Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego, Święto świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa, Rok B – 31.12.2023.

  1. Dzisiaj niedziela świętej Rodziny z Nazaretu i ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na Nabożeństwo na zakończenie „Starego Roku” – dzisiaj po Mszy świętej wieczornej, będzie to około godz. 17.30.
  2. Także dzisiaj będziemy mieli możliwość przekazania pomocy finansowej dla Moniki Matwiejczuk, która choruje na polineuropatię. Jest to choroba nerwów obwodowych powodująca niedowład czterokończynowy i osłabienie mięśni tułowia. Monika porusza się na wózku inwalidzkim. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest specjalistyczna rehabilitacja. Tak więc po każdej Mszy świętej pani Karolina Rogowska z Kraśnika będzie przyjmowała ofiary przed wejściem do naszej świątyni. Bóg zapłać za każdy dar serca!
  3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy: – poniedziałek, 01.01. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, w tym dniu rozpoczynamy w Imię Boga Wszechmogącego Nowy – 2024 – Rok kalendarzowy. Porządek Mszy świętych niedzielny. Zawierzmy Matce Boga i matce ludzi wszystkie sprawy i doświadczenia, które będą naszym udziałem. – wtorek, 02.01. liturgiczne wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów oraz Doktorów Kościoła. Wizyta duszpasterska od godz. 9.00: Łysaków Kolonia, Antoniówka oraz w Zaklikowie następujące ulice: Ujazdowska, Kwiatowa, Lipowa, Ptasia i Rozwadowska. Kancelaria parafialna czynna rano w godz. 7.30 – 8.00. – środa, 03.01. – wizyta duszpasterska od godz. 9.00 w Zaklikowie, następujące ulice: Pułankowa, Akacjowa, Słoneczna, Jasna, Piłsudskiego, Słubickiego i Krzywa /przed torami/. Kancelaria parafialna czynna rano w godz. 7.30 – 8.00. – czwartek, 04.01. – wizyta duszpasterska od godz. 9.00 w Zaklikowie, następujące ulice: Wesoła, Nowa, Długa, św. Anny, Zielona, Anny Nagórskiej, Stolarska, Dzika, Zachodnia, Strażacka, Mickiewicza. Kancelaria parafialna czynna rano w godz. 7.30 – 8.00. – piątek, 05.01. – Pierwszy Piątek miesiąca: spowiedź od 6.30 do 7.00 i od 16.00 do 17.00; odwiedziny chorych od godz. 8.30. Wizyta duszpasterska od godz. 9.00 w Zaklikowie, następujące ulice: Sandomierska od końca numeracji, Krzywa /za torami/, Okólna, Sportowa. Natomiast od godz. 11.00 ul. Sandomierska od początku numeracji. Kancelaria parafialna czynna rano w godz. 7.30 – 8.00. – sobota, 06.01. – Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Porządek Mszy świętych – niedzielny. Jest to dzień modlitw w intencji misji oraz Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, a ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny. Pod koniec każdej Mszy świętej poświęcimy kadzidło i kredę. Wonią kadzidła wypełniamy nasze domy, a kredą znaczymy drzwi naszych mieszkań, wypisując na nich inicjały Mędrców ze Wschodu /Trzech Króli: K+M+B lub C+M+B/ oraz cyfry Nowego Roku kalendarzowego 2024. Dziękujemy harcerzom za przygotowanie ponad 800! „zestawów” kadzidła i kredy, które wyłożone będą na bocznych ołtarzach i będzie można je wziąć ze sobą do domów. Jest to harcerski dar wdzięczności dla naszych parafian, którzy na różne sposoby wspierają 5 Szczep Harcerski „Brzask” w Zaklikowie. Jest to również Pierwsza sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające będzie sprawowane po Mszy świętej wieczornej.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. W tym dniu kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie pozostawiamy w kościołach szopki oraz śpiewamy kolędy – ale już w mniejszym zakresie – do dnia 2 lutego.
  5. Również w przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca stycznia, będziemy mieli możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W grudniu roku ubiegłego złożylismy na ten cel 491 złotych. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00, natomiast o godz. 16.30 modlitwa różańcowa, w której prosić będziemy o Boże łaski na cały Nowy Rok 2024 dla mieszkańców naszej parafii.
  6. Sołtys Zdziechowic Pierwszych informuje, że PKS Stalowa Wola proponuje dowóz chętnych parafian na Mszę świętą o godz. 9.00. Tak więc wyjazd będzie o godz. 8.15 ze Zdziechowic, a o godz. 10.30 z przystanku w Zaklikowie.
  7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.
  8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Józefa Piłsudskiego od numeru 1 do 10. Sprzątanie we wtorek i w piątek w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.
  9. Podziękowania: – przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Słubickiego od numeru 51 do 60 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 120 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w środę i w sobotę: Bożena Balcerowska, Ireneusz Balcerowski, Ewa Komierzyńska, Mirosław Komierzyński i Julian Kuchno. Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości dołączyła także Danuta Pęzioł. Bóg zapłać!
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Irena Golik z Zaklikowa – w jej intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Wiesław Ziółkowski ze Zdziechowic Pierwszych; 3/ + Edward Rząd z Zaklikowa – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa