Ogłoszenia duszpasterskie, VI Niedziela zwykła, Rok B – 11.02.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
VI Niedziela zwykła, Rok B – 11.02.2024.

1. Dzisiaj przypada dowolne liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes oraz XXXII Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku. W tym roku tematem Dnia Chorego są słowa: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”(Rdz 2, 18). Leczyć chorego poprzez leczenie relacji. Po Mszy świętej o godz. 12.00 będzie Nabożeństwo oraz z uroczyste błogosławieństwo ludzi chorych.

2. Także dzisiaj rozpoczynamy 57. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem: „Trzeźwość polską racją stanu”. Jest to także druga niedziela miesiąca lutego – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc luty. Bóg zapłać!

3. Również dzisiaj nasi harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” zapraszają na słodkie wypieki w ramach tradycyjnej – już od sześciu lat – „Słodkiej Niedzieli”. Dziękujemy wszystkim za wspieranie działalności naszego Szczepu „Brzask”, a Rodzicom, Dziadkom oraz krewnym naszych Zuchów i Harcerzy składamy podziękowania za czynne włączenie się w to „słodkie dzieło.”

4. Także dzisiaj po każdej Mszy świętej, będzie można złożyć dar na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej. Przed wejściem do świątyni stoją nasi harcerze ze specjalną skarbonką na ofiary przeznaczone na ten cel. Dziękujemy za każdy dar serca!

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 12.02. – po Mszy świętej porannej rozpoczynamy 40.godzinne Nabożeństwo Eucharystyczne – wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji w ciągu całego dnia. O godz. 16.30 wspólna adoracja prowadzona przez kapłana. Zapraszamy!

– wtorek, 13.02. – ciąg dalszy 40.godzinnego nabożeństwa Eucharystycznego. W te dwa dni przed Środą Popielcową znajdźmy chwilę czasu na osobiste spotkanie adoracyjne i modlitewne z naszym Zbawicielem. Natomiast o godz. 16.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– środa, 14.02. – Dzień modlitw za narody słowiańskie z racji liturgicznego święta św. Cyryla i Metodego oraz Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz.: 7.00; 12.00 i o 17.00. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą – według treści otrzymanego pisma od Dyrektora Caritas Diecezji Sandomierskiej – jako pomoc dla mieszkańców Ukrainy. W Środę Popielcową obowiązuje: 1 – wstrzemięźliwość, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych. Do tej wstrzemięźliwości są zobowiązani wszyscy, którzy ukończyli 14-ty rok życia; 2 – post ścisły, inaczej post ilościowy, tzn. spożywamy jeden posiłek „normalny” i dwa posiłki w zmniejszonej ilości. Obowiązek postu ścisłego obejmuje osoby między 18-tym a 60-tym rokiem życia. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Zapraszamy!

– czwartek, 15.02. – od tego dnia w każdy czwartek Wielkiego Postu od godz. 16.00 do 16.30 będzie prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji świętości kapłanów oraz powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Po adoracji, o godz. 16.30, Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza święta wieczorna. Zapraszamy!

– piątek, 16.02. – godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich, po niej Msza święta, a bezpośrednio po Mszy świętej, a więc około godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

– sobota, 17.02. – Siostry Opatrzności Bożej w Irenie zapraszają na Dzień skupienia dla dziewcząt powyżej 13-go roku życia. Temat spotkania brzmi: Słowo ma moc! Rozpoczęcie Dnia skupienia o godz. 9.00, zakończenie zaś ok. godz. 16.00. Szczegóły wraz z numerem telefonu kontaktowego znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.

6. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą Wielkiego Postu – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie sprawowane, podobnie jak w roku ubiegłym, o godz. 16.15. Kazania pasyjne będzie głosił Ks. Mgr Paweł Marek, od lipca wikariusz w naszej parafii, któremu już dzisiaj dziękujemy za podjęcie pięknego ale i wymagającego trudu kaznodziejskiego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, osoby starsze na tę polską modlitwę wielkopostną!

7. Harcerska wieść: Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Numer KRS naszego Szczepu Brzask – 0000296261. Za wszystkie już przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

8. Informacja dla narzeczonych: W sobotę następnego tygodnia, tj. w dniu 24 lutego 2024 roku, o godz. 18.00 w salce katechetycznej pod plebanią rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich, które poprowadzi ks. Paweł.

9. Informujemy młodzież, że w naszej parafii istnieje możliwość wzięcia udziału w katechezach uzupełniających dla tych, którzy z uzasadnionych przyczyn nie uczęszczają na katechezę w swoich Szkołach. Szczegółowy plan spotkań do wakacji 2024 roku znajdziemy na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

10. Informacja p. Jana Żelaznego, Sołtysa Zaklikowa: Firma MEDIA-SYS zaprasza na spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Strażacka 4, w celu podpisania umowy na usługę Internetową. Zapraszamy osoby zainteresowane z następujących miejscowości: Zdziechowice Pierwsze, Zdziechowice Drugie, Antoniówka, Zaklików, Dąbrowa, Irena, Łążek Zaklikowski. Termin spotkania: 18.02.2024., /niedziela/ w godz. od 9.00 do 17.00.

11. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu NSP Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

12. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Wesołej, nr od 15 do 24. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

13. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Wesołej, nr 1 – 14, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 170 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Joanna Babicka, Tomasz Babicki, Magdalena Czajka, Teresa Pietras i Teresa Suduł; natomiast w sobotę: Anna Babicka, Teresa Pietras i Teresa Suduł. Do ofiary od sprzątających swój dar finansowy dołączyła również osoba prosząca o anonimowość. Bóg zapłać!

14. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: 1/ + Marianna Janik z Zaklikowa – w jej intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Zofia Kamińska z Zaklikowa – również 1 Msza święta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa