Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 03.03.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 03.03.2024.

1. Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca marca, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek, które znajdują się na bocznych ołtarzach.

2. Również dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15, zaś o godz. 17.00 Msza święta wieczorna.

3. Także od dzisiaj można składać ofiary na materiały dekoracyjne oraz na kwiaty do Ciemnicy i do Grobu Pańskiego. Skarbonki z napisem „Kwiaty do Bożego Grobu 2024” znajdują się na bocznych ołtarzach: Najświętszego Serca Pana Jezusa i świętej Anny. Z góry dziękujemy za każdą ofiarę.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 04.03. – liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza.

– wtorek, 05.03. – godz. 16.30 Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– środa, 06.03. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Zapraszamy!

– czwartek, 07.06. – od godz. 16.00 do 16.30 będzie prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji świętości kapłanów oraz powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Po adoracji, o godz. 16.30, Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza święta wieczorna.

– piątek, 08.03. – o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich, a po niej Msza święta i Droga Krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Jest to także Międzynarodowy Dzień Kobiet, o których pamiętajmy w modlitwie z racji ich dorocznego święta.

– sobota, 09.03. – o godz. 18.00 w salce katechetycznej kolejne spotkanie z cyklu nauk przedmałżeńskich.

5. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca marca – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. W lutym złożyliśmy 45 kopert na kwotę 2 690,00 /dwa tysiące sześćset dziewięćdziesiąt/ złotych. Bóg zapłać!

6. Za niecałe dwa tygodnie rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii: 16 – 18 marca /sobota – poniedziałek/ 2024 roku, które poprowadzi Ks. Dr Adam Warchoł, wikariusz par. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu oraz lektor języka angielskiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Spowiedź rekolekcyjna odbędzie się w poniedziałek 18 marca 2024 roku.

7. Informujemy, że Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży udzieli Ks. Biskup Senior Edward Frankowski w innym terminie, niż został podany tydzień temu. Będzie to w dniu 27 kwietnia /sobota/ 2024 roku podczas Mszy świętej o godz. 16.00. Naszym modlitwom polecamy młodzież klas ósmych przygotowującą się do wejścia na drogę dojrzałości chrześcijańskiej.

8. Harcerska wieść: Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Numer KRS naszego Szczepu Brzask – 0000296261. Za wszystkie już przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

9. Chór Gloria zaprasza kobiety i mężczyzn, którzy – dysponując odpowiednim głosem i słuchem muzycznym – mogą włączyć się w piękne dzieło oddawania Bogu chwały i radowania ludzkiego serca. Próby chóru odbywają się w piątki o godz. 18.00.

10. Dla mieszkańców Sołectw: Irena oraz Łążek organizowane jest spotkanie dotyczące inwestycji domowych w ramach programu „Czyste powietrze”. Spotkanie to odbędzie się jutro, 04.03.2024., o godz. 16.30 w budynku byłej Szkoły. Szczegóły spotkania znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.

11. Sztab Ekstremalnej Drogi Krzyżowej przy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i Różańcowej w Janowie Lubelskim zaprasza na kolejną edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W tym roku wyruszymy w piątek, 22 marca. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 20.00 z Janowskim Sanktuarium. Szczegóły znajdziemy na plakacie zamieszczonym na tablicy ogłoszeń.

12. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, dwumiesięcznik Gościa – Historia Kościoła oraz tygodnik Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu NSP Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

13. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Zachodniej, nr od 1 do 10. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

14. Podziękowania:

– Harcerzom naszego 5 Szczepu Harcerskiego Brzask oraz przedstawicielom mieszkańców Ireny dziękujemy za usunięcie pięciu drzew rosnących wokół cmentarza poległych w Powstaniu Styczniowym oraz podczas I Wojny światowej. Drzewa te naruszały strukturę ogrodzenia oraz mogił tego cmentarza.

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Wesołej od nr 36 do końca numeracji ulicy, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 170 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Dorota Paszko, Piotr Paszko, Adam Tryka, Agnieszka Tryka, Nikodem Tryka, Joanna Wojniak, Krzysztof Wojniak i Zofia Zakościelna; natomiast w sobotę: Dorota Paszko, Piotr Paszko, Joanna Wojniak, Oskar Wojniak i Zofia Zakościelna. Do ofiary od sprzątających swój dar finansowy dołączyli: Janusz Stryjecki, Józefa Stryjecka, Tadeusz Wojniak, Barbara Zając i Witold Zając. Bóg zapłać!

15. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Henryk Janik zamieszkały w Lublinie – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa