Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela zwykła, Rok B – 14.01.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela zwykła, Rok B – 14.01.2024.

 

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca stycznia, składka w kopertach na Fundusz remontowo-gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc styczeń. Dziękujemy serdecznie za każdy dar serca. Bóg zapłać!

2. Także dzisiaj o godz. 10.30 będzie/była sprawowana Msza święta w intencji Harcerek i Harcerzy, którzy w minionym roku harcerskim 2022/2023 ukończyli 18-ty rok życia. Są to – według kolejności alfabetycznej: 1/ Oliwia Czerwińska, 2/ Eliza Golecka, 3/ Wiktor Kozłowski, 4/ Mateusz Matuska, 6/ Wiktoria Mazurek, 7/ Miłosz Mróz, 8/ Bartosz Pawusiak, 9/ Jakub Rogoża, 10/ Natalia Skrzypek, 11/ Jakub Szkutnik, 12/ Amelia Szyszka, 13/ Patrycja Tylus oraz 14/ Sandra Wąsik. Dziękując wyżej wymienionym Druhnom i Druhom za różnorodny wkład w rozwój naszej wspólnoty harcerskiej, módlmy się o Boże błogosławieństwo i wszelką pomyślność dla nich w codzienności ich dorosłego życia. Czuwaj!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 16.01. – Nowenna do św. Anny o godz. 16.30. Zapraszamy!

– środa, 17.01. – liturgiczne wspomnienie św. Antoniego, opata. W tym dniu w Kościele katolickim w Polsce będzie obchodzony XXVII Dzień Judaizmu pod hasłem „Shalom/Pokój – Dar Boga”. Centralne obchody będą miały miejsce w Radomiu. W naszym kościele Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Zapraszamy!

– czwartek, 18.01. – początek Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. Tegoroczne hasło brzmi: „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27). Centralne nabożeństwo Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbędzie się w niedzielę, 21 stycznia 2024 roku, w polskokatolickiej katedrze Św. Ducha w Warszawie.

– piątek, 19.01. – liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. W tym dniu w martyrologium rzymskim wspominamy także św. Henryka, biskupa i męczennika żyjącego w XII wieku w Uppsali, w ówczesnej stolicy Szwecji. W naszych modlitwach polecajmy Bogu Wszechmogącemu Solenizanta, Księdza Kanonika Henryka Krzyżanowskiego.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji Solenizanta Księdza Seniora Kanonika Henryka z okazji jego imienin.

5. Również w przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Niedzielę Słowa Bożego. W roku 2019 papież Franciszek ustanowił III Niedzielę zwykłą dniem poświęconym celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego (por. List Apostolski „Aperuit illis”). Tego dnia obchodzimy także Dzień Babci.

6. Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza na „Zaklikowskie kolędowanie”, które odbędzie się o godz. 15.00 w odnowionym generalnie budynku Ośrodka. Wystąpią: Chór parafialny z Lipy, Chór Gloria, Kwiat Lipy – zespół wokalny Klubu Seniora z Lipy, solistka Dorota Grzyb, Dziecięca Schola Ignis, Schola Cantate Deo, Orkiestra Dęta OSP Zdziechowice, Wokaliści i Instrumentaliści Dziecięcej Grupy Muzycznej działającej przy GOK w Zaklikowie i w Filii w Lipie oraz Harcerska Grupa Muzyczna 5 Szczepu Harcerskiego Brzask. Szczegóły spotkania znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła. Zapraszamy!

7. W dniach 20-21.01.2024 r. w Domu rekolekcyjnym „Augustianum” w Radomyślu nad Sanem odbędzie się kurs dla narzeczonych. Kurs poprowadzą Państwo Dorota i Krzysztof Zubowie, Pani Maria Kryszpin. Zapraszamy do udziału. Są jeszcze wolne miejsca (zgłoszenia pod numerem telefonu 508 225 927).

8. Harcerska wieść: Rozpoczyna się okres rozliczenia podatków za rok 2023. Jak co roku zachęcamy do oddania 1% podatku na wsparcie działalności 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” Zaklików. Wasze wsparcie to wielkie dla nas uznanie i ułatwienie w codziennej harcerskiej pracy. Numer KRS naszego Szczepu Brzask – 0000296261. Można znaleźć go na stronie internetowej Szczepu, na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła, na plakatach i ulotkach, które w najbliższych dniach będą kolportowane przez harcerzy.

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu św. Józefa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Józefa Piłsudskiego od numeru 22 do 31. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Józefa Piłsudskiego od numeru 11 do 20 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 100 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali we wtorek i w piątek: Maria Bednarska, Krystyna Iracka, Jadwiga Michalczak, Renata Oszust, Barbara Sulowska i Wanda Trela. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Łukasz Turek ze Zdziechowic Drugich – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ + Siostra Aleksandra Maria Piotrowiak ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Irenie; 3/ + Wiesława Przywara z Ireny – 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 4/ + Stanisław Stefaniak ze Zdziechowic Drugich – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa