Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Adwentu, Rok B – 24.12.2023., Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
IV Niedziela Adwentu – Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego
Rok B – 24.12.2023.

  1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu – do południa Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Po Mszach świętych nasi Harcerze będą rozprowadzali opłatki przed kościołem Świętej Trójcy. Natomiast wieczorem zasiądziemy do wigilijnego stołu i w ten sposób rozpoczniemy świętowanie Bożego Narodzenia. Proponujemy następujący program tego wieczoru: 1/ na początek śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy”; 2/ następnie odczytanie ewangelicznego opisu Narodzenia Pańskiego wg Łk 2,1-14; 3/ modlitwa za obecnych i nieobecnych przy wigilijnym stole (nieobecni, to przebywający z dala od domu oraz zmarli z rodziny); 4/ składanie sobie świątecznych życzeń i łamanie się opłatkiem; 5/ spożywanie postnego wigilijnego posiłku; 6/ śpiewanie kolęd i pastorałek na chwałę Boga i dla radości uczestników spotkania. O północy będzie sprawowana Msza święta zwana Pasterką. Ofiary złożone na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.
  2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • poniedziałek, 25.12. – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek liturgii niedzielny do południa, a więc o godz. 7.00; 7.45 – Karkówka; 9.00; 10.30 i o godz. 12.00. Nie będzie sprawowanej Mszy świętej o godz. 17.00!
  • wtorek, 26.12. – święto świętego Szczepana, Pierwszego Męczennika. Porządek Mszy świętych niedzielny. Pół godziny przed Mszą świętą wieczorną, czyli o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do św. Anny. Ofiary złożone w tym dniu na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.
  • środa, 27.12. – liturgiczne święto św. Jana Ewangelisty. Msze święte o godz. 7.00 rano i o godz. 17.00 wieczorem. Pod koniec tych Mszy świętych będzie błogosławieństwo wina mszalnego i rozdzielenie go pomiędzy uczestników liturgii.
  • czwartek, 28.12. – święto świętych Młodzianków, Męczenników. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską, zwaną „kolędą”. Grafik wizyty duszpasterskiej jest uwidoczniony w przedsionku kościoła oraz na stronie Internetowej naszej parafii. Od godz. 9.00 planujemy odwiedzić Zdziechowice Pierwsze. Początek od strony Węglina – dwóch kapłanów i trzeci od strony Radnej Góry. Każdemu kapłanowi będzie towarzyszyło 2 ministrantów, którzy są odpowiednio przygotowani do religijnego przeżywania tej wizyty w rodzinach. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym dniu rano od godz. 7.30 do 8.00. Kolęda w Irenie rozpocznie się także w tym dniu i będzie realizowana do soboty /30.12/ włącznie.
  • piątek, 29.12. – ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej w Zdziechowicach Pierwszych /dokończenie/ oraz w Zdziechowicach Drugich. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od godz. 7.30 do 8.00.
  • sobota, 30.12. – wizyta duszpasterska od godz. 9.00 w Zdziechowicach Drugich /dokończenie/ oraz w Barakach Nowych, Barakach Starych, Józefowie i w Karkówce. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od godz. 7.30 do 8.00.

3. W przyszłą dzień przypada liturgiczne święto świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa oraz ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Po Mszy świętej wieczornej o godz. 17.00 będzie sprawowane Nabożeństwo z uroczystym Te Deum na zakończenie „Starego Roku”. Zapraszamy na tę modlitwę błagalno-dziękczynną, aby wspólnie i po Bożemu zakończyć Rok 2023!

4. Również w przyszłą niedzielę będziemy mieli możliwość udzielenia pomocy finansowej, odpowiadając na apel pani Karoliny Rogowskiej z Kraśnika, która napisała tak: „zajmuję się Komitetem Społecznym 'Zostań Aniołem’. Osobą, której pomagam i dla której prowadzę zbiórkę jest Monika Matwiejczuk, która choruje na polineuropatię. Jest to choroba nerwów obwodowych powodująca niedowład czterokończynowy i osłabienie mięśni tułowia. Monika porusza się na wózku inwalidzkim. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest specjalistyczna rehabilitacja.” Tak więc po każdej Mszy świętej pani Karolina będzie przyjmowała ofiary przed wejściem do naszej świątyni. Z góry dziękuję za każdy dar serca. Bóg zapłać!

5. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

6. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Słubickiego od numeru 51 do 60. Sprzątanie w środę i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

7. Podziękowania:

  • Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z radością informuje o pozytywnym zakończeniu akcji “Świąteczna paczka dla Domu Dziecka”. Parafianie stanęli na wysokości zadania, ofiarując dla każdego podopiecznego wartościowe prezenty oraz – dodatkowo – z otrzymanych darów zorganizowaliśmy ogromną paczkę z artykułami potrzebnymi do bieżącego funkcjonowania placówki. W miniony czwartek /tj. 21.12.2023./ siedmioosobowa delegacja młodzieży z „naszego” KSM pojechała do Domu Dziecka „Podleśna Przystań” w Stalowej Woli i przekazała wszystkie paczki. Podopieczni byli zachwyceni prezentami i bardzo ciepło przyjęli naszą młodzież. Po wręczeniu niespodzianek dla każdego dziecka, KSM-owicze spędzili z nimi trochę czasu na wspólnej zabawie! W tym miejscu wspólnota KSM naszej parafii składa serdeczne Bóg zapłać dla tych parafian, którzy zaangażowali się w akcję. Dziękujemy za niezwykłą otwartość serc, za hojność oraz chęć dzielenia się z innymi. Wasza życzliwość i gotowość do pomocy sprawiły, że ta piękna inicjatywa mogła się zrealizować w pełni. Zobaczyć uśmiechy na twarzach dzieci wówczas, gdy otrzymywały prezenty, to było dla nas niezwykle głęboko poruszające wydarzenie. Dzięki Wam te chwile stały się niezapomniane i pełne radości. Pragniemy podziękować także pani Renacie Bryczek i pani Katarzynie Myszka za bezinteresowne zorganizowanie i osobiste zrealizowanie transportu całej grupy wraz z paczkami do Stalowej Woli. Bóg zapłać.
  • przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Słubickiego od numeru 38 do 49A dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 110 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Teresa Bzymek, Wiesław Bzymek, Kornelia Kulpa, Małgorzata Kulpa i Wiesława Płuciennik; natomiast w sobotę: Teresa Bzymek, Wiesław Bzymek, Małgorzata Kulpa i Wiesława Płuciennik. Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości dołączyła także Anna Bojko. Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Wiesław Szkutnik z Zaklikowa; 2/ + Aleksander Wroński z Zaklikowa – w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa