Ogłoszenia duszpasterskie – IX Niedziela zwykła, Rok B – 02.06.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
IX Niedziela zwykła, Rok B – 02.06.2024.

 

1. Dzisiaj – z racji pierwszej niedzieli miesiąca – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00, a Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 03.06. – wspomnienie świętych męczenników z Afryki: Karola Lwangi i Towarzyszy.

– wtorek, 04.06. – Nowenna do św. Anny o godz. 17.30, po niej Msza święta i procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

– środa, 05.06. – liturgiczne wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Nowenna do Matki Bożej Nieustające Pomocy o godz. 17.30, po niej Msza święta i procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

– czwartek, 06.06. – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy świętej wieczornej będzie poświęcenie wianków, ziół i kwiatów, a potem odbędzie się procesja do czterech ołtarzy usytuowanych wokół kościoła i przygotowanych przez wykonawców ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy!

– piątek, 07.06. – liturgiczna Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień modlitw o świętość kapłanów. Z racji tej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych („post piątkowy”). Jest to także Pierwszy piątek miesiąca: spowiedź od godz. 6.30 do 7.00 rano i od 17.00 do 18.00 po południu. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30., a Nabożeństwo pierwszego piątku po Mszy świętej wieczornej.

– sobota, 08.06. – liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu odbędą się dwa wydarzenia duszpasterstwa diecezjalnego: pierwsze – Diecezjalne Dni Młodych w Rozwadowie (informacje szczegółowe podawaliśmy tydzień temu i znajdują się one na plakacie w przedsionku kościoła); drugie – XV rowerowy Sandomierski Rajd Papieski. Jego trasa przebiegać będzie z Sandomierza przez Orliska, Kotową Wolę do Rozwadowa. Zgłoszenia wraz z zaświadczeniami należy składać osobiście w terminie od 27 maja 2024 r. do 7 czerwca 2024 r. (w godzinach 8:00-12:00) w MOSiR Miejski Stadion Sportowy, ul. Koseły 3A lub elektronicznie na e-mail: sekretariat@mosir.sandomierz.pl od 3 czerwca 2024 lub przed startem w biurze organizacyjnym rajdu na Bulwarze Marszałka J. Piłsudskiego w Sandomierzu.

3. Najbliższa niedziela jest drugą niedzielę miesiąca czerwca – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. W maju złożyliśmy 36 kopert na łączną kwotę 3 330.00 złotych. Bóg zapłać za każdy dar!

4. Za dwa tygodnie od dzisiaj, w niedzielę 16.06., w Antoniówce będzie sprawowana Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00 ku czci świętego Antoniego, którego liturgiczne wspomnienie obchodzimy 13 czerwca. Z racji tego odpustu nie będzie Mszy świętej w Karkówce. Gospodarze, czyli mieszkańcy Antoniówki, serdecznie zapraszają!

5. Harcerskie zaproszenie! Nasze Zuchy, nasi Harcerze i Instruktorzy serdecznie zapraszają na uroczyste ognisko z okazji 7 Rocznicy powstania 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask”. Spotkajmy się razem – przyjaciele, sympatycy oraz wszyscy, którzy tworzyli naszą wspólnotę harcerską – przy harcerskim ognisku na Zaklikowskim Zamku, 16 czerwca, o godzinie 17:00. Wspólnie poczujmy harcerskiego ducha, który nigdy nie śpi! Czuwaj!

6. Na bocznych ołtarzach: Najświętszego Serca Jezusa oraz św. Józefa znajdują się skarbonki oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na odnowienie zabytkowych fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików 2024”. W miesiącu maju 23 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary w kopertach na łączną kwotę 3 100 złotych, co stanowi 5,04% udziału finansowego parafii w tym dziele. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

7. Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Zaklików, Pana Magistra Dariusza Toczyskiego: W związku z wyborami do Europarlamentu, które odbędą się za tydzień, 09.06.2024. informuję, że lokal wyborczy nr 2 znajduje się przy ul. Zachodniej 15, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Głosują w nim mieszkańcy ul. Piłsudskiego, Krzywej, Leśniczówki, Murarskiej, Nowej, Rozwadowskiej nr 2-31, 33- 49B nieparzyste,  Rozwadowskiej nr 32-50 parzyste i od nr 51 do końca,  Wesołej, Wspólnej, Zachodniej, Akacjowej, Jasnej, Kwiatowej, Lipowej, Ptasiej, Pułankowej, Słonecznej, Ujazdowskiej i ul. Słubickiego. Pozostali mieszkańcy głosują w lokalu wyborczym nr 1 z siedzibą w ZSO przy ul Sandomierskiej 56.

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Janowskiej, nr od 2 do 14. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Zamkowej, numery od 21 do końca numeracji ulicy dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę 340 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Ewa Jędrzejewska, Alina Pankowska i Elżbieta Ziółkowska, natomiast w sobotę: Beata Bryczek, Weronika Bryczek, Ewa Odrzywolska, Grzegorz Odrzywolski i Elżbieta Ziółkowska. Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości dołączyli także: Krzysztof Głuchowski, Krzysztof Kowalczyk, Wacława Kuryło, Krzysztof Oszust, Beata Sawa, Jolanta Stryjecka, Bronisława Toczyska, Michał Zimiński, Helena Życzyńska i Andrzej Żyłko. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa