Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela zwykła, Rok B – 28.01.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
IV Niedziela zwykła, Rok B – 28.01.2024.
Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego – niedziela przed 02.02.2024.

1. Dzisiaj przeżywamy parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. We Mszy świętej o godz. 12.00 będą uczestniczyły Siostry Opatrzności Bożej z Ireny oraz Siostry św. Józefa z Radnej Góry. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2. Także dzisiaj przypada Dzień Pomocy Chorym na Trąd. Nabożeństwo do Świętej Trójcy o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 30.01. – Nowenna do św. Anny o godz. 16.30. Zapraszamy!

– środa, 31.01. – wspomnienie św. Jana Bosco kapłana i wychowawcy młodego pokolenia. Żył on w Italii w XIX wieku (1815 – 1888). Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Zapraszamy!

– czwartek, 01.02. – Pierwszy Czwartek miesiąca – po Mszy świętej wieczornej – Modlitwy o powołania do służby Bożej w kościele. W tym dniu nasi harcerze wyjeżdżają na 6-dniowe Zimowisko do Ustrzyk Dolnych w Bieszczadach. Życzymy im dobrego wypoczynku i wielu niezapomnianych harcerskich przygód.

– piątek, 02.02. – Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej oraz Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego. W naszym kościele Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00; 12.00 i o 17.00, podczas których będzie poświęcenie gromnic. Ofiary złożone na tacę podczas Mszy świętych będą przeznaczone – według rozporządzenia biskupa sandomierskiego – dla Wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu. Jest to także Pierwszy Piątek miesiąca: spowiedź od godz. 6.30 – 7.00 oraz od 16.00 – 17.00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30, a nabożeństwo „pierwszopiątkowe” po Mszy św. wieczornej. W tym dniu w par. Szczecyn rozpoczną się o godz. 8.30 uroczystości religijno – patriotyczne z okazji 80 rocznicy pacyfikacji wsi.

– sobota, 03.02. – Pierwsza Sobota miesiąca – po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa refleksja różańcowa, a po niej modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej. Zapraszamy!

4. W przyszłą niedzielę – z racji pierwszej niedzieli miesiąca lutego – będzie możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W styczniu złożyliśmy na ten cel 553 złote. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00, a nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Zapraszamy.

5. Za dwa tygodnie od dzisiaj, tj. w niedzielę 11 lutego br., nasi harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” zapraszają na słodkie wypieki w ramach tradycyjnej – już od sześciu lat – „Słodkiej Niedzieli”. Tego dnia na stanowiskach przed kościołem, po każdej Mszy Świętej, będzie można nabyć od naszych zuchów i harcerzy pączki i inne słodkości, wspierając tym samym działalność naszego Szczepu. Jak co roku roku zapraszamy do włączenia się w to „słodkie dzieło” również rodziców i dziadków naszych zuchów i harcerzy.

6. Harcerska wieść: Rozpoczyna się okres rozliczenia podatków za rok 2023. Jak co roku zachęcamy do oddania 1,5% podatku na wsparcie działalności 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” Zaklików. Wasze wsparcie to wielkie dla nas uznanie i ułatwienie codziennej harcerskiej pracy. Numer KRS naszego Szczepu Brzask – 0000296261.

7. W dniach 3 i 4 lutego /sobota i niedziela/ jest organizowana Pielgrzymka Rolników, Sadowników i Ogrodników do Matki Bożej Bolesnej Sulisławskiej. Szczegółowy program pielgrzymki znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

8. W naszej diecezji trwa Rok Rodziny – istnieje więc możliwość objęcia modlitwą małżeństwa przeżywającego trudności poprzez przystąpienie do Duchowej Adopcji Małżeństwa Zagrożonego Rozpadem. Szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu św. Józefa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Jasnej (całość). Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Józefa Piłsudskiego od numeru 32 do końca numeracji ulicy dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 290 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Joanna Bałata, Stanisława Hamera, Ewa Kuznecka, Irena Rajpold, Paweł Rajpold, Irena Sobala, Małgorzata Wójcik i Ewa Żurawicz, natomiast w sobotę pracowali: Joanna Bałata, Stanisława Hamera, Ewa Kuznecka, Stanisław Ptak, Irena Rajpold, Paweł Rajpold, Irena Sobala, Małgorzata Wójcik i Ewa Żurawicz. Do ofiary od sprzątających swój dar finansowy dołączyli także: Zofia Kamińska, Helena Komierzyńska, Stanisława Kuznecka, Kazimierz Miecznikowski, Mieczysława Pieniążek, Jadwiga Płachecka i Danuta Sobala. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Grzegorz Różyło z Zaklikowa – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ + Gabriela Chołody ze Zdziechowic Pierwszych – 3 Msze święte; 3/ + Maksymilian Łopion ze Zdziechowic Pierwszych – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa