Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Chrztu Pańskiego, Rok B – 07.01.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Niedziela – święto Chrztu Pańskiego
Rok B – 07.01.2024.

 

1. Dzisiaj – Niedziela Chrztu Pańskiego, którą kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie pozostawiamy w kościołach choinki i szopki oraz śpiewamy kolędy – ale już w mniejszym zakresie – do dnia 2 lutego.

2. Także dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca stycznia, będziemy mieli możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00, natomiast o godz. 16.30 modlitwa różańcowa, w której prosić będziemy o Boże łaski na cały Nowy Rok 2024 dla mieszkańców naszej parafii.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 08.01. – wizyta duszpasterska od godz. 9.00 w Zaklikowie, następujące ulice: Zamkowa, Janowska, Leśna, Targowa, Armii Krajowej, 3 Maja i Nadbrzeżna. Od tego dnia kancelaria parafialna będzie czynna po Mszy świętej wieczornej, czyli od poniedziałku do soboty włącznie, od godz. 17.30 do godz. 18.00.

– wtorek, 09.01. – wizyta duszpasterska od godz. 9.00 w Zaklikowie, następujące ulice: Kościelna, Kościuszki, Cicha, Plac Sienkiewicza, Lubelska, Belkowszczyzna i Turystyczna.

– środa, 10.01. – wizyta duszpasterska od godz. 9.00 w Zaklikowie, następujące ulice: Dworcowa – w całości, Zaśluzie i Tartak.

– czwartek, 11.01. – w tym dniu przeprowadzona będzie kolęda „uzupełniająca” dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w oznaczonym terminie. Dwóch kapłanów rozpocznie „kolędę” od godz. 9.00 a trzeci od godz. 15.00. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie adresów Rodzin – w zakrystii w dniu dzisiejszym oraz w kancelarii parafialnej do środy włącznie.

4. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca stycznia, składka w kopertach na Fundusz remontowo-gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc styczeń. W grudniu ubiegłego roku złożyliśmy 42 koperty na łączną kwotę 3 080,00 /trzy tysiące osiemdziesiąt złotych/. Dziękujemy serdecznie za każdy dar serca. Bóg zapłać!

5. Również w przyszłą niedzielę, o godz. 10.30 będzie sprawowana Msza święta w intencji Harcerek i Harcerzy, którzy w minionym roku harcerskim 2022/2023 ukończyli 18-ty rok życia. Są to – według kolejności alfabetycznej: 1/ Oliwia Czerwińska, 2/ Eliza Golecka, 3/ Wiktor Kozłowski, 4/ Mateusz Matuska, 6/ Wiktoria Mazurek, 7/ Miłosz Mróz, 8/ Bartosz Pawusiak, 9/ Jakub Rogoża, 10/ Natalia Skrzypek, 11/ Jakub Szkutnik, 12/ Amelia Szyszka, 13/ Patrycja Tylus oraz 14/ Sandra Wąsik. Dziękując wyżej wymienionym Druhnom i Druhom za różnorodny wkład w rozwój naszej wspólnoty harcerskiej, módlmy się o Boże błogosławieństwo i wszelką pomyślność dla nich w codzienności ich życia. Czuwaj!

6. Za dwa tygodnie od dzisiaj, tj. 21 stycznia, o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji Solenizanta Księdza Seniora Kanonika Henryka z okazji jego imienin, które przypadają 19 stycznia tego roku.

7. W dniach 20-21.01.2024 r. w Domu rekolekcyjnym „Augustianum” w Radomyślu nad Sanem odbędzie się kurs dla narzeczonych. Kurs poprowadzą Państwo Dorota i Krzysztof Zubowie, Pani Maria Kryszpin. Zapraszamy do udziału. Są jeszcze wolne miejsca (zgłoszenia pod numerem telefonu 508 225 927).

8. Harcerska wieść: Rozpoczyna się okres rozliczenia podatków za rok 2023. Jak co roku zachęcamy do oddania 1% podatku na wsparcie działalności 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” Zaklików. Co roku, dzięki Państwa wielkiemu i coraz bardziej rosnącemu wsparciu i życzliwości, udaje się wzbogacać nasz potencjał organizacyjny i logistyczny. Ofiarowane przez Państwa środki zagospodarowane są na poziomie Hufca w Stalowej Woli, z przeznaczeniem na działalność naszego 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” i służą do dofinansowania zakupów części umundurowania takiego jak: pałatki, polary oraz zakupu drobnicy harcerskiej, do której należą krzyże harcerskie, sprawności, odznaczenia, a także wiele innych, czasem drobnych i mało zauważalnych, ale niezbędnych do prowadzenia zbiórek i zajęć materiałów programowych i metodycznych. Dziękując za każdy przekazany w latach ubiegłych grosz, zapraszamy do kontynuacji wsparcia. Państwa wsparcie to wielkie dla nas uznanie i ułatwienie w codziennej harcerskiej pracy. Numer KRS naszego szczepu Brzask – 0000296261. Można znaleźć go także na stronie internetowej Szczepu, na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła, na plakatach i ulotkach, które w najbliższych dniach będą kolportowane przez harcerzy.

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu św. Józefa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Józefa Piłsudskiego od numeru 11 do 20. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Józefa Piłsudskiego od numeru 1 do 10 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 110 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali we wtorek i w piątek: Małgorzata Chmiel, Adam Masiewicz, Anna Masiewicz, Magdalena Masiewicz, Zofia Muszyńksa i Dorota Toczyska. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa

 

Informacja z otwarcia ofert na „Ratunkowe prace konserwatorskie unikatowych elementów XVIII wiecznego wystroju prezbiterium XVII wiecznego kościoła p.w. Św. Trójcy w Zaklikowie

1