Ogłoszenia duszpasterskie, XVIII Niedziela zwykła, Święto Przemienienia Pańskiego, Rok A – 06.08.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XVIII Niedziela zwykła, Święto Przemienienia Pańskiego
Rok A – 06.08.2023.

 

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca sierpnia – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00, a nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 08.08. – liturgiczne wspomnienie św. Dominika, kapłana. Nowenna do św. Anny o godz. 17.30.

– środa, 09.08. – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy!

– czwartek, 10.08. – liturgiczne święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

– piątek, 11.08. – liturgiczne wspomnienie św. Klary, dziewicy.

– sobota, 12.08. – w tym dniu kończą pielgrzymowanie pątnicy z diecezji sandomierskiej, z Janowa Lubelskiego, z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Sandomierza i ze Stalowej Woli. O godz. 10.30 na Jasnej Górze, w Bazylice, Ksiądz Biskup Ordynariusz będzie sprawował Mszę świętą na zakończenie tegorocznej 40 Pielgrzymki Ziemi Sandomierskiej.

3. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca sierpnia, składka w kopertach na na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. W lipcu złożyliśmy 38 kopert na łączną kwotę 2 790.00 /dwa tysiące siedemset dziewięćdziesiąt/ złotych. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

4. Przez cały miesiąc sierpień, codziennie o godz. 6.30 rano są śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w duchowej łączności z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. Zapraszamy!

5. W ostatnią niedzielę sierpnia, 27.08. 2023., wczesnym rankiem /ok. godz. 5.00/ wyruszy z Zaklikowa Czwarta Piesza Pielgrzymka do Radomyśla nad Sanem. Tam o godz. 11.30 będzie sprawowana Uroczysta Msza święta ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Chętnych do pielgrzymowania i do powrotu autokarem z Radomyśla, prosimy o zapisywanie się według takiego porządku: w niedziele – po Mszach świętych w zakrystii, a w dni powszednie – w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

6. Na bocznych ołtarzach NSP Jezusa i św. Józefa znajdują się dwie skarbonki oraz koperty z nadrukiem Moja ofiara na renowację fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików – 2023. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy mieszkańców ulicy Rozwadowskiej od nr 75 do nr 51. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:
– Rodzinom z ulicy Rozwadowskiej nr 30 do nr 2 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy.

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa