Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Wielkanocy, Rok B – 14.04.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela Wielkanocy, Rok B – 14.04.2024.

 

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca kwietnia – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc kwiecień. Bóg zapłać!

2. Również dzisiaj rozpoczynamy XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny (14-20 kwietnia 2024). W tym roku będziemy przeżywali go pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Dzisiejsza niedziela jest Ósmym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego (proponujemy odczytanie Dziejów Apostolskich).

3. Także dzisiaj przypada dzień Chrztu Polski (14 kwietnia) oraz Dzień Ludzi Bezdomnych.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 16.04. – Nowenna do świętej Anny o godz. 17.30. Zapraszamy! Po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

– środa, 17.04. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy! Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy do kościoła dzieci z klas trzecich na spotkanie przygotowujące do I Komunii świętej.

– piątek, 19.04. – po Mszy świętej wieczornej – kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

5. Przyszła niedziela zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 – będzie sprawowana Msza święta „O Boże błogosławieństwo dla Księdza Marka” z racji jego imienin, które przypadają w dniu 25 kwietnia, tj. w czwartek następnego tygodnia. Solenizantowi życzymy obfitości łask od Boga oraz życzliwości od parafian. Niech wielki Patron, święty Marek Ewangelista, prowadzi drogami Dobrej Nowiny w każdym dniu kapłańskiego życia. Szczęść Boże!

7. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii przedstawicieli Fundacji „Z Serca dla Serca”, która to Fundacja – w Skowierzynie, Gmina Zaleszany – prowadzi budowę Domu Hospicyjnego dla dzieci chorych na raka. Pod koniec każdej Mszy św. usłyszymy kilka informacji o tym przedsięwzięciu, a po zakończeniu liturgii będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel oraz porozmawiać z przedstawicielami wspomnianej Fundacji przy wejściu do świątyni. Pragnę przypomnieć, że ponad dwa lata temu, było to w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 06 marca 2022 roku, gościliśmy w naszej parafii przedstawiciela tej Fundacji i wsparliśmy finansowo to dzieło.

8. W poniedziałek i wtorek następnego tygodnia, tj. 22 i 23 kwietnia br., w Janowie Lubelskim będzie miała miejsce Peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów dla rejonu janowskiego, tj. dla trzech dekanatów: Janów Lubelski, Modliborzyce i Zaklików. Rozpoczęcie peregrynacji nastąpi w poniedziałek o godz. 17.00 wprowadzeniem relikwii do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Janowie Lubelskim, a modlitwa tego dnia zakończy się Apelem Jasnogórskim. We wtorek zaś, o godz. 9.00, będzie celebrowana Msza święta, a po niej czuwanie modlitewne dla dekanatu Modliborzyce. Natomiast od godz. 12.00 będzie modlitwa prowadzona przez dekanat Zaklików: Msza święta, modlitwa różańcowa, czuwanie modlitewne oraz, o godz. 15.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia, po której odbędzie się pożegnanie relikwii. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Szczegółowy plan całości Peregrynacji znajdziemy na plakacie w przedsionku naszej świątyni.

9. Trzy Harcerskie wieści: 1/ Od minionego piątku do dzisiaj nasi harcerze uczestniczą w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie” w Starachowicach. Grupa muzyczna licząca 34 harcerek i harcerzy, oprócz niej 15 Zuchów z 25 Gromady Zuchowej Poszukiwacze Skarbów uczestniczy w różnych kategoriach festiwalowych. Są to: 3 Zespoły Harcerskie, Gromada Zuchowa oraz 6 solistów. Gratulujemy! 2/ W najbliższą sobotę Grupa muzyczna będzie występować na Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Krajka” w Liśniku Dużym. Życzymy powodzenia! 3/ W przyszłą niedzielę nasi „Brzaskowcy” wyruszają na czwartą już edycję wielkiej żeglarskiej przygody na Mazurach. W tym roku w skład naszej „flotylli” wejdą cztery luksusowe jachty składające się z 10-cio osobowych załóg, które wystartują w Mikołajkach i zakończą rejs na jeziorze Śniardwy, zwanym  Mazurskim morzem. Życzymy im niezapomnianych przygód harcersko – żeglarskich. Czuwaj!

10. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Za wszystkie już przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

11. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

12. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy Rodziców młodzieży uczącej się w Zespole Szkół w Zdziechowicach, która to młodzież 27 kwietnia – a więc za niecałe dwa tygodnie – przyjmie Sakrament Bierzmowania. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

13. Podziękowania:

– harcerkom, harcerzom i instruktorom z 5 Szczepu Harcerskiego Brzask w Zaklikowie oraz ministrantom dziękujemy za demontaż dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za posprzątanie naszej świątyni w miniony poniedziałek. Pracowali – harcerze: Kacper Duda, Paulina Krzysztoń, Maja Małek, Adrian Mazurek, Dariusz Mróz, Wioletta Mróz, Filip Nieradko, Kornelia Pietroń, Marysia Pyć, Katarzyna Rapa, Aleksandra Sekulska, Ewelina Skorupa, Martyna Skorupa, Natalia Skrzypek, Maja Yalowy, Romek Yalowy, Adrian Ziółkowski i Julia Ziółkowska oraz ministranci: Emil Ciesielski i Dawid Waligóra. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Leśnej i ul. Targowej dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 285 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Ewelina Dziechciarska, Monika Kościk, Wioletta Magolan, Zenobia Magolan i Kacper Taracha, natomiast w sobotę: Beata Drzymała, Krzysztof Drzymała, Wioletta Magolan, Zenobia Magolan, Agata Nowicka, Justyna Posiecz – Polkowska i Anna Resztak. Bóg zapłać!

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Waldemar Muszyński z Zaklikowa – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ + Teresa Burak z Łysakowa Kolonii – 1 Msza święta; 3/ + Kazimierz Zarzyka z Bychawy – 4 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa