Ogłoszenia duszpasterskie, XXV Niedziela zwykła, Rok A – 24.09.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXV Niedziela zwykła, Rok A – 24.09.2023.

1. Dzisiaj obchodzimy 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pod hasłem „Wolni, aby wybrać: migrować czy pozostać.”

2. Także dzisiaj ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na remont kościoła katedralnego w Sandomierzu.

3. Również dzisiaj – z racji 24 dnia miesiąca – Nabożeństwo do św. Bartłomieja o godz. 16.30. Zapraszamy! Kolejne nabożeństwo ku czci tego wielkiego Apostoła i Męczennika będzie sprawowane 24 stycznia przyszłego roku.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 26.09. – Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy!

– środa, 27.09. – liturgiczne wspomnienie św. Wincentego a Paulo – kapłana. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– czwartek, 28.09. – wspomnienie św. Wacława, męczennika oraz 17 – ta rocznica śmierci Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego, Jezuity pochodzącego z Huty Komorowskiej koło Majdanu Królewskiego.

– piątek, 29.09. – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

– sobota, 30.09. – wspomnienie świętego Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła.

5. W przyszłą niedzielę – z racji pierwszej niedzieli miesiąca – będzie możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. We wrześniu przekazaliśmy na ten cel 849.00 złotych. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych – po Mszy świętej o godz. 12.00.

6. Również w przyszłą niedzielę rozpoczynamy modlitwę i rozważanie tajemnic różańcowych przez cały miesiąc październik, codziennie o godz. 16.30, zarówno w dni powszednie jak i w niedziele. Po różańcu, około godz. 17.00, będzie sprawowana Msza święta. Każdego dnia różaniec będzie prowadziła inna grupa modlitewna według grafiku zamieszczonego w przedsionku kościoła oraz na stronie Internetowej naszej parafii. Natomiast w Zdziechowicach, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, w sali odpowiednio udekorowanej, modlitwa Różańcowa będzie prowadzona przed figurą Matki Bożej Fatimskiej codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy!

7. Od poniedziałku następnego tygodnia, tj. od 2 października, kancelaria parafialna będzie czynna codziennie po Mszy świętej wieczornej, a więc od godz. 17.30 do 18.00, z wyjątkiem niedziel i świąt.

8. Na bocznych ołtarzach NSP Jezusa i św. Józefa znajdują się dwie skarbonki oraz koperty z nadrukiem Moja ofiara na renowację fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików – 2023. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Pułankowej od nr 10 do nr 26. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– dziękujemy Darczyńcom, którzy już złożyli ofiary na „renowację fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików – 2023.” Do czwartku minionego tygodnia, /tj. do 21.09.2023./, 152 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary: 138 kopert i 14 przelewów bankowych na łączną kwotę 26 460 złotych, co stanowi 53,23% udziału finansowego parafii w tym dziele. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Pułankowej od nr 2 do nr 9 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 150 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Roman Iberle, Halina Janczak, Witold Janczak i Grzegorz Kazula; natomiast w sobotę: Roman Iberle, Halina Janczak, Witold Janczak, Grzegorz Kazula i Mirosław Miękina. Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości dołączyli także: Danuta Miękina, Mirosław Miękina, Bożena Mozgawa i Jan Sołtys. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Danuta Pietras – ze Zdziechowic Pierwszych. W jej intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa