Ogłoszenia duszpasterskie, XIX Niedziela zwykła, Rok A – 13.08.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XIX Niedziela zwykła, Rok A – 13.08.2023.

 

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca sierpnia – składka w kopertach na na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar!

 

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 14.08. – liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika. W parafii Szczecyn uroczystość – Suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 11.00.

– wtorek, 15.08. – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej). Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, a więc o godz.: 7.00; 7.45 – w Karkówce; 9.00; 10.30, 12.00 i o 17.00. Poświęcenie ziół i kwiatów – podczas każdej Mszy świętej. Nowenna do św. Anny o godz. 16.30.

– środa, 16.08. – o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy!

– czwartek, 17.08. – liturgiczne wspomnienie św. Jacka, kapłana.

3. Przez cały miesiąc sierpień, codziennie o godz. 6.30 rano są śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w duchowej łączności z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. Zapraszamy!

4. W ostatnią niedzielę sierpnia, 27.08. 2023., rano, ok. godz. 5.00/ wyruszy z Zaklikowa Czwarta Piesza Pielgrzymka do Radomyśla nad Sanem. Tam o godz. 11.30 będzie sprawowana Uroczysta Msza święta ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Chętnych do pielgrzymowania i do powrotu autokarem z Radomyśla, prosimy o zapisywanie się według takiego porządku: w niedziele – po Mszach świętych w zakrystii, a w dni powszednie – w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

5. Na bocznych ołtarzach NSP Jezusa i św. Józefa znajdują się dwie skarbonki oraz koperty z nadrukiem Moja ofiara na renowację fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików – 2023. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.
7. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy mieszkańców ulicy Rozwadowskiej od nr 49 do nr 31. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:

– Rodzinom z ulicy Rozwadowskiej nr 75 do nr 51 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa