Ogłoszenia duszpasterskie, XXIII Niedziela zwykła, Rok A – 10.09.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXIII Niedziela zwykła, Rok A – 10.09.2023.

 

1. Dzisiaj w Markowej koło Łańcuta, o godz. 10.00, będzie/była sprawowana Uroczysta Msza święta i beatyfikacja Wiktorii i Józefa Ulmów wraz z ich siedmiorgiem dzieci. Cała dziewięcioosobowa rodzina została zamordowana przez Niemców 24 marca 1944 roku za schronienie udzielone ośmiu osobom pochodzenia żydowskiego, którzy także zostali rozstrzelani przez niemiecką żandarmerię.

2. Również dzisiaj rozpoczynamy XIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. W naszym kościele o godz. 10.30 będzie/była celebrowana Msza święta „harcerska” rozpoczynająca nowy rok pracy i formacji dla dzieci i młodzieży spod znaku krzyża i lilijki harcerskiej. Natomiast nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. Także dzisiaj, z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. W sierpniu złożyliśmy 39 kopert i przekazaliśmy 4 przelewy bankowe na łączną kwotę 3 270 złotych.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 11.09. – o godz. 16.00 spotkanie Dziecięcej Scholi Ignis. Zapraszamy na to spotkanie nowych kandydatów, czyli dziewczęta i chłopców, którzy mogą i chcą służyć innym ludziom swoim darem i talentem głosu! Także od tego dnia startujemy ze zbiórkami harcerskimi w nowym roku harcerskim 2023-2024. Wracamy do stanu przedwakacyjnego czyli do regularnych cotygodniowych zbiórek harcerskich w swoich formacjach. Odbędą się również nabory do gromad zuchowych i do drużyn harcerskich. Te pierwsze zbiórki nadchodzącego tygodnia traktujemy jako akcje naborowe. Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z poniższym harmonogramem zbiórek i do wstąpienia w nasze szeregi! Na naszej stronie internetowej w najbliższym czasie można spodziewać się plakatów przybliżających charakter naszej działalności. Tak więc od godz. 16.45 do godz. 18.00 – spotkanie Harcerskiej Grupy Muzycznej „Ejcz-Dżi-Em” – dla wszystkich grup wiekowych. Opiekunem jest podharcmistrz Dariusz Mróz.

– wtorek, 12.09. – od godz. 16.30 do18.30 – zbiórka 15 Gromady Zuchowej „Łowcy Przygód” ( zerówka – klasy 1SP ) – drużynowa samarytanka Patrycja Tylus. Natomiast w kościele Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy!

– środa, 13.09. – liturgiczne wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Od godz. 17.00 do 18.30 – zbiórka 105 Drużyny Starszoharcerskiej (klasy 6 i 7 SP) – drużynowy phm. Dariusz Mróz. W kościele zaś o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy!

– czwartek, 14.09. – liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Od godz. 16.30 do 18.00 – zbiórka 35 Drużyny Harcerskiej (klasy 4 SP oraz zuchy przekazane z 25 Gromady Zuchowej i 5 SP) – drużynowa samarytanka Paulina Krzysztoń.

– piątek, 15.09. – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Od godz. 16.30 do 18.30 – zbiórka 25 Gromady Zuchowej „Poszukiwacze skarbów” (klasy 2 i 3 SP) – drużynowa przewodnik Julia Ziółkowska Harcerka Rzeczypospolitej. W tym dniu przypada 84 rocznica bolesnego wydarzenia, którym było zbombardowanie Zaklikowa przez lotnictwo niemieckie. W wyniku tych bombardowań zostało zburzonych i spalonych kilkadziesiąt budynków przy ulicach: Cicha, Kościelna, Sandomierska, część Rynku oraz ulica Zamkowa, Janowska i 3 Maja, a śmierć poniosło około 40 mieszkańców. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

– sobota, 16.09. – wspomnienie świętych Męczenników Korneliusza, papieża oraz Cypriana, biskupa. Od godz. 18.00 do 20.00 – zbiórka 875 Drużyny Wędrowniczej (klasy 8 SP i klasy Szkoły średniej) – drużynowa druhna Natalia Skrzypek. Natomiast także tym dniu w Sanktuarium św. Józefa w Nisku odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Szczegółowy program znajduje się w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w naszym Kościele będzie sprawowana Msza święta w intencji pszczelarzy i ich Rodzin z Koła Pszczelarskiego Trzydnik – Zaklików. Członkowie tego Koła przygotowali „słodkie niespodzianki” dla wszystkich uczestników liturgii. Zapraszamy!

6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kaplicy w Karkówce będzie celebrowana Msza święta – suma odpustowa – z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, które liturgicznie przypada w dniu 14 września. Zapraszamy! Także w parafii Wola Trzydnicka uroczystości odpustowe rozpoczną się Mszą świętą o godz. 12.00.

7. Trzy wieści harcerskie: 1. W czasie wakacji nasi harcerze brali udział w Złazie Funkcyjnych Chorągwi Podkarpackiej. W całodniowej rywalizacji 36 patroli zlotowych z województwa podkarpackiego okazali się najlepsi w technikach harcerskich. To nie tylko ogromny wyczyn dla naszych harcerzy ale także dla instruktorów wspaniała zapłata za zaangażowanie i znak, że jesteśmy na dobrej drodze. 2. Pierwszego sierpnia bieżącego roku w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego nasz wychowanek druh Mateusz Nawrocki, po pozytywnie zamkniętej próbie przewodnikowskiej, złożył swoje zobowiązanie instruktorskie. Przewodnikowi Mateuszowi życzymy satysfakcji z harcerskiej służby i dalszych sukcesów na harcerskiej drodze. 3. Dzisiaj nasi harcerze z Grupy Muzycznej wyruszają na Festiwal Piosenki Patriotycznej w Turobinie. Życzymy im powodzenia w festiwalowych zmaganiach.

8. Na bocznych ołtarzach NSP Jezusa i św. Józefa znajdują się dwie skarbonki oraz koperty z nadrukiem Moja ofiara na renowację fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików – 2023. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Kwiatowej i ul. Ujazdowskiej. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– przedstawicielom Róż Różańcowych, działających w naszej parafii, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę – 200 złotych – na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Teresa Blicharska, Renata Frączek, Danuta Gotner, Zdzisława Janik, Zenobia Magolan, Zofia Muszyńska, Wiesława Płuciennik, Irena Pyć, Robert Pyć, Grażyna Różyło i Anna Żurawicz; natomiast w sobotę: Teresa Blicharska, Renata Frączek, Danuta Gotner, Zdzisława Janik, Zenobia Magolan, Wiesława Płuciennik, Grażyna Różyło i Czesława Zawół. Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości złożyły także: Barbara Chmielnicka, Stanisława Kuznecka, Leonarda Szabat i Halina Tryka. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Marianna Aniela Wojniak z Zaklikowa. W jej intencji będą sprawowane dwie Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa