Ogłoszenia duszpasterskie, XI Niedziela zwykła, Rok B – 16.06.2024.

XI Niedziela zwykła, Rok B – 16.06.2024.

1. Dzisiaj – trzecia niedziela miesiąca i ostatnia niedziela w Roku Szkolnym 2023/2024. Nieszpory niedzielne – w podziękowaniu za otrzymane łaski – o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. Również dzisiaj w Antoniówce będzie/była sprawowana Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00 ku czci świętego Antoniego, którego liturgiczne wspomnienie obchodziliśmy 13 czerwca. Liturgię Mszy świętej – czytanie Słowa Bożego oraz animację muzyczną – poprowadzi Grupa Muzyczna 5 Szczepu Harcerskiego Brzask. Z racji tego odpustu nie będzie Mszy świętej w Karkówce. Gospodarze, czyli mieszkańcy Antoniówki, serdecznie zapraszają!

3. Także dzisiaj nasze Zuchy, nasi Harcerze i Instruktorzy serdecznie zapraszają na godz. 17.00 do Zaklikowskiego Zamku na Jubileuszowe ognisko z okazji 7 Rocznicy powstania 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask”. Spotkajmy się razem – przyjaciele, sympatycy oraz wszyscy, którzy tworzyli i nadal tworzą naszą Wspólnotę Harcerską. Wspólnie poczujmy harcerskiego ducha, który ciągle czuwa. Czuwaj!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 17.06. – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

– wtorek, 18.06. – Nowenna do św. Anny o godz. 17.30.

– środa, 19.06. – 39 rocznica święceń kapłańskich Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza oraz święcenia kapłańskie pięciu diakonów diecezji sandomierskiej. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

– piątek, 21.06. – liturgiczne wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. O godz. 8.00 będzie sprawowana Msza święta na zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Zapraszamy do modlitwy dziękczynnej Przedszkola i Szkoły z naszej Parafii – Dyrekcje, Nauczycieli, Pracowników oraz Uczniów z Rodzicami.

– sobota, 22.06. – po Mszy świętej wieczornej, a więc około godz. 18.30, w kościele Świętej Trójcy rozpoczniemy „Siódmą Pielgrzymkę Wdzięczności” wokół Zaklikowa. Trasa pielgrzymki – licząca 7.8 km – będzie przebiegała następująco: ulica Kościelna, Zamkowa, Janowska, Targowa, wzdłuż ogrodzenia cmentarnego, Anny Nagórskiej, Rozwadowska, Słoneczna, Krzywa /przejście przez tory/ i c.d. ulicy Krzywej, przejście przez Sandomierską w stronę tartaku, przejście przez most na Sannie, wędrówka między stawami, potem las, przejście przez tory, Belkowszczyzna, przejście przez ul. Lubelską, Zaśluzie, wędrówka przez „Molo”, ul. Nadbrzeżna, Kościelna i zakończenie pielgrzymki na naszym mini-orliku około godz. 20.30. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną Bogu podziękować: za miniony rok szkolny i akademicki, a także za wszelkie dobro otrzymane indywidualnie oraz w Rodzinie.

5. W przyszłą niedzielę, 23.06., obchodzimy Dzień Ojca – polecamy naszym modlitwom wszystkich ojców.

6. Krajowe Biuro ds. Duszpasterstwa Nauczycieli przy Konferencji Episkopatu Polski zaprasza na 87. Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, która odbędzie się w Częstochowie dniach 1-2 lipca 2024 r. W tym roku nauczyciele z całej Polski będą pielgrzymować pod hasłem: „Nauczycielu, co mam czynić?”

7. Duszpasterstwo Rodzin i Domowy Kościół Diecezji Sandomierskiej organizuje Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Rodzin w dniach od 28 czerwca /piątek/ do 04 lipca /czwartek/ 2024 roku, w Domu Rekolekcyjnym „Quo vadis” w Sandomierzu, Plac św. Wojciecha 3. Rodziny zainteresowane tą propozycją prosimy, aby w tym tygodniu /do następnej niedzieli, 23.06./ zgłosiły się – w zakrystii w niedziele a w kancelarii w tygodniu – po odbiór osobistych zaproszeń oraz szczegółowych informacji dotyczących Rekolekcji.

8. Na bocznych ołtarzach: Najświętszego Serca Jezusa oraz św. Józefa znajdują się skarbonki oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na odnowienie zabytkowych fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików 2024”. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra, Mały Gość oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Janowskiej, nr od 28 do 38. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Janowskiej, numery od 15 do 26 dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę 80 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowały w poniedziałek: Aleksandra Lipińska, Anna Lipińska, Maja Resztak, Sara Szklarz i Katarzyna Wróblewska, natomiast w sobotę: Aleksandra Lipińska, Anna Lipińska i Katarzyna Wróblewska. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Andrzej Stefaniak z Zaklikowa – w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Zbigniew Łyszczarz z Zaklikowa – 2 Msze św. od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…