Ogłoszenia duszpasterskie, XXXIII Niedziela zwykła, Rok A – 19.11.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXIII Niedziela zwykła, Rok A – 19.11.2023.

1. Dzisiaj Stowarzyszenie Ziemi Zaklikowskiej im. Anny Nagórskiej zaprasza na wieczornicę poświęconą Annie Nagórskiej w 60-tą rocznicę jej śmierci ( + 19.11.1963.). Spotkanie odbędzie się o godz. 17.30, po Mszy świętej wieczornej w kościele św. Anny.

2. Także dzisiaj odbędzie się spotkanie młodzieży zrzeszonej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży oraz dla młodych pragnących włączyć się w życie tej Wspólnoty. Spotkanie poprowadzi Zastępca Prezesa Diecezjalnego Zarządu KSM Diecezji Sandomierskiej Jadwiga Bryczek, nasza parafianka ze Zdziechowic Drugich, która od wielu lat jest związana z Zaklikowskim KSM. Młodzież zainteresowaną wspólnotą KSM oraz możliwościami wielorakich działań zapraszamy do salki katechetycznej na godz. 18.00. Gotów!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 20.11. – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana.

– wtorek, 22.11. – wspomnienie – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

– środa, 22.11. – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, Patronki muzyki kościelnej. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich zaangażowanych w śpiew i muzykę kościelną w naszej parafii. Wieczorem tego dnia zapraszamy do kościoła Świętej Trójcy na „Wieczór Cecyliański”. Tak więc o godz. 16.30 – różaniec za zmarłych, o 17.00 – Msza święta, a po niej program „Zaśpiewajmy świętej Cecylii”, w którym wystąpią: schola dziecięca Ignis, Harcerska Grupa Muzyczna Ejcz-Dżi-Em, schola Cantate Deo i chór Gloria. Po wieczorze cecyliańskim zapraszam wszystkich wykonawców do Oratorium św. Wojciecha na „pizzę cecyliańską” przygotowaną przez św. Cecylię. W ten wieczór nie będzie liturgii w kościele świętej Anny /na cmentarzu/.

– piątek, 24.11. – wspomnienie świętych męczenników z Wietnamu: Andrzeja Dung-Lac, kapłana i jego towarzyszy.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego oraz patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Od soboty przed tą Uroczystością do soboty przed I Niedzielą Adwentu będziemy przeżywali w naszej diecezji Tydzień Biblijny.

5. Przez cały miesiąc listopad, każdego dnia o godz. 16.30, w kościele świętej Anny jest prowadzona modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy!

6. Na bocznym ołtarzu św. Józefa, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na odnowę fresków – Zaklików – 2023”. Do Świąt Bożego Narodzenia 2023 roku będziemy mieli możliwość przekazania wsparcia finansowego dla zamknięcia całości finansowych należności na ten cel ze strony parafii. Bóg zapłać za każdy dar!

7. W czwartek następnego tygodnia, tj. 30 listopada, od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej przy ul. Krzywej 66 w Zaklikowie odbędą się odpłatne badania USG Doppler. Informacje szczegółowe znajdują się w Przychodni oraz w przedsionku kościoła na tablicy ogłoszeń.

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Krzywej od numeru 29 do końca numeracji ulicy. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Krzywej nr od 16 do 28 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 110 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Krystyna Bzymek, Marek Bzymek, Grażyna Galanty, Władysław Galanty, Andrzej Nowicki i Ewa Nowicka; natomiast w sobotę: Agnieszka Bzymek, Krystyna Bzymek, Marek Bzymek, Andrzej Iracki, Anna Iracka, Bartek Iracki, Andrzej Nowicki i Ewa Nowicka. Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości dołączyła także Irena Krawiec. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Zbigniew Pacuk za Zdziechowic Pierwszych – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu: 2/ + Bolesław Iracki z Zaklikowa – 2 Msze święte; 3/ + Feliks Żurawicz z Zaklikowa – 1 Msza święta; 4/ + Barbara Kurowska z Zaklikowa – 2 Msze święte; 5/ + Stanisław Oszust ze Zdziechowi Pierwszych; 6/ + Krzysztof Stasiak z Zaklikowa – 4 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa