Ogłoszenia duszpasterskie, XXVI Niedziela zwykła, Rok A – 01.10.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXVI Niedziela zwykła, Rok A – 01.10.2023.

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych – po Mszy świętej o godz. 12.00, a o godz. 16.30 Nabożeństwo różańcowe będzie poprowadzone przez Członkinie Róży Różańcowej Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 02.10. – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Modlitwę różańcową o godz. 16.30 poprowadzi dziecięca Schola Ignis. Od tego dnia kancelaria parafialna będzie czynna codziennie po Mszy świętej wieczornej, a więc od godz. 17.30 do 18.00, z wyjątkiem niedziel i świąt.

– wtorek, 03.10. – Modlitwę różańcową o godz. 16.30 poprowadzą dzieci „pierwszokomunijne” z Zaklikowa.

– środa, 04.10. – liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Modlitwę różańcową poprowadzi młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

– czwartek, 05.10. – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy oraz Pierwszy Czwartek miesiąca – modlitwa o powołania do służby w Kościele Chrystusowym po Mszy świętej wieczornej, natomiast Różaniec poprowadzą Ministranci młodsi i kandydaci na ministrantów.

– piątek, 06.10. – Pierwszy Piątek miesiąca: spowiedź od 6.30 do 7.00 oraz od 16.00 do 17.00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. Różaniec poprowadzą Ministranci starsi i Lektorzy.

– sobota, 07.10. – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej oraz Pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu czekają na nas cztery wydarzenia duszpasterskie: 1/ diecezjalne – o godz. 9.00 we Włostowie k/Opatowa rozpocznie się XIII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Chętnych na wyjazd prosimy o zapisywanie się w zakrystii dzisiaj po Mszach świętych. Program pielgrzymki w przedsionku kościoła; 2/ także diecezjalne – w tym dniu przypada 6 rocznica śmierci Ks. Bpa Wacława Świerzawskiego, Ordynariusza diecezji sandomierskiej w latach 1992 – 2002. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach; 3/ parafialne – Siostry Józefitki z Radnej Góry organizują dla chętnych Dzień skupienia o tematyce Maryjnej. Zgłoszenia do uczestnictwa oraz program dnia znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła; 4/ również parafialne – wieczorne modlitwy: o godz. 16.30 różaniec poprowadzi Róża Różańcowa św. Rodziny z Nazaretu, następnie Msza święta, a po niej nabożeństwo I soboty: 15 minutowa medytacja i cząstka różańca w intencji wynagradzającej.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 sprawowana będzie Msza święta „harcerska”, podczas której odbędzie się uroczyste poświęcenie różańców i wręczenie ich dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej w tym roku szkolnym. Zapraszamy! Natomiast do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16.30 zapraszamy Różę Różańcową Matki Bożej Fatimskiej.

4. Także w przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca października, składka na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. We wrześniu złożyliśmy 47 kopert na łączną kwotę 3 700.00 /trzy tysiące siedemset/ złotych. Bóg zapłać!

5. Również w przyszłą niedzielę w Sandomierzu odbędą się główne uroczystości kończące Jubileusz 800-lecia śmierci bł. Wincentego Kadłubka. Początek uroczystości w kościele seminaryjnym św. Michała Archanioła o godz. 10, następnie uroczysta procesja z relikwiami błogosławionego do Bazyliki Katedralnej, gdzie o godz. 10.30 Mszy świętej przewodniczył będzie bp Krzysztof Nitkiewicz. Zachęcamy do udziału w tych uroczystościach oraz do wspólnej modlitwy w intencji naszej diecezji.

6. Za dwa tygodnie od dzisiaj, tj. 15.10.2023., o godz. 15.00 w Łysakowie Kolonii będzie sprawowana Msza święta w intencji ofiar pacyfikacji wsi, która miała miejsce 81 lat temu. Zapraszamy!

7. Na bocznych ołtarzach NSP Jezusa i św. Józefa znajdują się dwie skarbonki oraz koperty z nadrukiem Moja ofiara na renowację fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików – 2023. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Pułankowej od nr 32 do nr 39. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– dziękujemy z serca strażakom i harcerzom za usunięcie znacznej części drzewa zagrażającego przechodniom wędrującym do Zajazdu „Rybka.” Pracowali – strażacy: Łukasz Bednarski, Rafał Fila, Dawid Pokwapisz, Krzysztof Potański, Patryk Ryba i Krzysztof Wojniak oraz harcerze: Druh Komendant Dariusz Mróz, druh Mateusz Nawrocki, druhna Natalia Skrzypek oraz druh Adrian Ziółkowski. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Pułankowej od nr 10 do nr 26 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 70 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Marta Chmielnicka, Dawid Murias i Justyna Murias; natomiast w sobotę: Marta Chmielnicka, Dawid Murias, Justyna Murias i Michał Murias. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa