Ogłoszenia duszpasterskie, VI Niedziela Wielkanocy, Rok B – 05.05.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
VI Niedziela Wielkanocy, Rok B – 05.05.2024.

 

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca maja – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00, a Nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 06.05. – liturgiczne święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a na terenie parafii rozpoczynamy trzydniową modlitwę „Dni krzyżowych” – w każdym dniu w dwóch miejscach. W pierwszym dniu główną intencją będzie modlitwa o dobre urodzaje. Tak więc: 1. Antoniówka – Msza święta w kaplicy św. Antoniego o godz. 19.00, a po niej procesja pod krzyż stojący przy skrzyżowaniu dróg prowadzących do Karkówki i do Dąbrowy /trasa ok. 0.6 km/. 2. Karkówka – Msza święta o godz. 19.00 w kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego, a następnie procesja pod krzyż /trasa ok. 0.6 km/.

– wtorek, 07.05. – Nabożeństwo majowe o 17.30, następnie Msza święta i po niej spotkanie dla dzieci klas trzecich i ich Rodziców w ramach przygotowań do I Komunii świętej. Jest to także drugi dzień modlitwy Dni krzyżowych: intencja – modlitwa o uświęcenie pracy ludzkiej. 1. Irena – Msza święta o godz. 16.30! w kaplicy Sióstr Opatrzności Bożej, a po niej procesja po dziedzińcu wokół figury Matki Bożej Fatimskiej. 2. Łysaków Kolonia – Msza święta o godz. 19.00 pod Pomnikiem pamięci pomordowanych w czasie II wojny światowej i procesja pod krzyż /trasa ok. 0.8 km/.

– środa, 08.05. – liturgiczna Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Patrona Diecezji Sandomierskiej. Odpust w parafii Gościeradów – suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 12.00. Natomiast w parafii trzeci dzień modlitwy Dni krzyżowych: intencja – modlitwa za głodujących. 1. Baraki Stare – Msza święta w o godz. 19.00 pod krzyżem i potem procesja. Zapraszamy na modlitwę mieszkańców Baraków Nowych i Józefowa. 2. Zaklików – Msza święta o godz. 19.00 pod krzyżem przy ulicy Kwiatowej /przy domu Państwa Wołoszyn/ i procesja następującymi ulicami: Ptasia, Akacjowa, Słubickiego, Zachodnia, Sandomierska, Okólna i zakończenie pod krzyżem przy ul. Kościelnej /trasa ok 1.4 km/.

– piątek, 10.05. – w godzinach od 16.30 do 17.30 odbędzie się spowiedź przed Pierwszą Komunią świętą, a więc zapraszamy dzieci klas trzecich, ich Rodziców, Rodziców chrzestnych, rodzeństwo, dziadków, krewnych, bliskich i przyjaciół naszych „pierwszokomunistów.” O godz. 17.30 Nabożeństwo majowe, a po nim Msza święta wieczorna. Natomiast w Domu Kultury GOK w Zaklikowie o godz. 17.00 odbędzie się zebranie dla zainteresowanych instalacją fotowoltaiczną. Szczegóły znajdziemy w przedsionku świątyni.

3. W przyszłą niedzielę – podczas Mszy świętej o godz. 12.00 – czterdzieści czworo dzieci z klas III Szkół Podstawowych w Zaklikowie i w Zdziechowicach po raz pierwszy przystąpi do Komunii świętej. Ze względu na niewielką przestrzeń naszej świątyni, miejsca siedzące w kościele będą zarezerwowane – tak jak w ubiegłych latach – tylko dla dzieci i dla ich rodziców. Fotografie i nagrania podczas Mszy świętej będą mogli wykonywać tylko operatorzy zamówieni przez rodziców.

4. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca maja – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. W kwietniu złożyliśmy 49 kopert na kwotę 3 940 złotych. Bóg zapłać!

5. Od przyszłej niedzieli, 12.05. 2024., na bocznym ołtarzu św. Józefa, znajdą się dwie skarbonki oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na odnowienie zabytkowych fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików 2024”. Zapraszam wszystkich parafian, a także ludzi dobrej woli spoza parafii, do finansowego współudziału w tym pięknym dziele. Z góry dziękuję za każdy dar przeznaczony na ten cel.

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

7. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy Rodziców dzieci klas trzecich z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:
– Rodzicom dzieci klas trzecich, a także i samym dzieciom, z Zespołu Szkół w Zdziechowicach dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę 160 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Katarzyna Antosiewicz, Elżbieta Budkowska – Kapica, Aneta Kobylska, Edyta Mazurek, Beata Pietras, Iwona Sapińska, Aleksandra Startek, Andżelika Stefaniak, Monika Suska i Agnieszka Trybuła; natomiast w sobotę: Damian Burek, Monika Burek, Olga Służały, Antonina Stryjecka, Dominika Stryjecka, Iwona Warchoł, Dorota Wojcieszyn i Łukasz Wojcieszyn. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Wiesława Żurawicz z Zaklikowa – w jej intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Małgorzata Menczak z Zaklikowa – 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa