Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela Adwentu, Rok B – 10.12.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela Adwentu, Rok B – 10.12.2023.

 

1. W miniony piątek /08.12./ w godzinach popołudniowych, ponad 40-to osobowa grupa naszych harcerzy 5 Szczepu Harcerskiego Brzask z Zaklikowa udała się do Zakopanego na weekend, podczas którego głównym wydarzeniem jest odbiór od Skautów ze Słowacji Światła Betlejemskiego, z którym powrócą do Zaklikowa dzisiaj w godzinach wieczornych. Życzymy im szczęśliwej powrotnej drogi do domu.

2. Dzisiaj rano Zuchy z 25 Gromady Zuchowej Poszukiwacze skarbów wyjechały do Rzeszowa, gdzie będą uczestniczyć w grze terenowej i przywiozą z Chorągwi Podkarpackiej Światło Betlejemskie do naszej zaklikowskiej społeczności.

3. Również dzisiaj, podczas Mszy świętej o godz. 7.00, zostały pobłogosławione opłatki na tegoroczny stół wigilijny i przez kolejne trzy niedziele /tj. 10, 17 i 24 grudnia/ nasi Harcerze będą je rozprowadzali przed kościołem Świętej Trójcy. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną z tej okazji. Natomiast podczas Mszy świętej o godz. 10.30 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.

4. Także dzisiaj – druga niedziela miesiąca grudnia, składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Bóg zapłać! Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc grudzień.

5. Również dzisiaj, tak jak w każdą II Niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych będzie można złożyć na ten cel ofiarę do skarbonki, z którą będzie stał harcerz przy wejściu do świątyni. Dziękujemy za każde wsparcie udzielone naszym braciom w wierze w Kościele na Wschodzie.

6. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 11.12. – w tym dniu przypada 44 rocznica śmierci Sługi Bożego księdza Wincentego Granata, Profesora i Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Sługa Boży pochodził z naszej sandomierskiej diecezji, z par. Ćmielów. Módlmy się o jego rychłą beatyfikację. Msza święta „roratnia” rano o godz. 6.30 i kolejne spotkanie ze świętym Franciszkiem.

– wtorek, 12.12. – rano roraty o godz. 6.30, a wieczorem Nowenna do św. Anny o godz. 16.30. Zapraszamy!

– środa, 13.12. – liturgiczne wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Zapraszamy! W tym dniu przypada 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki módlmy się za ofiary stanu wojennego i za ofiary represji powojennego reżimu komunistycznego w Polsce.

– czwartek, 14.12. – liturgiczne wspomnienie świętego Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła.

– piątek, 15.12. – rano od godz. 8.30 odwiedzimy chorych w domach z sakramentalną posługą przed Świętami Bożego Narodzenia. W tym dniu przypada siódma rocznica śmierci + Księdza Prałata Doktora Piotra Tarnowskiego, proboszcza parafii św. Anny w Zaklikowie w latach 1986 – 2008. Zapraszamy na Mszę świętą sprawowaną w Jego intencji w przyszłą niedzielę o godz. 9.00.

– sobota, 16.12. – Mszą świętą roratnią o godz. 6.30 rozpoczniemy tegoroczne Rekolekcje Adwentowe. Będą one poprowadzone przez Ks. Mgr Lic. Piotra Wilka, doktoranta KUL w Lublinie. Plan rekolekcji jest uwidoczniony na stronie internetowej naszej parafii oraz w przedsionku kościoła. Wieczorem tego dnia, o godz. 16.40, rozpoczynamy Nowennę przed Bożym Narodzeniem, czyli 9-cio dniowe modlitwy śpiewane psalmami, hymnami i pieśniami do Dzieciątka Jezus i do Jego Matki, Maryi. Zapraszamy!

7. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia 2023 roku, Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza wszystkich na Kiermasz Bożonarodzeniowy w Zaklikowskim Rynku, który odbędzie się w godz. 10.00 – 14.00. Będzie można zaopatrzyć się w stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, ciasta i inne dekoracje o tematyce świątecznej. Organizatorzy przewidują także sprzedaż choinek. Pod koniec Kiermaszu, o godz. 13.00, przy Szopce Bożonarodzeniowej, rozpocznie się spotkanie opłatkowe z życzeniami świątecznymi oraz z uroczystym przekazaniem mieszkańcom Miasta i Gminy Zaklików Betlejemskiego Światła Pokoju 2023 przez harcerzy 5 Szczepu Harcerskiego Brzask w Zaklikowie.

8. Młodzież z naszego Koła Parafialnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaprasza parafian do wzięcia udziału w akcji „Paczka świąteczna dla Domu dziecka”. Na bocznym ołtarzu świętego Józefa w koszyku znajdują się serduszka z imionami oraz z wiekiem każdego z 14-tu podopiecznych z Domu Dziecka „Podleśna Przystań” w Stalowej Woli. Zainteresowanych parafian zachęcamy do wylosowania serduszka i przygotowania paczki dla danego dziecka z uwzględnieniem jego płci i wieku. Prosimy, aby paczki były opisane na zewnątrz w ten sam sposób jak na serduszkach. Dodatkowo chcemy utworzyć jedną dużą paczkę dla całej wspólnoty Domu Dziecka. Stąd też prosimy o artykuły, które przydadzą się w bieżącym funkcjonowaniu placówki, np. artykuły szkolne, zeszyty, kredki, mazaki, a także słodycze. Paczki i pojedyncze artykuły będzie można złożyć w następujących dniach: 1/ we wtorek, 12.12.2023., w godz. 17.30 – 19.00 w salce katechetycznej oraz 2/ w dniach trwania Rekolekcji Adwentowych, tj. 16. – 18.12.2023. po każdej Mszy świętej w zakrystii naszego kościoła. Dziękujemy za pozytywną odpowiedź.

9. Świece Caritas – jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom – są pozostawione w specjalnych koszykach na bocznych ołtarzach św. Józefa i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ofiarę z tej okazji prosimy składać do przygotowanych na ten cel skarbonek, które znajdują się obok świec.

10. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

11. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Słubickiego od numeru 21 do 35. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

12. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Słubickiego od numeru 11 do 20 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 60 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek i w piątek: Teresa Czulińska, Adam Masiewicz i Magdalena Masiewicz. Bóg zapłać!

13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Siostra Konrada z Ireny, + Władysława Zawadzka. Pogrzeb odbędzie się jutro /poniedziałek, 11.12.2023./. Początek liturgii pogrzebowej o godz. 13.00 w kościele parafialnym Świętej Trójcy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa