Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela – Uroczystość Świętej Trójcy – odpust parafialny, Rok B – 26.05.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Niedziela – Uroczystość Świętej Trójcy – odpust parafialny
Rok B – 26.05.2024.

1. Dzisiaj, w liturgiczną Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej, a w naszej parafii przeżywamy odpust związany z tytułem kościoła parafialnego. O godz. 12.00 Sumę odpustową będzie celebrował oraz skieruje do nas Słowo Boże Proboszcz parafii Wola Trzydnicka, Ks. Mgr Lic. Bartosz Skoczylas, który za trzy dni – 29.05.2024. – będzie przeżywał 20-tą rocznicę święceń kapłańskich.

2. Także dzisiaj, 26.05., obchodzimy Dzień Matki – pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach. W ich intencji będzie sprawowane nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– środa, 29.05. – liturgiczne wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy. W tym dniu od godziny 15.00 w parku w Zaklikowie odbędzie się Gminny Dzień Dziecka. Na dzieci będzie czekało mnóstwo propozycji rekreacyjnych m.in. dmuchańce, zabawy, animacje oraz wiele innych atrakcji . Szczegóły znajdziemy na plakatach i na stronie internetowej GOK. Zapraszamy.

– czwartek, 30.05. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Główna Msza święta o godz. 12.00 będzie sprawowana na Rynku Zaklikowskim. Po Eucharystii odbędzie się uroczysta procesja Bożego Ciała wokół Rynku! Prosimy o przygotowanie ołtarzy według następującej propozycji: 1/ pierwszy ołtarz – tradycyjnie już – 5 Szczep Harcerski „Brzask”; 2/ drugi ołtarz – także tradycyjnie – Rodzice dzieci „pierwszokomunijnych”; 3/ trzeci ołtarz – mieszkańcy Zaklikowa, ulice: Rozwadowska, Ujazdowska, Kwiatowa, Lipowa, Jasna i Ptasia oraz 4/ ołtarz czwarty – mieszkańcy Zaklikowa, ulice: Pułankowa, Akacjowa, Słoneczna, Piłsudskiego, Słubickiego i Krzywa. Podstawowe wyposażenie ołtarzy, a więc: stelaże konstrukcyjne, stół i podium pod Najświętszy Sakrament, także dekoracja zasadnicza, tzn. banery, obrusy i materiały kolorystyczne, będą przygotowane w wyremontowanej sali dekoracyjnej przy budynku gospodarczym.

– piątek, 31.05. – liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych o godz. 17.30. Uroczystość odpustowa w par. Wola Rzeczycka, suma odpustowa o godz. 11.00.

– sobota, 01.06. – wspomnienie św. Justyna, Męczennika oraz Pierwsza Sobota miesiąca czerwca. Po Mszy świętej wieczornej odbędzie się nabożeństwo „pierwszosobotnie”: – wystawienie Najświętszego Sakramentu, – 15 minutowa refleksja, – radosna część różańca – całość w intencji wynagradzającej. Zapraszamy! W tym dniu w Sandomierzu, w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, o godz. 10.00 rozpocznie się II Diecezjalne Spotkanie Apostolatu Margaretka. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca czerwca, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W maju przekazaliśmy na ten cel 745,00 złotych. Bóg zapłać!

5. Na bocznych ołtarzach: Najświętszego Serca Jezusa oraz św. Józefa znajdują się skarbonki oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na odnowienie zabytkowych fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików 2024”. Dziękuję za każdy złożony dar przeznaczony na ten cel. Za tydzień zostanie podana liczba Ofiarodawców oraz kwota złożonych ofiar w miesiącu maju. Podobne rozliczenia będą podawane w pierwszą niedzielę każdego miesiąca.

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra – 100 stron poświęcone tym razem Świętym matkom, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

7. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Zamkowej, nr od 21 do końca numeracji ulicy. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:
– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Zamkowej, numery od 1 do 20 dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę 200 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Antosia Pazik, Barbara Pazik, Ola Pazik i Tadeusz Świetliński, natomiast w sobotę: Barbara Pazik i Anna Świetlińska. Do ofiary od sprzątajacych swój dar na kwiaty i środki czystości dołączyli także: Jolanta Hołysz, Ewa Lipińska, Grzegorz Macierzyński, Maria Macierzyńska, Józef Mróz, Stanisława Mróz, Marian Sołtys, Monika Sołtys, Danuta Świetlińska, Andżelika Wąsik, Aleksandra Wojewódka, Elżbieta Wójtowicz i Mateusz Wójtowicz. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: 1/ + Helena Wróbel z Zaklikowa – w jej intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ + Stanisława Wójcik z Karkówki także 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa