. – różaniec pod przewodnictwem 875 Drużyny Wędrowniczej.

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się XXIV Dzień Papieski Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym dniu, przeżywanym pod hasłem: ,,Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia” po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do skarbonek na cele stypendialne dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

5. Także w przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca października, składka na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. We wrześniu złożyliśmy 37 kopert na łączną kwotę 2 540.00 złotych. Bóg zapłać!

6. Również w przyszłą niedzielę, o godz. 10.30 będzie sprawowana Msza święta „harcerska”, podczas której odbędzie się uroczyste poświęcenie różańców i wręczenie ich dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej w tym roku szkolnym.

7. Także w przyszłą niedzielę o godz. 15.00, w Łysakowie Kolonii będzie sprawowana Msza święta w intencji ofiar pacyfikacji wsi, która miała miejsce 82 lata temu. Zapraszamy!

8. Również w przyszłą niedzielę przypada dzień imienin Ks. Bpa Seniora Edwarda Frankowskiego. Polecamy Solenizanta w naszej modlitwie różańcowej, którą poprowadzi Rodzina Serca Jezusowego.

9. Także od przyszłej niedzieli będziemy mogli składać „Wypominki za zmarłych” do specjalnie przygotowanej na ten cel „skarbonki”, która będzie znajdować się na bocznym ołtarzu św. Józefa. Obok tej „skarbonki” wyłożone będą koperty, wewnątrz których będą 2 kartki: pierwsza – do wpisania imion zmarłych polecanych modlitwie oraz druga – z miesięcznym programem modlitw. Różaniec za zmarłych będzie prowadzony w naszej parafii od 3-go listopada, przez cały miesiąc listopad, każdego dnia o godz. 16.30 w kościele św. Anny – na cmentarzu. Na kopertach prosimy wpisać miejsce zamieszkania /miejscowość lub ulica w Zaklikowie/ lub datę modlitwy wypominkowej wyszczególnioną w grafiku.

10. Harcerska wieść: Ruszają zapisy na ostatni harcerski rejs wędrowny szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich, planowany na 6-11 czerwca 2025 roku. Jest to ostatnia wyprawa w dotychczasowej formie. Tym razem zaprosiliśmy do wspólnej wyprawy Szczep „Szkwał” z Tarnowskiej Woli, dla którego będzie to pierwszy taki rejs i mamy nadzieję, że oni będą kontynuować to rozpoczęte przez nas dzieło, co dałoby możliwość korzystania z takiej formy żeglowania jeszcze dla zainteresowanych na przyszłość. Dla naszych harcerzy zmieni się natomiast forma żeglarskiej przygody. Na przyszły rok szykujemy się już do czterech startów w żeglarskich regatach, nawet oglądaliśmy już żaglówkę, na której będziemy startować w morskich rejsach po Bałtyku i nie tylko.

11. Na bocznych ołtarzach: św. Józefa i św. Anny znajdują się skarbonki oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na odnowienie zabytkowych fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików 2024”. Od początku maja do końca września 2024 złożono następujące ofiary: 117 kopert na kwotę 16 170.00 złotych oraz 19 przelewów bankowych na wartość 7 850.00 złotych. Łącznie: 136 Ofiarodawców złożyło 24 020.00 złotych, co stanowi 39.06% kwoty przypadającej na parafię. Bóg zapłać za każdy dar serca!

12. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela oraz Promyczek dobra znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

13. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Tartak, nr 14 – 26 C. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Tartak, nr 1 – 12 dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę 305 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Agnieszka Ciupak, Grzegorz Ciupak, Barbara Czerwonka, Jacek Czerwonka, Justyna Czerwonka, Ala Dudko, Adaś Dudko, Izabela Dudko, Regina Kuśmierz, Mieczysława Sieczkoś i Elżbieta Świderska; natomiast w sobotę: Agnieszka Ciupak, Grzegorz Ciupak, Barbara Czerwonka, Jacek Czerwonka, Krzysztof Sieczkoś, Mieczysława Sieczkoś i Elżbieta Świderska. Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości dołączyły także Stanisława Piętak i Rozalia Rusinek. Bóg zapłać!

15. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Modesta Pietras ze Zdziechowic Pierwszych – w jej intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…