Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela zwykła, Rok B – 04.02.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
V Niedziela zwykła, Rok B – 04.02.2024.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela lutego, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00, a nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 05.02. – liturgiczne wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

– wtorek, 06.02. – wspomnienie świętych męczenników z Japonii – Pawła Miki i jego Towarzyszy. Nowenna do św. Anny o godz. 16.30. Zapraszamy!

– środa, 07.02. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Zapraszamy!

– sobota, 10.02. – liturgiczne wspomnienie św. Scholastyki, siostry – bliźniaczki św. Benedykta z Nursji, zakonodawcy i założyciela opactwa Benedyktynów na Monte Cassino.

3. W przyszłą niedzielę przypada dowolne liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu obchodzimy XXXII Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku, czyli w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie. W tym roku tematem Dnia Chorego są słowa: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”(Rdz 2, 18). Leczyć chorego poprzez leczenie relacji. Pamiętając o ludziach starszych i chorych, zapraszamy ich na godz. 12.00 do naszej świątyni na Mszę świętą połączoną z modlitwami oraz z uroczystym błogosławieństwem ludzi chorych.

4. Również w przyszłą niedzielę – z racji drugiej niedzieli miesiąca – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc luty. W styczniu złożyliśmy 33 koperty na łączną sumę 3 400.00 / trzy tysiące czterysta/ złotych. Bóg zapłać!

5. Także w przyszłą niedzielę nasi harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” zapraszają na słodkie wypieki w ramach tradycyjnej – już od sześciu lat – „Słodkiej Niedzieli”. Tego dnia na stanowiskach przed kościołem, po każdej Mszy Świętej, będzie można nabyć od naszych zuchów i harcerzy pączki i inne słodkości, wspierając tym samym działalność naszego Szczepu. Jak co roku roku zapraszamy do włączenia się w to „słodkie dzieło” również rodziców i dziadków naszych zuchów i harcerzy.

6. Również w przyszłą niedzielę – z racji II niedzieli miesiąca lutego – po każdej Mszy świętej, będzie można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej. Dziękujemy za każdy dar serca!

7. Także w przyszłą niedzielę – a jest to ostatnia niedziela zwykła przed Wielkim Postem – rozpoczynamy 57. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem: „Trzeźwość polską racją stanu”. Od 1968 roku w ostatnią niedzielę przed Środą Popielcową rozpoczyna się w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość i trwa do soboty przed I Niedzielą Wielkiego Postu. Episkopat Polski w ślubowaniach jasnogórskich umieścił szczególne przyrzeczenie leczenia się z nietrzeźwości. Od kilkunastu lat Zespół ds. Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski proponuje, aby tydzień ten obejmował ostatnie dni karnawału, by w ten sposób zachęcić do umiarkowania podczas zabaw. Z kolei początek Wielkiego Postu ma zachęcić do podjęcia postanowień abstynencji.

8. Za niecałe dwa tygodnie od dzisiaj, tj. w sobotę 17.02.2024., Siostry Opatrzności Bożej w Irenie organizują Dzień skupienia dla dziewcząt powyżej 13-go roku życia. Temat spotkania brzmi: Słowo ma moc! Szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.

9. Harcerska wieść: Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Numer KRS naszego Szczepu Brzask – 0000296261. Za wszystkie już przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

10. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu św. Józefa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

11. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Wesołej, nr od 1 do 14. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.
12. Podziękowania:

– naszym ministrantom oraz harcerzom z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” dziękujemy za sprawne rozebranie bożonarodzeniowej dekoracji oraz za pomoc w sprzątaniu kościoła. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Jasnej dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 80 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek i w piątek: Joanna Daniel, Małgorzata Daniel, Karolina Klukowicz, Alicja Tokarczyk, Klaudia Tokarczyk i Marek Tokarczyk. Do ofiary od sprzątających swój dar finansowy dołączyli także: Alina i Witold Pełka. Bóg zapłać!

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Kazimierz Kurzyna z Zaklikowa – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ + Zofia Wosk z Zaklikowa – 1 Msza święta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa