Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu – Gaudete! Radujcie się w

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie

III Niedziela Adwentu – Gaudete! Radujcie się w Panu!

Rok B – 17.12.2023.

 1. Wczoraj rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe. Dzisiaj porządek niedzielny, a jutro dzień rekolekcyjnej spowiedzi – skorzystajmy z tego daru Bożego Miłosierdzia.
 2. Dzisiaj trzecia niedziela Adwentu zwana „Gaudete”, to znaczy „Radujcie się w Panu, zawsze”. Liturgia sprawowana jest w kolorze różanym. Nowenna – jej drugi dzień – do Dzieciątka Jezus będzie sprawowana o godz. 16.40. Zapraszamy na tę piękną modlitwę przed Bożym Narodzeniem.
 3. Także dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę do południa nasi Harcerze będą rozprowadzali opłatki przed kościołem Świętej Trójcy. Bóg zapłać za każdy dar złożony z tej okazji!
 4. Również dzisiaj Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza wszystkich na Kiermasz Bożonarodzeniowy w Zaklikowskim Rynku, który odbędzie się w godz. 10.00 – 14.00. Będzie można zaopatrzyć się w stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, ciasta i inne dekoracje o tematyce świątecznej. Organizatorzy przewidują także sprzedaż choinek. Pod koniec Kiermaszu, o godz. 13.00, przy Szopce Bożonarodzeniowej, rozpocznie się spotkanie opłatkowe z życzeniami świątecznymi oraz z uroczystym przekazaniem mieszkańcom Miasta i Gminy Zaklików Betlejemskiego Światła Pokoju 2023 przez harcerzy 5 Szczepu Harcerskiego Brzask w Zaklikowie.
 5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:
 6. – poniedziałek, 18.12. – trzeci i ostatni dzień tegorocznych Rekolekcji Adwentowych. Msze święte będą sprawowane: o godz. 6.30 – roraty, o godz. 10.00 dla osób starszych i chorych oraz o godz. 17.00 na zakończenie Adwentowych ćwiczeń duchowych. Spowiedź w następujących godzinach: 9.00 – 10.00; następnie od 11.00 – 12.00 oraz po południu od 15.00 – 17.00. Zapraszamy!
 7. – wtorek, 19.12. i środa, 20.12. – rano roraty o godz. 6.30, a wieczorem Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 16.40 i po niej Msza święta.
 8. – czwartek, 21.12. – rano roraty o godz. 6.30, a wieczorem Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 16.40 i po niej Msza święta. Natomiast w godzinach od 18.00 do 19.00 nasze Zuchy i nasi Harcerze przejdą ulicami miasta, niosąc Betlejemskie Światło Pokoju oraz składając świąteczne i noworoczne życzenia. Tak więc przedstawiciel każdej Rodziny Zaklikowa będzie mógł wyjść przed swój dom i zapalić świecę od harcerzy i usłyszeć życzenia. W akcję będzie zaangażowana grupa wielu Zuchów i Harcerzy, którzy po swoich wcześniej zaplanowanych trasach przemierzą prawie wszystkie ulice Zaklikowa.
 9. – piątek, 22.12. rano roraty o godz. 6.30, a wieczorem Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 16.40 i po niej Msza święta
 10. sobota, 23.12. – rano roraty o godz. 6.30, a wieczorem Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 16.40 i po niej Msza święta. Natomiast o godz. 9.00 nasi Harcerze rozpoczną prace przy „bożonarodzeniowej” szopce i dekoracji naszej świątyni.
 11. W przyszłą dzień przypada IV Niedziela Adwentu i wieczór Wigilii Bożego Narodzenia. Do południa Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, natomiast wieczorem zasiądziemy do wigilijnego stołu, aby z najbliższymi podzielić się radością z przyjścia Boga do człowieka. Proponujemy następujący program tego wieczoru: 1/ na początek śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy”; 2/ następnie odczytanie ewangelicznego opisu Narodzenia Pańskiego wg Łk 2,1-14; 3/ modlitwa za obecnych i nieobecnych przy wigilijnym stole (nieobecni, to przebywający z dala od domu oraz zmarli z rodziny); 4/ składanie sobie świątecznych życzeń i łamanie się opłatkiem; 5/ spożywanie postnego wigilijnego posiłku; 6/ śpiewanie kolęd i pastorałek na chwałę Boga i dla radości uczestników spotkania. O północy będzie sprawowana Msza święta zwana Pasterką. Ofiary złożone na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.
 12. W poniedziałek następnego tygodnia, 25.12.2023., przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek liturgii będzie niedzielny do południa, a więc o godz. 7.00; 7.45 – Karkówka; 9.00; 10.30 i o godz. 12.00. Nie będzie sprawowanej Mszy świętej o godz. 17.00!
 13. W czwartek następnego tygodnia, tj. 28.12.2023., rozpoczniemy Wizytę duszpasterską, zwaną „kolędą”. Celem tych odwiedzin jest zapoznanie się duszpasterzy z wiernymi oraz podzielenie się troską o ich duchowe dobro, a przede wszystkim modlitwa i błogosławieństwo Boże dla domowników. Program wizyty duszpasterskiej będzie uwidoczniony już w najbliższy czwartek /tj 21.12.2023./ w przedsionku kościoła oraz na stronie Internetowej naszej parafii. Każdemu kapłanowi odwiedzającymi nasze Rodziny będzie towarzyszyło 2 ministrantów, którzy są odpowiednio przygotowani do religijnego przeżywania tej wizyty. Z góry dziękujemy za otwarte drzwi domów oraz za życzliwe przyjęcie.
 14. Świece Caritas – jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom – są pozostawione w specjalnych koszykach na bocznych ołtarzach św. Józefa i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ofiarę z tej okazji prosimy składać do przygotowanych na ten cel skarbonek, które znajdują się obok świec.
 15. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.
 16. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Słubickiego od numeru 38 do 49. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.
 17. Podziękowania: – przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Słubickiego od numeru 21 do35 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 20 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek i w sobotę: Robert Piotr Poręba i Teresa Poręba. Bóg zapłać!
 18. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Krystyna Nowakowska z Baraków Starych. W jej intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa