Ogłoszenia duszpasterskie, XXVIII Niedziela zwykła, Rok A – 15.10.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXVIII Niedziela zwykła, Rok A – 15.10.2023.

1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Hasłem tego dnia są słowa „Jan Paweł II – Cywilizacja życia.” Po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na cele stypendialne dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

2. Także dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego. W Stanach Zjednoczonych już od 1988 roku dzień 15 października jest oficjalnie obchodzony jako Dzień Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych (Pregnancy and Infant Loss Remembrance Day). Natomiast w Polsce, w tym roku po raz 19-ty, będziemy obchodzili Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego. Tak więc Rodziców, którzy doświadczyli utraty dziecka, zapraszamy na modlitwę różańcową, którą poprowadzą członkowie Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

3. Również dzisiaj, o godz. 15.00, w Łysakowie Kolonii będzie sprawowana Msza święta w następującej intencji: za wszystkich zamordowanych w czasie pacyfikacji wsi – 81 rocznica zbrodni niemieckiej na mieszkańcach Łysakowa Kolonii.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 16.10. – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 45-a rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża, obecnie świętego Kościoła katolickiego – Jana Pawła II. Modlitwę różańcową o godz. 16.30 poprowadzą dzieci pierwszokomunijne ze Zdziechowic.

– wtorek, 17.10. – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Modlitwie różańcowej o godz. 16.30 przewodniczyć będzie młodzież klas VIII z Zaklikowa i ze Zdziechowic.

– środa, 18.10. – liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty oraz patronalne święto Służby Zdrowia. Modlitwę różańcową, o godz. 16.30, poprowadzą przedstawiciele Służby Zdrowia z Zaklikowa.

– czwartek, 19.10. – Różaniec pod przewodnictwem Harcerzy – uczestników Żeglarskiego Rejsu Szkoleniowego Mazury.

– piątek, 20.10. – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana. Modlitwę różańcową poprowadzi Schola „Cantate Deo.”

– sobota, 21.10. – modlitwa różańcowa o godz. 16.30 pod przewodnictwem 875 Drużyny Wędrowniczej.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na potrzeby misji.

6. Wypominki za zmarłych możemy składać do specjalnie przygotowanej na ten cel „skarbonki”, która znajduje się na bocznym ołtarzu św. Józefa. Obok tej „skarbonki” wyłożone są koperty, wewnątrz których są kartki do wpisania imion zmarłych polecanych modlitwie oraz miesięczny program modlitw. Na wypełnionych kartkach prosimy wpisać także albo miejsce zamieszkania /miejscowość lub ulica w Zaklikowie/ albo datę modlitwy wypominkowej wyszczególnioną w grafiku.

7. Na bocznym ołtarzu św. Józefa znajduje się skarbonka oraz koperty z nadrukiem Moja ofiara na renowację fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików – 2023. W ostatnią niedzielę października podamy szczegółowe dane dotyczące złożonych ofiar. Bóg zapłać za każdy dar serca!

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Słonecznej. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu przewodniczyli naszym modlitwom różańcowym, a więc: Róży Różańcowej Matki Bożej Fatimskiej, Harcerskiej Grupie Muzycznej „Ejcz-Dżi-Em”, 15 Gromadzie Zuchowej Łowcy przygód, 105 Drużynie Starszoharcerskiej, 35 Drużynie Harcerskiej, 25 Gromadzie Zuchowej Poszukiwacze skarbów oraz Nauczycielom i Wychowawcom. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Lipowej dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 160 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Kornelia Kulpa, Edyta Poręba, Bożena Sobala, Danuta Sołtys, Jerzy Sołtys i Wanda Wójcik; natomiast w w sobotę: Edyta Poręba, Bożena Sobala, Danuta Sołtys, Jerzy Sołtys, Wiesława Wojcieszyn i Wanda Wójcik. Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości dołączyła także Teresa Stefaniak. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa