Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela zwykła, Rok B – 09.06.2024.

 

 1. Dzisiaj – druga niedziela miesiąca czerwca – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy
  w naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar!
 2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 11.06. – liturgiczne wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. Nowenna do św. Anny o godz. 17.30.

– środa, 12.06. – Nowenna do Matki Bożej Nieustające Pomocy o godz. 17.30. W tym dniu przypada 25 rocznica wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Sandomierzu (12.06.1999.).

– czwartek, 13.06. – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła oraz 15 rocznica nominacji ks. dra Krzysztofa Nitkiewicza na Biskupa Sandomierskiego.

– piątek, 14.06. – liturgiczne wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

– sobota, 15.06. – w tym dniu w Sandomierzu odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Rodzin Katolickich z okazji 25. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu (12.06.1999.). Rozpoczęciem spotkania będzie Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy o godz. 11.00 spod pomnika św. Jana Pawła II na Błoniach Sandomierskich. Szczegółowy program znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.

 1. W przyszłą niedzielę, 06., w Antoniówce będzie sprawowana Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00 ku czci świętego Antoniego, którego liturgiczne wspomnienie obchodzimy 13 czerwca. Z racji tego odpustu nie będzie Mszy świętej w Karkówce. Gospodarze, czyli mieszkańcy Antoniówki, serdecznie zapraszają!
 2. Również w przyszłą niedzielą nasze Zuchy, nasi Harcerze i Instruktorzy będą uroczyście i dynamicznie przeżywali 7 Rocznicą powstania 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask”. Tak więc o godz. 12.00 będą animowali liturgicznie i muzycznie Mszę świętą odpustową przy kaplicy w Antoniówce, następnie wezmą udział w harcerskich grach terenowych, a na godz. 17.00 serdecznie zapraszają do Zaklikowskiego Zamku na Jubileuszowe „siedmioletnie” ognisko. Spotkajmy się razem – przyjaciele, sympatycy oraz wszyscy, którzy tworzyli i nadal tworzą naszą Wspólnotę Harcerską. Wspólnie poczujmy harcerskiego ducha, który ciągle czuwa. Czuwaj!
 3. Na bocznych ołtarzach: Najświętszego Serca Jezusa oraz św. Józefa znajdują się skarbonki oraz koperty
  z nadrukiem „Moja ofiara na odnowienie zabytkowych fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików 2024”.
  Bóg zapłać za każdą ofiarę!
 4. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.
 5. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy
  Janowskiej, nr od 15 do 26. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.
 6. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Janowskiej, numery od 2 do 14 dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę 70 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek i w sobotę : Alicja z rodziną i Joanna z rodziną. Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości dołączyła także: Barbara Zakościelna. Bóg zapłać!

– dziękujemy tym wszystkim, którzy tak chętnie włączyli się i zaangażowali w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała w Zaklikowskim Rynku oraz na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Tak więc:

* za przygotowanie głównego ołtarza celebry Mszy świętej oraz za nagłośnienie i posługę przy nim wyrażamy wdzięczność Dyrekcji i Pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury;

* za żywą brzozową dekorację głównego ołtarza celebry Mszy świętej i pozostałych czterech ołtarzy oraz
za wykonanie pierwszego ołtarza stacyjnego wyrażamy wdzięczność naszym harcerkom i harcerzom pod przykładnym zaangażowaniem Druha Komendanta 5 Szczepu Harcerskiego Brzask, Harcmistrza Dariusza Mroza;

* za przygotowanie drugiego ołtarza składamy podziękowania rodzicom dzieci „pierwszokomunijnych”; – za ołtarz trzeci mieszkańcom Zaklikowa, z ulic: Rozwadowska, Ujazdowska, Kwiatowa, Lipowa, Jasna i Ptasia oraz – za ołtarz czwarty – mieszkańcom Zaklikowa, z ulic: Pułankowa, Akacjowa, Słoneczna, Piłsudskiego,  Słubickiego i Krzywa.

* dziękujemy także wszystkim animującym liturgię: Panu Kościelnemu, Panu Organiście, chórowi Gloria, Druhom Strażakom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, lektorom, kantorom, dzieciom z rozbrzmiewającymi głosami dzwonków i ukwiecającymi drogę wędrówki z Najświętszym Sakramentem oraz wszystkim czynnym uczestnikom liturgii. Bóg zapłać!

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: 1/ + Bożena Skoczyńska ze Zdziechowic Drugich. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa