Ogłoszenia duszpasterskie, XII Niedziela zwykła, Rok B – 23.06.2024.

XII Niedziela zwykła, Rok B – 23.06.2024.

1. Dzisiaj – czwarta niedziela miesiąca i pierwsza „niedziela wakacyjna” – zapraszamy na godz. 16.30, na Nabożeństwo do Świętej Trójcy w intencji: o szczęśliwe wakacje dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 24.06. – liturgiczna Uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela. W parafii Gościeradów odpust – suma odpustowa o godz. 12.00.

– wtorek, 25.06. – Nowenna do św. Anny o godz. 17.30.

– środa, 26.06. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

– piątek, 28.06. – liturgiczne wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

– sobota, 29.06. – liturgiczna Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte: 7.00; 12.00 i 18.00. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na Stolicę Apostolską. Jest to także dzień Imienin Ks. Pawła – pamiętajmy w naszych modlitwach o Solenizancie, który od czerwca ubiegłego roku posługuje w naszej wspólnocie parafialnej.

3. W przyszłą niedzielę, o godz. 10.30, podczas Mszy świętej koncelebrowanej jedną z intencji będzie „O Boże błogosławieństwo dla Ks. Pawła z okazji jego Imienin”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Krajowe Biuro ds. Duszpasterstwa Nauczycieli przy Konferencji Episkopatu Polski zaprasza na 87. Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, która odbędzie się w Częstochowie dniach 1-2 lipca 2024 r. W tym roku nauczyciele z całej Polski będą pielgrzymować pod hasłem: „Nauczycielu, co mam czynić?”

5. Duszpasterstwo Rodzin i Domowy Kościół Diecezji Sandomierskiej organizuje Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Rodzin w dniach od 28 czerwca /piątek/ do 04 lipca /czwartek/ 2024 roku, w Domu Rekolekcyjnym „Quo vadis” w Sandomierzu, Plac św. Wojciecha 3. Rodziny zainteresowane tą propozycją prosimy, aby do dzisiaj zgłosiły się w zakrystii po odbiór osobistych zaproszeń oraz szczegółowych informacji dotyczących Rekolekcji.

6. Na bocznych ołtarzach: Najświętszego Serca Jezusa oraz św. Józefa znajdują się skarbonki oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na odnowienie zabytkowych fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików 2024”. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

7. Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba informuje, że w okresie od 01.07.2024. do 31.07.2024., na poligonie w pobliżu miejscowości Nowa Dęba i w pobliżu miejscowości Lipa będą prowadzone ćwiczenia i strzelania dzienno – nocne z użyciem ostrej amunicji (dotyczy również dni wolnych i świątecznych). Komendant Podpułkownik Mariusz Kseń apeluje o bezwzględne przestrzeganie zakazu wstępu na teren poligonu. Szczegóły Apelu znajdziemy na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra, Mały Gość Niedzielny, Misyjne Drogi oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Janowskiej, nr od 39 do 50. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

– dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczyli we wczorajszej „Siódmej Pielgrzymce Wdzięczności”. W tym roku wędrowaliśmy w prawie siedemdziesięcioosobowej grupie pielgrzymkowej i w modlitwie, w śpiewie, w refleksji i w radości dziękowaliśmy Panu Bogu za zakończony rok szkolny, za rok akademicki i za miniony czas pracy duszpasterskiej. Osobom niosącym krzyż, pielgrzymom dźwigającym nagłośnienie, niezawodnym Zuchom i Harcerzom wraz z Instruktorami, ministrantom, młodzieży z KSM oraz wszystkim pątnikom składamy podziękowanie za niezapomniane chwile wspólnotowej modlitwy i radości na trasie prawie 8 kilometrowej wędrówki.

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Janowskiej, numery od 28 do 38 dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę 50 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek i w sobotę: Renata Frączek, Helena Pawłowska, Ireneusz Pawłowski i Halina Rycerz. Bóg zapłać!