Ogłoszenia duszpasterskie, XXXI Niedziela zwykła, Rok A – 05.11.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXI Niedziela zwykła, Rok A – 05.11.2023.

 

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca listopada – możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast wieczorem w kościele św. Anny o godz. 16.30 modlitwa „wypominkowa”, a po niej Msza święta.

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– czwartek, 09.11. – liturgiczne święto – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która do XIV wieku była kościołem katedralnym dla papieży. W roku 1377 papież Grzegorz IX przeniósł swą siedzibę do Watykanu.

– piątek, 10.11. – wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.

– sobota, 11.11. – liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours oraz Narodowe Święto Niepodległości. Msze święte: rano o godz. 7.00 w kościele Świętej Trójcy, a wieczorem o godz. 17.00 w kościele świętej Anny. Tego dnia przypada 105 Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, stąd też Burmistrz Zaklikowa, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zaklikowie oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zapraszają na wspólne świętowanie. Główne wydarzenia będą miały miejsce w Rynku Zaklikowa. Tak więc o godz. 10.15 zbiórka uczestników przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury, następnie przemarsz pod pomnik Józefa Piłsudskiego i tutaj będzie miało miejsce przemówienie Burmistrza Zaklikowa Dariusza Toczyskiego, złożenie wieńców oraz program artystyczny, po którym – o godz. 11.00 – będzie sprawowana Uroczysta Msza święta za Ojczyznę i Naród Polski. Wieczorem zaś o godz. 18.00 nasi harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego Brzask poprowadzą V Watrę Niepodległościową – czyli wspólny śpiew pieśni patriotycznych przy harcerskim ognisku. Zapraszamy!

3. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca listopada – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. W październiku złożyliśmy 36 kopert na kwotę 2 550 /dwa tysiące pięćset pięćdziesiąt/ złotych. Bóg zapłać!

4. Także w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku naszą uwagę kierujemy na Bliski Wschód. Stąd też po każdej Mszy świętej będzie można złożyć do puszek ofiarę na organizację „Kościół w potrzebie”.

5. Przez cały miesiąc listopad, każdego dnia o godz. 16.30, w kościele świętej Anny jest prowadzona modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy!

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

7. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Krzywej od numeru 1 do 15. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:

– dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu prowadzili modlitwę różańcową, a więc chórowi Gloria, Rodzinie Serca Jezusowego oraz Czcicielom św. Anny.

– z serca dziękujemy uczestnikom pielgrzymki „świętych zaklikowskich”, którzy we wtorek, w strugach ulewnego deszczu, z pieśnią religijną na ustach wędrowali ulicami naszego miasta, z kościoła Świętej Trójcy do kościoła świętej Anny. Ks. Paweł oraz Pani Iza Spyra, jako jedna z dorosłych świętych, tym razem w postaci św. Mikołaja, zgromadzili 84 osoby w orszaku „świętych”, w tym 31 „świętych dzieci” oraz 2 osoby „dorosłych świętych”. Dziękujemy więc z całego serca księdzu Pawłowi, pani Izie, także rodzicom oraz babciom i dziadkom tych „świętych dzieci” i mamy nadzieję, że w roku przyszłym spotkamy się już po raz trzeci.

– dziękujemy Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie za organizację i koordynację wieczornego spotkania modlitewno – poetycko – muzycznego, które odbyło się w miniony wtorek w kościele św. Anny na cmentarzu, po przyjściu pielgrzymki „zaklikowskich świętych”. Zaduszki Zaklikowskie, czyli modlitwa za zmarłych wpisuje się jako stałe wydarzenie duszpasterskie parafii w Zaklikowie. W tym roku wykonawcami byli nasi artyści, czyli chór „Gloria”, Schola „Cantate Deo” oraz harcerze 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” z Zaklikowa. Profesjonalny śpiew oraz głęboka refleksja modlitewno – artystyczna na temat przemijania i śmierci poprowadziły uczestników tego wieczoru drogami wdzięczności za dobro otrzymane od tych, którzy już od nas odeszli.

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Ptasiej nr od 11 do końca numeracji ulicy dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 100 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek Iwona Stępień i Radosław Stryjecki. Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości dołączyła także Wiesława Stryjecka. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Maria Kalina z Zaklikowa – w jej intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa