Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 25.02.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 25.02.2024.

1. Dzisiaj – druga niedziela Wielkiego Postu, która zwana jest niedzielą „Ad gentes”. Po każdej Mszy świętej będzie można wesprzeć dzieła pomocy misjonarzom poprzez ofiarę złożoną do skarbonek z napisem „Ad gentes – pomoc misjonarzom”. Skarbonki znajdują się na bocznych ołtarzach. Z góry dziękujemy za każdą ofiarę.

2. Również dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15, zaś o godz. 17.00 Msza święta wieczorna.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 27.02. – godz. 16.30 Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– środa, 28.02. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Zapraszamy!

– czwartek, 29.02. – od godz. 16.00 do 16.30 będzie prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji świętości kapłanów oraz powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Po adoracji, o godz. 16.30, Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza święta koncelebrowana , w której – pośród trzech sprawowanych intencji – będzie następująca: O Boże błogosławieństwo dla Pana Romana, naszego organisty, w dniu jego Imienin i urodzin. Jubilatowi i Solenizantowi życzymy wielu łask od Boga i życzliwości od bliźnich.

– piątek, 01.03. – Pierwszy Piątek miesiąca marca. Możliwość spowiedzi od godz. 6.30 rano i od 16.00 po południu. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich, a Nabożeństwo Pierwszego piątku będzie po Mszy świętej wieczornej oraz Droga Krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. W tym dniu wyjątkowo kancelaria parafialna będzie czynna od godz. 18.15 do 18.45. Tego dnia obchodzimy także Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – święto ustanowione w 2011 roku dla oddania hołdu żołnierzom drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny (…). Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest także wyrazem hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej Polski pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata.

– sobota, 02.03. – Pierwsza Sobota miesiąca – po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa refleksja różańcowa, a po niej modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej. Zapraszamy! Natomiast o godz. 18.00 w salce katechetycznej drugie spotkanie z kursu nauk przedmałżeńskich, które prowadzi ks. Paweł.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca marca, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W lutym przekazaliśmy na ten cel 702,00 /siedemset dwa/ złote. Bóg zapłać!

5. Od przyszłej niedzieli będzie można składać ofiary na materiały dekoracyjne oraz na kwiaty do Ciemnicy i do Grobu Pańskiego. Na bocznych ołtarzach będą pozostawione 2 skarbonki z napisem „Kwiaty do Bożego Grobu 2024”. Z góry dziękujemy za każdą ofiarę.

6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach: 16 – 18 marca /sobota – poniedziałek/ 2024 roku, które poprowadzi Ks. Dr Adam Warchoł, wikariusz par. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu oraz lektor języka angielskiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Spowiedź rekolekcyjna odbędzie się w poniedziałek 18 marca 2024 roku.

7. Informujemy, że Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży udzieli Ks. Biskup Senior Edward Frankowski w dniu 23 kwietnia /wtorek/ 2024 roku podczas Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. Polecamy naszym modlitwom młodzież klas ósmych przygotowującą się do wejścia na drogę dojrzałości chrześcijańskiej.

8. Harcerska wieść: Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Numer KRS naszego Szczepu Brzask – 0000296261. Za wszystkie już przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

9. Powtarzamy po raz kolejny informację, że w naszej parafii istnieje możliwość wzięcia udziału w katechezach uzupełniających dla tych, którzy z uzasadnionych przyczyn nie uczęszczają na katechezę w swoich Szkołach. Szczegółowy plan spotkań – do wakacji 2024 roku – znajdziemy na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

10. Chór Gloria zaprasza kobiety i mężczyzn, którzy – dysponując odpowiednim głosem i słuchem muzycznym – mogą włączyć się w piękne dzieło oddawania Bogu chwały i radowania ludzkiego serca. Próby chóru odbywają się w piątki o godz. 18.00.

11. Dla mieszkańców Sołectw: Zdziechowice Pierwsze, Zdziechowice Drugie oraz Karkówka organizowane jest spotkanie dotyczące inwestycji domowych w ramach programu „Czyste powietrze”. Spotkanie to odbędzie się w najbliższą środę, 28.02.2024., o godz. 18.30 w Remizie OSP Zdziechowice. Szczegóły spotkania znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.

12. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu NSP Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

13. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Wesołej, nr od 36 do końca numeracji ulicy. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

14. Podziękowania:

– Panu Stanisławowi Czajka ze Zdziechowic Drugich dziękuję, w imieniu własnym i Chóru Gloria, za modernizację ławek na chórze naszego kościoła, które będą dużym ułatwieniem w organizacji i w wykonywaniu chóralnego śpiewu w naszej świątyni. Bóg zapłać!

15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Józef Gierak ze Zdziechowic Drugich – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ + Alicja Wermińska z Zaklikowa – 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa