Ogłoszenia duszpasterskie, XXIV Niedziela zwykła, Rok A – 17.09.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXIV Niedziela zwykła, Rok A – 17.09.2023.

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy 57. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: Mówić z sercem. „Prawdziwie w miłości” (Ef 4, 15). W Orędziu jakie z tej okazji skierował Ojciec święty Franciszek, napisał: „Serdeczne komunikowanie oznacza, że ten, kto nas czyta lub słucha, potrafi dostrzec nasze uczestnictwo w radościach i lękach, w nadziejach oraz cierpieniach kobiet i mężczyzn naszych czasów.”

2. Również dzisiaj – z racji trzeciej niedzieli miesiąca – Nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. Także dzisiaj, o godz. 12.00 w kaplicy w Karkówce oraz o tej samej godzinie w kościele parafialnym w Woli Trzydnickiej będzie/była celebrowana Msza święta – suma odpustowa – z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, które liturgicznie przypadało w miniony czwartek, 14 września.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 18.09. – święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

– wtorek, 19.09. – Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy! Natomiast po Mszy świętej wieczornej, ok. godz. 18.30, zapraszamy Rodziców dzieci przystępujących w tym roku szkolnym do I Komunii świętej. Będzie to pierwsze spotkanie organizacyjne.

– środa, 20.09. – wspomnienie św. Męczenników z Korei: Andrzeja Kim Taegon – kapłana i towarzyszy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– czwartek, 21.09. – liturgiczne święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

– sobota, 23.09. – wspomnienie świętego Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana. W Częstochowie, o godz. 15.30 rozpocznie się dwudniowa 39 Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem „Świętość w codzienności.”

5. W przyszłą niedzielę – z racji czwartej niedzieli miesiąca września – ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na remont Bazyliki katedralnej w Sandomierzu. Jest to także 24-ty dzień miesiąca, a więc zapraszamy na godz. 16.30, na Nabożeństwo do św. Bartłomieja, Apostoła. Kolejne nabożeństwo ku czci tego wielkiego Apostoła i Męczennika będzie sprawowane 24 stycznia przyszłego roku.

6. Również w przyszłą niedzielę drugi – dzień 39 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.

7. Na bocznych ołtarzach NSP Jezusa i św. Józefa znajdują się dwie skarbonki oraz koperty z nadrukiem Moja ofiara na renowację fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików – 2023. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

9. Sołtys Zdziechowic Pierwszych oraz Sołtys Zdziechowic Drugich zapraszają mieszkańców na zebrania, które odbędą się dzisiaj w remizie OSP w Zdziechowicach. I tak: mieszkańcy sołectwa Zdziechowice Pierwsze są proszeni o przyjście na godz. 17.00, natomiast spotkanie dla mieszkańców Zdziechowic Drugich odbędzie się godzinę później, czyli o godz. 18.00. Szczegóły zebrań znajdziemy na zawiadomieniach, które umieszczone są w przedsionku kościoła.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Pułankowej od nr 2 do nr 9. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Kwiatowej i ul. Ujazdowskiej dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 140 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowały w poniedziałek: Beata Bryczek, Barbara Chajnowska, Krystyna Komierzyńska, Beata Kucharska i Grażyna Rząd; natomiast w sobotę: Beata Bryczek, Barbara Chajnowska, Anna Rząd, Grażyna Rząd i Kazimiera Sapińska. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: 1/ + Zofia Pietras – zamieszkała w Michałowie koło Brzegu; 2/ + Zenona Czerwonka ze Zdziechowic Drugich – w jej intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa