Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela zwykła, Rok B – 21.01.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela zwykła, Rok B – 21.01.2024.

 

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. W roku 2019 papież Franciszek ustanowił III Niedzielę zwykłą dniem poświęconym celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego (por. List Apostolski „Aperuit illis”).

2. Także dzisiaj o godz. 12.00 będzie/była sprawowana Msza święta w intencji Solenizanta Księdza Seniora Kanonika Henryka z okazji jego imienin. Solenizantowi życzymy obfitości łask od Boga, opieki Maryi, wstawiennictwa Patrona oraz życzliwości od bliźnich.

3. Również dzisiaj – Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza na „Zaklikowskie kolędowanie”, które odbędzie się o godz. 15.00 w odnowionym generalnie budynku Ośrodka.

4. Także dzisiaj – z racji trzeciej niedzieli miesiąca stycznia – Nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Zapraszamy!

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 23.01. – Nowenna do św. Anny o godz. 16.30. Zapraszamy!

– środa, 24.01. – liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła. Jest on patronem pracowników mediów. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Zapraszamy!

– czwartek, 25.01. – liturgiczne święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła oraz zakończenie Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan.

– piątek, 26.01. – liturgiczne wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji na Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy gościli w naszej świątyni Siostry Opatrzności Bożej z Ireny oraz Siostry św. Józefa z Radnej Góry. Pamiętajmy o nich i o wszystkich osobach konsekrowanych w naszych modlitwach.

7. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Pomocy Chorym na Trąd. Będzie to dla nas okazja do modlitwy za ludzi dotkniętych tą chorobą.

8. Harcerska wieść: Rozpoczyna się okres rozliczenia podatków za rok 2023. Jak co roku zachęcamy do oddania 1,5% podatku na wsparcie działalności 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” Zaklików. Wasze wsparcie to wielkie dla nas uznanie i ułatwienie codziennej harcerskiej pracy. Numer KRS naszego Szczepu Brzask – 0000296261.

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu św. Józefa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Józefa Piłsudskiego od numeru 32 do 41. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Józefa Piłsudskiego od numeru 22 do 31 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 100 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowała w poniedziałek Anna Żurawicz, natomiast w sobotę pracowali: Barbara Głuchowska, Krystyna Iracka, Adam Komierzyński, Maria Komierzyńska i Anna Żurawicz. Bóg zapłać!

– wraz z Księdzem Markiem i z Księdzem Pawłem składam serdeczne podziękowania za otwarte serca i gościnne progi Waszych domów podczas wizyty duszpasterskiej, którą zakończyliśmy w dniu 11 stycznia 2024 roku. Dziękujemy Wam za zainteresowanie się życiem duszpasterskim naszej parafii i prowadzonym remontem kościoła Świętej Trójcy. Wasza życzliwość i wyrażana niejednokrotnie chęć pomocy, wraz z aktualnym angażowaniem się w życie religijne parafii, są dla nas, Waszych duszpasterzy, bodźcem do podejmowania kolejnych inicjatyw dla dobra społeczności, której patronuje św. Anna. Dziękujemy Wam za ofiary pieniężne złożone z okazji kolędy. Ofiary te – podzielone według dekretu Biskupa diecezji sandomierskiej – zostały przeznaczone na zamknięcie rozliczeń finansowych za wykonane prace w 2023 roku oraz na przygotowanie gruntownej niwelacji i na zagospodarowanie terenu wokół naszego kościoła. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Eugeniusz Pietras z Zaklikowa – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ + Zygmunt Wójcik ze Zdziechowic Drugich – także 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa