Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 17.03.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
V Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 17.03.2024.
Rekolekcje Wielkopostne

1. Wczoraj rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi Ksiądz Doktor Adam Warchoł, wikariusz par. pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu oraz Lektor języka angielskiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Witając go raz jeszcze – gdyż wczoraj było oficjalne powitanie – życzymy mu Bożego błogosławieństwa i asystencji Ducha Świętego w prowadzeniu tych duchowych ćwiczeń rekolekcyjnych. Szczegółowy plan spotkań rekolekcyjnych znajduje się w przedsionku kościoła oraz jest zamieszczony na stronie Internetowej naszej parafii.

2. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15, zaś o godz. 17.00 Msza święta wieczorna.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 18.03. – spowiedź rekolekcyjna: przed południem od 9.00 do 10.00 i od 11.00 do 12.00 oraz po południu od 15.00 do 17.00. Msze święte będą sprawowane: o godz. 7.00; o godz. 10.00 – szczególnie dla parafian starszych i chorych oraz o godz. 17.00 na zakończenie rekolekcji.

– wtorek, 19.03. – liturgiczna Uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 16.30 Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy! O godz. 17.00, w kaplicy Sióstr świętego Józefa na Radnej Górze, Ksiądz Biskup Senior Edward Frankowski będzie sprawował Mszę świętą w Patronalne święto Zgromadzenia Sióstr Józefitek. Natomiast w par. Borów Uroczystość odpustowa – suma o godz. 11.00.

– środa,20.03. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Zapraszamy!

– czwartek, 21.03. – od godz. 16.00 do 16.25 będzie prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji świętości kapłanów oraz powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Po adoracji, o godz. 16.30, Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza święta wieczorna.

– piątek, 22.03. – o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla parafian, którzy nie będą mogli przejść ulicami miasta, aby uczestniczyć w tym Nabożeństwie. Po Mszy świętej wieczornej, a więc ok. godz. 17.30, zapraszamy wszystkich parafian na Drogę Krzyżową w plenerze, prowadzoną następującymi ulicami: Kościelna, Zamkowa, Janowska, Targowa, Anny Nagórskiej, Rozwadowska, Piłsudskiego, Wesoła, Nowa, Sandomierska, Okólna, Kościelna i zakończenie przed kościołem Świętej Trójcy. Długość trasy 2,9 km. Również w tym dniu z Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim wyruszą uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła oraz na banerze umieszczonym na parkanie od ulicy Lubelskiej.

– sobota, 23.03. – od godz. 8.30 dwóch kapłanów rozpocznie odwiedziny chorych w domach z sakramentalną posługą z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii, dzisiaj po Mszach świętych oraz w tygodniu w kancelarii parafialnej tylko tych chorych, którzy nie są objęci systematyczną opieką duszpasterską z okazji Pierwszych piątków miesiąca.

4. Ofiary na materiały dekoracyjne oraz na kwiaty do Ciemnicy i do Grobu Pańskiego można składać do dwóch skarbonek z napisem „Kwiaty do Bożego Grobu 2024”. Skarbonki te znajdują się na bocznych ołtarzach: Najświętszego Serca Pana Jezusa i świętej Anny. Z góry dziękujemy za każdy dar.

5. Od ubiegłej niedzieli można zaopatrywać się w baranka wielkanocnego z czekolady białej, w ramach akcji „Caritas – pomoc ubogim dzieciom”. Baranki te znajdują się na bocznym ołtarzu świętego Józefa. Ofiary złożone do skarbonek znajdujących się obok koszyków z barankami zostaną przesłane do Caritas diecezji sandomierskiej. Bóg zapłać za każde wsparcie!

6. Liturgia najbliższej niedzieli, zwanej Niedzielą Palmową, wprowadza nas w przeżywanie zbawczych wydarzeń Wielkiego Tygodnia. W tym dniu kwadrans przed Mszą świętą o godz. 12.00, a więc o godz. 11.45, zgromadzimy się na placu Rynku naszego miasta, gdzie odbędzie się poświęcenie palm i rozpocznie się procesja do naszej świątyni na sprawowanie Eucharystii.

7. Harcerska wieść: Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Numer KRS naszego Szczepu Brzask – 0000296261. Za wszystkie już przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

8. Chór Gloria zaprasza kobiety i mężczyzn, którzy – dysponując odpowiednim głosem i słuchem muzycznym – mogą włączyć się w piękne dzieło oddawania Bogu chwały i radowania ludzkiego serca. Próby chóru odbywają się w piątki o godz. 18.00.

9. Sołtys Sołectwa Zaklików zaprasza na zebranie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę, 24.03.2024., o godz. 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie. Szczegóły – w przedsionku kościoła.

10. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu NSP Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

11. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Anny Nagórskiej – wszystkie numery. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

12. Podziękowania:

– Harcerzom naszego 5 Szczepu Harcerskiego Brzask dziękujemy za uprzątnięcie gałęzi i konarów, które pozostały po przeprowadzonej pielęgnacji drzew z terenu kościoła parafialnego od strony wschodniej.

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Zachodniej od nr 14 do końca numeracji ulicy dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 120 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Joanna Spasiuk i Sławomir Spasiuk; natomiast w sobotę: Ewelina Jabłońska, Joanna Spasiuk i Sławomir Spasiuk. Do ofiary od sprzątających swój dar finansowy dołączyli: Halina i Jerzy Jabłoński, Krzysztof Jabłoński oraz Halina Spasiuk. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa