Ogłoszenia duszpasterskie XXX Niedziela zwykła, Rok A – 29.10.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXX Niedziela zwykła, Rok A – 29.10.2023.

 

1. Dzisiaj przy kościele Świętej Trójcy oraz przy cmentarzu parafialnym /w dwóch miejscach – od strony parkingów/ od godz. 7.00 do 18.00, harcerze z naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”, podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach „Harcerskiej Akcji Znicz” sprzedają znicze. W tym roku nasi harcerze gromadzą finanse na wsparcie dla uczestników żeglarskiego rejsu szkoleniowego, który będzie miał miejsce w przyszłym roku na wiosnę. Dziękujemy tym wszystkim, którzy rozumieją, wspierają i doceniają naszą wieloraką działalność.

2. Także dzisiaj Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 – pod przewodnictwem Chóru Gloria.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 30.10. – modlitwę różańcową o godz. 16.30 poprowadzi Rodzina Serca Jezusowego.

– wtorek, 31.10. – modlitwie różańcowej o godz. 16.30 przewodniczyć będą czciciele św. Anny. Natomiast po Mszy świętej wieczornej, a więc około godz. 17.30 spod kościoła Świętej Trójcy wyruszy procesja „świętych zaklikowskich”. Ze śpiewem na ustach i z modlitwą różańcową udamy się najpierw w stronę Rynku w Zaklikowie, a następnie skierujemy swoje kroki do kościoła świętej Anny. Do udziału w tej procesji zapraszamy wszystkich, od najmłodszych do najstarszych. Dzieci, młodzież, a także i osoby dorosłe prosimy o przebranie się za świętych, mogą to być nasi Patronowie od chrztu świętego. Po przyjściu do kościoła świętej Anny będzie okazja do zaprezentowania świętego, którego strój lub charakteryzacja została przez nas wykonana. Ta procesja – organizowana po raz drugi w historii Zaklikowa – będzie okazją do poznania naszych świętych patronów. Prosimy więc Rodziców, Dziadków, Nauczycieli, Wychowawców i wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dzieciom w przygotowaniu tego pięknego wydarzenia religijnego. Po prezentacji, około godz. 18.30, będziemy mieli możliwość uczestnictwa w Zaduszkach Zaklikowskich, czyli w modlitwie za zmarłych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie. W tym roku będzie to program poetycko – muzyczny w wykonaniu chóru „Gloria”, Scholi „Cantate Deo” oraz 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” z Zaklikowa.

– środa, 01.11. – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych: 7.00; 9.00; 10.30, 12.00 w kościele parafialnym Świętej Trójcy oraz w kościele św. Anny o godz. 14.00, po której odbędzie się procesja po cmentarzu i modlitwy za zmarłych. W tym dniu zuchy i harcerze z naszego Szczepu „Brzask”, tak jak w ubiegłym roku, od godz. 7.00 do 22.00 zaciągną warty przy grobie Nieznanego Żołnierza na naszym cmentarzu. Natomiast członkowie Stowarzyszenia Ziemi Zaklikowskiej im. Anny Nagórskiej wraz z harcerzami będą kwestować na remont zabytkowych nagrobków, które znajdują się na naszym cmentarzu. W tym roku kolejny nagrobek został odnowiony według wymogów konserwatorskich. Bóg zapłać za każdy dar na ten cel!

– czwartek, 02.11. – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza święta o godz. 7.00 w kościele parafialnym Świętej Trójcy, natomiast w kościele św. Anny o godz. 10.00, a po niej procesja po cmentarzu i modlitwy za zmarłych.

– piątek, 03.11. – Pierwszy Piątek miesiąca: spowiedź od godz. 6.30 rano w kościele Świętej Trójcy, natomiast po południu w kościele św. Anny spowiedź od godz. 16.00, następnie 16.30 różaniec „wypominkowy”, potem Eucharystia i Nabożeństwo Pierwszego Piątku. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30.

– sobota, 04.11. – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa oraz Pierwsza Sobota miesiąca listopada: w kościele św. Anny o godz. 16.30 modlitwa „wypominkowa”, potem o godz. 17.00 Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15-minutowa medytacja oraz Różaniec w intencji wynagradzającej.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca listopada – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do skarbonek. W październiku przekazaliśmy na ten cel 701 złotych. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast godz. 16.30 w kościele św. Anny różaniec wypominkowy, a po różańcu Msza święta.

5. Wypominki za zmarłych możemy składać do specjalnie przygotowanej na ten cel „skarbonki”, która znajduje się na bocznym ołtarzu św. Józefa. Obok tej „skarbonki” wyłożone są koperty, wewnątrz których są kartki do wpisania imion zmarłych polecanych modlitwie oraz miesięczny program modlitw. Na wypełnionych kartkach prosimy wpisać także albo miejsce zamieszkania /miejscowość lub ulica w Zaklikowie/ albo datę modlitwy wypominkowej wyszczególnioną w grafiku. Do wczoraj /28.10/ 10 kartek wypominkowych zostało złożonych bez adresu i daty modlitwy wypominkowej. Znajdują się one w zakrystii i można je uzupełnić.

6. Na bocznym ołtarzu św. Józefa znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem Moja ofiara na renowację fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików – 2023. W podziękowaniach – poniżej – podaję szczegółowe dane dotyczące już złożonych ofiar. Bóg zapłać za każdy dar serca!

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Ptasiej od numeru 11 do numeru końca numeracji ulicy. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu przewodniczyli naszym modlitwom różańcowym, a więc: Harcerskiej Grupie Muzycznej „Ejcz-Dżi-Em”, 15 Gromadzie Zuchowej Łowcy przygód, 105 Drużynie starszoharcerskiej, 35 Drużynie harcerskiej Płomienie, 25 Gromadzie zuchowej Poszukiwacze skarbów oraz 875 Drużynie wędrowniczej. Bóg zapłać!

– dziękujemy Darczyńcom, którzy już złożyli ofiary na „renowację fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików – 2023.” Do wczoraj, tj. sobota 28.10.2023., 199 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary: 175 kopert i 24 przelewy bankowe na łączną kwotę 31 830 złotych, co stanowi 64,04% udziału finansowego parafii w tym dziele. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Ptasiej nr od 1 do 10 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 150 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Aneta Karcz i Marian Miękina; natomiast w w sobotę pracowali: Aneta Karcz, Krystyna Miękina i Marian Miękina. Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości dołączyły także: Urszula Kołodziej, Wiktoria Szkaradek i Zofia Ufniarz. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Mieczysław Hołody ze Zdziechowic Pierwszych – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ + Irena Pelic z Zaklikowa – także 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa