Ogłoszenia duszpasterskie, XXXIV Niedziela zwykła, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, Rok A – 26.11.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXIV Niedziela zwykła, Rok A – 26.11.2023.
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 

1. Od wczoraj do najbliższej soboty przeżywamy w Diecezji Sandomierskiej Tydzień Biblijny. Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego i zapraszamy na wspólną modlitwę.

2. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego oraz patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– czwartek, 30.11. – liturgiczne święto świętego Andrzeja Apostoła. Odpust w parafii Borów – suma odpustowa o godz. 11.00. Natomiast w naszej parafii o godz. 16.30 zakończenie modlitwy wypominkowej, a po niej Msza święta w kościele św. Anny. W tym dniu od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej przy ul. Krzywej 66 w Zaklikowie odbędą się odpłatne badania USG Doppler. Informacje szczegółowe znajdują się w Przychodni oraz w przedsionku kościoła na tablicy ogłoszeń.

– piątek, 01.12. – Pierwszy Piątek miesiąca: spowiedź od godz. 6.30 rano i od godz. 16.00 wieczorem. Msze święte: o godz. 7.00 i o godz. 17.00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30, a Nabożeństwo Pierwszego Piątku po Mszy świętej wieczornej.

– sobota, 02.12. – Pierwsza Sobota miesiąca grudnia – po Mszy świętej wieczornej, Nabożeństwo „pierwszosobotnie”: wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15-minutowa medytacja różańcowa oraz cząstka Różańca w intencji wynagradzającej.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, którego tematem duszpasterskim są słowa: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.

5. Również w przyszłą niedzielę rozpoczynamy tegoroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez nabywanie świec wigilijnych Caritas. Postarajmy się o to, aby w każdej rodzinie ta świeca Caritas zapłonęła nie tylko podczas Wieczerzy wigilijnej, ale również podczas spotkań świątecznych i noworocznych w gronie najbliższej rodziny. Świece będą pozostawione w specjalnych koszykach na bocznych ołtarzach, a ofiary z tej okazji będzie można złożyć do przygotowanych na ten cel skarbonek.

6. Także w przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca grudnia, będzie możliwość wsparcia Radia Maryja i Telewizji Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. W listopadzie złożyliśmy na ten cel 578 złotych. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00, a o godz. 16.30 Nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy!

7. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 16 – 18 grudnia /tj. sobota – poniedziałek/ 2023 roku. Poprowadzi je Ks. Mgr Lic. Piotr Wilk, kapłan naszej diecezji i Doktorant Historii Kościoła w Katolickim Uniwersytecie Jana Pawła II w Lublinie.

8. Na bocznym ołtarzu św. Józefa, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na odnowę fresków – Zaklików – 2023”. Do Świąt Bożego Narodzenia 2023 roku będziemy mieli możliwość przekazania wsparcia finansowego dla zamknięcia całości finansowych należności na ten cel ze strony parafii. Bóg zapłać za każdy dar!

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Słubickiego od numeru 1 do 10. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– dziękujemy naszym artystom za niezapomniany „Wieczór Cecyliański”, wypełniony śpiewem i muzyką Scholi dziecięcej Ignis, Harcerskiej Grupy Muzycznej Ejcz-Dżi-Em, scholi Cantate Deo i chóru Gloria. Po muzycznej części wieczoru cecyliańskiego w kościele, przenieśliśmy się do Oratorium św. Wojciecha i tam przy „cecyliańskiej pizzy i zimowej herbatce” – według harcerskiej receptury i serwowanej przez naszych harcerzy – wypełniliśmy cały dom rodzinną atmosferą wytworzoną przez dziewczęta ze scholi Ignis pod przewodnictewm p. Izy Spyra, przez Zuchów i Harcerzy pod Komendanturą Harcmistrza Darka Mroza oraz przez chór Gloria pod Dyrygenturą Jubilata, naszego Maestro, pana Stanisława Długosza, który w ten wieczór świętował 20 – lecie owocnej pracy z chórem Gloria. Bóg zapłać za tyle dobra uczynionego i pozostawionego dla naszej parafii!

– Rodzinie spoza naszej parafii, która prosiła o anonimowość, dziękujemy za ofiarę w wysokości 2 tysięcy złotych z przeznaczeniem na działalność Zuchów i Harcerzy z 5 Szczepu Harcerskiego Brzask w Zaklikowie. Bóg zapłać!

– Zuchy i Harcerze wraz z Instruktorami naszego Szczepu Brzask dziękują z serca wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie Akcji Znicz, prowadzonej w końcowych dniach października i na początku listopada 2023 roku. Praca Zuchów i Harcerzy przyniosła okazały dla nich owoc w postaci kwoty pieniężnej w wysokości 5 944 złotych za sprzedaż zniczy oraz 357 zł jako kwesta cmentarna z przeznaczeniem na renowację zabytkowych nagrobków. Bóg zapłać!

– dziękujemy Darczyńcom, którzy złożyli ofiary na „renowację fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików – 2023.” Do minionej środy, tj. do 22.11.2023., 234 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary: 205 kopert i 29 przelewów bankowych na łączną kwotę 37 230 złotych, co stanowi 74,90% udziału finansowego parafii w tym dziele. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Krzywej nr od 29 do końca numeracji ulicy dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 100 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Andrzej Grzyb, Dorota Grzyb, Joanna Wójtowicz i Roman Wójtowicz. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Marian Burak ze Zdziechowic Pierwszych – w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Józefa Gawryś – Siostra Gertruda ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Irenie; 3/ + Helena Wójtowicz ze Zdziechowic Pierwszych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa