Ogłoszenia duszpasterskie, VII Niedziela Wielkanocy, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Rok B – 12.05.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
VII Niedziela Wielkanocy, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
Rok B – 12.05.2024.

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przypadająca w 40 dzień po Zmartwychwstaniu, a więc w miniony czwartek – decyzją Kongregacji do Spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów od 2004 roku w Polsce przeniesiono na VII Niedzielę Wielkanocną.

2. Także dzisiaj w naszej parafii o godz. 12.00, będzie miała miejsce /odbyła się/ Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach, które – w liczbie 45 – po raz pierwszy w życiu skorzystały w miniony piątek z Bożego Miłosierdzia w Sakramencie Pokuty, a dzisiaj doświadczą Bożej Miłości w Sakramencie Eucharystii.

3. Również dzisiaj – druga niedziela miesiąca maja – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc maj. Bóg zapłać za każdy dar!

4. Także od dzisiaj na ołtarzach w kaplicy Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej oraz w kaplicy św. Bartłomieja znajdują się skarbonki oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na odnowienie zabytkowych fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików 2024”. Zapraszam wszystkich parafian, a także ludzi dobrej woli spoza parafii, do finansowego współudziału w tym pięknym dziele. Z góry dziękuję za każdy dar przeznaczony na ten cel.

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 13.05. – od tego dnia do piątku włącznie /do 17.05./, codziennie od godz. 17.30, dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny będą przeżywały swój „Biały Tydzień”.

– wtorek, 14.05. – święto świętego Macieja Apostoła, Nabożeństwo majowe o 17.30, następnie Msza święta. Próba przed uroczystością Rocznicy I Komunii świętej dla dzieci klas IV-tych odbędzie się o godz. 19.00.

– środa, 15.05. – Nabożeństwo majowe o 17.30, następnie Msza święta wieczorna.

– czwartek, 16.05. – liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, Kapłana, Męczennika oraz Patrona Polski. Nabożeństwo majowe o 17.30, następnie Msza święta wieczorna.

– piątek, 17.05. – od godz. 16.30 do godz. 17.30 odbędzie się spowiedź dla dzieci klas IV-tych przeżywających Rocznicę I Komunii świętej, dla ich Rodziców, rodzeństwa i bliskich. O 17.30 majówka, a następnie Msza święta. Natomiast na godz. 19.00 zapraszamy raz jeszcze dzieci klas IV-tych na ostatnią próbę przed Uroczystością Rocznicy I Komunii świętej.

– sobota, 18.05. – w tym dniu, na zakończenie „Białego Tygodnia”, dzieci, które przystąpiły do I Komunii świętej wyruszą rano w pielgrzymkę autokarową do Markowej k/Łańcuta i tam najpierw będą uczestniczyć we Mszy świętej, sprawowanej przez Ks. Pawła w kościele parafialnym w Markowej, w bliskości relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów, a potem odwiedzą Muzeum Polaków Ratujących Żydów. Następnie udadzą się do Leżajska do klasztoru OO. Bernardynów, a dzień zakończą przy ognisku w uroczym zakątku Nadleśnictwa Rudnik nad Sanem. Dziękujemy Organizatorom tego niepowtarzalnego wydarzenia w życiu dziecka, a więc Księdzu Pawłowi, Pani Izie Spyra i Rodzicom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Wszystkim uczestnikom życzymy szczęśliwego, radosnego i owocnego pielgrzymowania.

6. W przyszłą niedzielę, 19 maja, podczas Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci z klas IV Szkół Podstawowych w Zaklikowie i w Zdziechowicach – w liczbie 37 – będą przeżywały rocznicę I Komunii świętej. Dzieci i ich rodziny polecamy w naszych modlitwach.

7. Również w przyszłą niedzielę – jak każdego roku w trzecią niedzielę miesiąca maja – organizowana będzie zbiórka jako pomoc finansowa dla Instytutu Teologicznego im. Błogosławionego Wincentego Kadłubka w Sandomierzu. Przed wejściem do świątyni będą stali ministranci i będzie można złożyć do skarbonek swój dar na ten cel. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy Rodziców dzieci klas czwartych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie oraz z Zespołu Szkół w Zdziechowicach. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– Rodzicom dzieci klas trzecich, a także i samym dzieciom, z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę 100 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek i w sobotę: Kajetan Bryła, Magdalena Bryła, Magdalena Czajka, Oliwia Czajka, Ewelina Chmura, Blanka Gierak, Monika Gierak, Justyna Grela, Ewelina Jabłońska, Krzysztof Jabłoński, Jakub Klukowicz, Karolina Klukowicz, Alina Sulowska, Iga Sulowska, Adam Tryka, Agnieszka Tryka, Anna Wróblewska Pietroń i Malwina Żalazny. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Ludwika Sobiło z Zaklikowa – w jej intencji będą sprawowane 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa