Ogłoszenia duszpasterskie, XXXII Niedziela zwykła, Rok A – 12.11.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXII Niedziela zwykła, Rok A – 12.11.2023.

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca listopada – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. Bóg zapłać! Wieczorem w kościele św. Anny o godz. 16.30 modlitwa „wypominkowa”, a po niej Msza święta.

2. Również dzisiaj obchodzimy XV Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym, stąd też po każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę na ten cel do skarbonek, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Dziękujemy za każdą ofiarę!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 13.11. – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników.

– środa, 15.11. – w tym dniu, wieczorem, uczestników pielgrzymki „świętych zaklikowskich” (z 31.10.2023.) zapraszam na obiecaną „pizzę świętych zaklikowskich”, która będzie zorganizowana od godz. 17.30 w Oratorium św. Wojciecha.

– piątek, 17.11. – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

– sobota, 18.11. – liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Jest ona Patronką młodzieży zrzeszonej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

4. Stowarzyszenie Ziemi Zaklikowskiej im. Anny Nagórskiej zaprasza na wieczornicę poświęconą Annie Nagórskiej w 60-tą rocznicę jej śmierci ( + 19.11.1963.). Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę, 19 listopada 2023 roku o godz. 17.30, po Mszy świętej wieczornej w kościele św. Anny.

5. Przez cały miesiąc listopad, każdego dnia o godz. 16.30, w kościele świętej Anny jest prowadzona modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy!

6. Na bocznym ołtarzu św. Józefa, znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem „Moja ofiara na odnowę fresków – Zaklików – 2023”. Do Świąt Bożego Narodzenia 2023 roku będziemy mieli możliwość przekazania wsparcia finansowego dla zamknięcia całości finansowych należności na ten cel ze strony parafii. Bóg zapłać za każdy dar!

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Krzywej od numeru 16 do 28. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– dziękujemy tym, którzy włączyli się w organizację i w przebieg patriotycznych wydarzeń z okazji Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada tego roku. Składamy więc wyrazy wdzięczności: Dyrekcji i Pracownikom GOK za przygotowanie i zabezpieczenie technicznej strony uroczystości przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego, delegacji Urzędu Miasta, Pocztom Sztandarowym Szkół z Zaklikowa i ze Zdziechowic, pocztom Kół Łowieckich „Dzik” i „Tur”, pocztom Koła Pszczelarskiego Trzydnik Duży – Zaklików, Orkiestrze Dętej OSP Zdziechowice, chórowi Gloria, Liturgicznej Służbie Ołtarza, młodzieży z KSM, oraz naszym harcerkom i harcerzom zaangażowanym w przebieg uroczystości przy pomniku Marszałka oraz za posługę liturgiczną podczas Mszy świętej w kościele Świętej Trójcy. Wyrazy wdzięczności składamy naszym Zuchom, Harcerkom, Harcerzom oraz Kadrze Instruktorskiej 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” za ogromny trud i wysiłek włożony organizację wieczornego, niezapomnianego, spotkania przy harcerskim ognisku obrzędowym oraz za poprowadzenie ponad dwu i pół godzinnej V Watry Niepodległościowej. Natomiast wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczną obecność i za radosny udział w tych patriotyczno-refleksyjno-śpiewogrających wydarzeniach.

– w imieniu Zuchów, Harcerzy i Kadry Instruktorów 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” w Zaklikowie składamy podziękowania za ofiary złożone na tacę podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny w kościele Świętej Trójcy, wczoraj – 11 listopada 2023 roku o godz. 11.00. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Krzywej nr od 1 do 15 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 60 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowała w poniedziałek Renata Wołoszyn; natomiast w sobotę: Anna Przywara i Renata Wołoszyn. Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości dołączyła także Danuta Wołoszyn. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa