Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie XIV Niedziela Zwykła, Rok B – 07.07.2024 r.

XIV Niedziela Zwykła, Rok B – 07.07.2024.

1. Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca lipca – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00, a nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.
  2. Również dzisiaj w Zdziechowicach, w parku przy Zespole Szkół, o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza święta w 615-tą rocznicę erygowania parafii Zdziechowice. Po Mszy świętej, o godz. 15.30 rozpocznie się VI Malinowy Festiwal Folkloru. Burmistrz Zaklikowa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie serdecznie zapraszają na to doroczne wydarzenie.

– wtorek, 09.07. – Nowenna do św. Anny o godz. 17.30.

– środa, 10.07. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

– czwartek, 11.07. – liturgiczne święto świętego Benedykta, Opata, Patrona Europy.

– piątek, 12.07. – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

– sobota, 13.07. – liturgiczne wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

1. W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. W czerwcu złożyliśmy 40 kopert na łączną kwotę 2 540.00 złotych. Bóg zapłać za każdy dar!
  2. Na bocznych ołtarzach: Najświętszego Serca Jezusa oraz św. Józefa znajdują się skarbonki oraz koperty
    z nadrukiem „Moja ofiara na odnowienie zabytkowych fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików 2024”. W miesiącu czerwcu 40 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary w kopertach na łączną kwotę 5 160 złotych, co – łącznie z ofiarami 23 osób z maja 2024 – stanowi 13,43% udziału finansowego parafii w tym dziele. Bóg zapłać za każdą ofiarę!
  3. Na początku sierpnia wyrusza z czterech miast diecezji sandomierskiej Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: w dniu 2 sierpnia – wyruszą pątnicy z Janowa Lubelskiego, natomiast w dniu 4 sierpnia rozpoczną wędrówkę pielgrzymi z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Sandomierza i ze Stalowej Woli. Zakończenie pielgrzymki w dniu 12 sierpnia /sobota/ 2024 roku na Jasnej Górze podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez Biskupa Sandomierskiego o godz. 10.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tych wakacyjnych „Rekolekcjach w drodze”. Mamy dwie możliwości wędrowania: – pierwsza w pielgrzymce Janowskiej – szczegóły dotyczące zapisów na tę pielgrzymkę są zamieszczone w gablotce parafialnej oraz druga możliwość – uczestnictwo w pielgrzymce ze Stalowej Woli – razem z księdzem proboszczem, który powędruje 35-ty raz ze Stalowej Woli na Jasną Górę.
  4. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.
  5. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy Janowskiej,
    nr od 66 do końca numeracji. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Janowskiej, numery od 51 do 64, dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę 150 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Dawid Siembida, Grzegorz Siembida, Barbara Siembida, Teresa Blinowska, Ireneusz Blinowski, natomiast w sobotę: Barbara Siembida, Grzegorz Siembida, Teresa Blinowska, Ireneusz Blinowski, Dziekanowska Aneta. Bóg zapłać!

1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Wojciech Nowak ze Zdziechowic Pierwszych – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…