Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 18.02.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
I Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 18.02.2024.

1. Dzisiaj – pierwsza niedziela Wielkiego Postu – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15, a potem Msza święta wieczorna. Zapraszamy!

2. Także dzisiaj, podczas Mszy świętej o godz. 10.30, będą poświęcone Modlitewniki dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii świętej. Przypominamy, że Uroczystość ta w naszej parafii odbędzie się w dniu 12 maja 2024 roku, o godz. 12.00.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 20.02. – godz. 16.30 Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– środa, 21.02. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Zapraszamy!

– czwartek, 22.02.w Kościele Powszechnym obchodzimy liturgiczne święto Katedry św. Piotra Apostoła; w kościele parafialnym od godz. 16.00 do 16.30 będzie prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji świętości kapłanów oraz powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Po adoracji, o godz. 16.30, Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza święta wieczorna. Zapraszamy! Natomiast w skautingu jest to „Dzień Myśli Braterskiej” /DMB/, podczas którego harcerze i skauci z całego świata świętują dzień urodzin Założycieli Skautingu: generała Roberta Baden-Powella (22.02.1857 r.) i jego żony Olave (22.02.1889 r.). Jest to święto przyjaźni, które uświadamia wszystkim skautom dwa fundamentalne fakty: pierwszy – na świecie jest ich prawie 60 milionów, a w Polsce ponad 100 tysięcy; drugi – wszyscy skauci są dla siebie braćmi, niezależnie od koloru skóry, narodowości czy wieku. W ten dzień wszyscy harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia i spotykają się przy obrzędowych ogniskach. Już dziś, w imieniu zuchów, harcerzy i kadry instruktorów, składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim mieszkańcom parafii i dziękujemy za każde wsparcie naszej harcerskiej działalności. Nasi harcerze będą przeżywali to święto uczestnicząc w Hufcowym Zlocie w Stalowej Woli, w dniach od 1 do 3 marca 2024 roku. Z naszego 5 Szczepu Harcerskiego Brzask weźmie udział 5 Patroli we wszystkich grupach metodycznych, od Zuchów po Wędrowników. Gratulujemy!

– piątek, 23.02. – w tym dniu nasza Harcerska Grupa Muzyczna wraz z pięcioma harcerzami-solistami wyjeżdża do Tarnobrzega na trzydniowy „Śpiewograniec” czyli na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej. Życzymy im miejsc na podium i wielu harcerskich przygód i wrażeń. W parafii natomiast o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich, po niej Msza święta, a bezpośrednio po Mszy świętej, a więc około godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

– sobota, 24.02. – godz. 18.00 w salce katechetycznej pod plebanią rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich, które poprowadzi ks. Paweł.

4. Przyszła niedziela – zwana „Ad gentes” – jest Drugą Niedzielą Wielkiego Postu. Po każdej Mszy świętej będzie można wesprzeć dzieła pomocy misjonarzom poprzez ofiarę złożoną do skarbonek znajdujących się na bocznych ołtarzach. Z góry dziękujemy za każdy dar.

5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach: 16 – 18 marca /sobota – poniedziałek/ 2024 roku. Rekolekcje poprowadzi Ks. Dr Adam Warchoł, wikariusz par. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu oraz lektor (osoba, która do perfekcji opanowała posługiwanie się językiem obcym) języka angielskiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu.

6. Harcerska wieść: Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Numer KRS naszego Szczepu Brzask – 0000296261. Za wszystkie już przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

7. Informujemy młodzież, że w naszej parafii istnieje możliwość wzięcia udziału w katechezach uzupełniających dla tych, którzy z uzasadnionych przyczyn nie uczęszczają na katechezę w swoich Szkołach. Szczegółowy plan spotkań do wakacji 2024 roku znajdziemy na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu NSP Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Wesołej, nr od 25 do 35. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– Zuchy, Harcerze i Instruktorzy 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” składają serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy tak ochoczo i owocnie włączyli się w dzieło ostatniej „słodkiej niedzieli”. Wyrazy szczególnej wdzięczności przekazujemy rodzicom i dziadkom naszych zuchów i harcerzy. Uzyskane środki (prawie 3 tys. zł) zasilą konto naszego Szczepu i zostaną wykorzystane na wsparcie naszej bieżącej i różnorakiej działalności.

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Wesołej, nr 15 – 24, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 60 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowały w poniedziałek: Barbara Głuchowska, Milena Głuchowska i Wanda Sobiło; natomiast w sobotę: Barbara Głuchowska i Wanda Sobiło. Do ofiary od sprzątających swój dar finansowy dołączyła Janina Ptak. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Barbara Chmielnicka z Zaklikowa – w jej intencji będą sprawowane 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa