Ogłoszenia duszpasterskie, XXII Niedziela zwykła, Rok A – 03.09.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie

XXII Niedziela zwykła, Rok A – 03.09.2023.

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca września – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. Zmiana tajemnic różańcowych – po Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Zapraszamy!
 2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 04.09. – w tym dniu uroczyście rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 2023/2024. Zapraszamy więc dzieci, młodzież, ich Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców oraz Dyrekcje Szkół z Zaklikowa i ze Zdziechowic na godz. 8.00 rano, na Mszę świętą, podczas której będziemy prosili o Boże błogosławieństwo i o owocny Rok szkolny.

– wtorek, 05.09. – Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy!

– środa, 06.09. – o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy!

– czwartek, 07.09. – Pierwszy Czwartek miesiąca września – modlitwy o powołania do służby w Kościele po Mszy świętej wieczornej.

– piątek, 08.09. – liturgiczne święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane świętem Matki Bożej „Siewnej”. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. W Janowie Lubelskim – dwudniowy uroczysty odpust parafialny – szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.

 1. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca września. Składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. Za tydzień podamy wysokość ofiar przekazanych w miesiącu sierpniu.
 2. Wstępny program spotkań grup duszpasterskich naszej parafii – na rok szkolny 2023/2024 – zostanie
  w tym tygodniu dopracowany i zamieszczony na stronie Internetowej parafii oraz uwidoczniony
  w Oratorium św. Wojciecha, jak również w przedsionku kościoła. Prosimy o zgłaszanie uwag i propozycji dotyczących zdynamizowania życia parafialnego. Zapraszamy także do włączenia się w działalność wspólnot, które już istnieją i działają w naszej parafii.
 3. Uwaga Rodzice dzieci klas trzecich! Uroczystość I Komunii świętej w naszej parafii w tym roku szkolnym 2023/2024 odbędzie się w drugą niedzielę maja , tj. 12.05.2024, o godz. 12.00, zaś rocznica
  I Komunii świętej – w trzecią niedzielę maja, tj. 19.05.2024, także o godz. 12.00.
 4. Na bocznych ołtarzach NSP Jezusa i św. Józefa znajdują się dwie skarbonki oraz koperty z nadrukiem Moja ofiara na renowację fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików – 2023. Bóg zapłać za każdą ofiarę!
 5. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.
 6. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy członków Róż Różańcowych działającyh w naszej parafii. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.
 7. Podziękowania:

– dziękujemy wszystkim pielgrzymom, którzy tydzień temu – w liczbie 79 pątników – rozpoczęli pielgrzymowanie – w deszczu i burzy, a zakończyli w ładnej pogodzie do Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem. Szczególną wdzięczność wyrażamy naszym niezawodnym harcerzom z 5 Szczepu Harcerskiego Brzask w Zaklikowie, za profesjonalną „obsługę” pielgrzymów, a więc: za przygotowane wodę, herbatę oraz drobne słodycze. Dziękujemy także za zaangażowanie pielgrzymkowe poprzez modlitwy, śpiewy, niesienie krzyża i nagłośnienia pielgrzymkowego. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Wspólnoty Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam oraz Rodzinie Serca Jezusowego dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę –  80 złotych – na kwiaty i środki czystości.  Pracowały w poniedziałek: Bogumiła Wołoszyn, Teresa Bzymek, Krystyna Bzymek; natomiast w sobotę: Zenobia Magolan, Bogumiła Wołoszyn, Teresa Bzymek, Krystyna Bzymek.  Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa