Ogłoszenia duszpasterskie, XVII Niedziela zwykła, Rok A – 30.07.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XVII Niedziela zwykła, Rok A – 30.07.2023.

 

1. Komunikat Kanclerza Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu: Wielebny Księże Proboszczu. Zwracam się z uprzejmą prośbą w imieniu Biskupa Ordynariusza, aby przez najbliższy miesiąc podawać w ogłoszeniach parafialnych na pierwszym miejscu, następujące ogłoszenie: „Przypominamy, że Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 6. Możliwy jest także kontakt telefoniczny (tel.: 511 413 002), bądź mailowy rozeznajpow@gmail.com Niniejsze ogłoszenie należy zamieścić także na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. Ponadto, w najbliższym czasie nowy Rektor Seminarium – ks. dr Michał Powęska, skontaktuje się z niektórymi Księżmi Proboszczami w celu wystosowania osobistej zachęty do młodych podczas Mszy św. niedzielnych. Bardzo proszę o życzliwe potraktowanie jego osoby. Z kapłańskim pozdrowieniem – Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, Ks. dr Roman Janiec.

2. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca lipca – Nabożeństwo do Świętej Trójcy o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 31.07. – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana.

– wtorek, 01.08. – liturgiczne wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła. Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Od tego dnia, przez cały miesiąc sierpień, codziennie o godz. 6.30 rano w naszym kościele będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w duchowej łączności z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. Zapraszamy! Także w tym dniu w Polsce rozpoczyna się miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu polskiego, natomiast w Lizbonie rozpoczynają się 37 Światowe Dni Młodzieży, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia. Tematem spotkania są słowa: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39).

– środa, 02.08. – w tym dniu wyrusza Piesza Pielgrzymka z Janowa Lubelskiego na Jasną Górę. W naszej parafii będziemy gościli na noclegu pątników tej Pielgrzymki. Przybędą oni po godz. 17.00 do kościoła Świętej Trójcy. Przedstawicieli rodzin, które przyjmują pielgrzymów zapraszamy pod kościół ok. godz. 17.00. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy!

– czwartek, 03.08. – Pierwszy Czwartek miesiąca – po Mszy świętej wieczornej – modlitwy o powołania do służby w Kościele.

– piątek, 04.08. – liturgiczne wspomnienie św. Jana Marii Vianney i Pierwszy Piątek miesiąca sierpnia. Możliwość spowiedzi: rano od godz. 6.30, a po południu od godz. 17.00 do godz. 18.00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej wieczornej. W tym dniu wyruszają pielgrzymi z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Sandomierza oraz ze Stalowej Woli, aby 12 sierpnia wspólnie z pątnikami z Janowa Lubelskiego zakończyć tegoroczną wędrówkę do Czarnej Madonny.

– sobota, 05.08. – Pierwsza Sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające po Mszy świętej wieczornej.

4. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca sierpnia, będzie możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W lipcu przekazaliśmy na ten cel 534 złote. Bóg zapłać! Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00, a nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

5. Również w przyszłą niedzielę przypada liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego. Uroczystość odpustowa w parafii Rzeczyca Ziemiańska, suma odpustowa o godz. 11.00.

6. W ostatnią niedzielę sierpnia, 27.08. 2023., wczesnym rankiem /ok. godz. 5.00/ wyruszy z Zaklikowa Czwarta Piesza Pielgrzymka do Radomyśla nad Sanem. Tam o godz. 11.30 będzie sprawowana Uroczysta Msza święta ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Chętnych do pielgrzymowania i do powrotu autokarem z Radomyśla, prosimy o zapisywanie się według takiego porządku: w niedziele – po Mszach świętych w zakrystii, a w dni powszednie – w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

7. Na bocznych ołtarzach NSP Jezusa i św. Józefa znajdują się dwie skarbonki oraz koperty z nadrukiem Moja ofiara na renowację fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików – 2023. Do dnia wczorajszego /tj. sobota, 29.07.2023./ 59 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary na łączną kwotę 6 670 złotych, co stanowi 13,42% udziału finansowego parafii w tym dziele. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

8. Trzy Harcerskie Wieści: Pierwsza: W zeszłą niedzielę na biwaku zuchowym, w ramach szczepowych obchodów 79 rocznicy Powstania warszawskiego, nasze zuchy z 25 Gromady Zuchowej „Poszukiwacze skarbów” oraz harcerze ze 105 Drużyny Harcerskiej odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie oraz mogiły powstańcze na Powązkach. Druga: Zapewne wszyscy zauważyli zwiększoną aktywność harcerską na zaklikowskich skwerach i ulicach. Wynika z faktu, iż gościmy na Kopcu w Zaklikowie 4 Szczep Harcerski drużyn harcerskich i zuchowych „Azurian” z Hufca Białystok. Więc na czas trwania obozu mamy więcej o 160 mieszkańców Zaklikowa. Trzecia: W najbliższy wtorek, 01 sierpnia 2023, obchodzimy 79 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest to wyjątkowo ważny dzień dla wszystkich harcerzy w Polsce, z racji wielkiego włączenia się w ten narodowy zryw powstańczy Szarych Szeregów – bo taki kryptonim przybrał Związek Harcerstwa Polskiego w czasie okupacji. Nasi harcerze co roku starają się upamiętniać wszystkich walczących i poległych, tak aby pamięć o nich nigdy nie została zapomniana. Z tej okazji zapraszamy wszystkich mieszkańców Zaklikowa – a harcerzy oczywiście obowiązkowo! – na uroczysty apel pamięci na płycie Zaklikowskiego Rynku. Apel ten rozpocznie się przy dźwiękach syren strażackich w godzinę W – czyli w godzinę wybuchy powstania, o 17.00. Po apelu zapraszamy uczestników do włączenie się do event-u utworzenia z obecnych ludzi na płycie Rynku wielkiego symbolu Polski Walczącej. Detale utworzenia tego symbolu zostaną wcześniej przygotowane przez harcerzy, a instrukcje dla uczestników będą przekazane na miejscu tak, aby każdy wiedział jaka jest jego rola w tym symbolicznym przedsięwzięciu.

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy mieszkańców ulicy Rozwadowskiej od nr 30 do nr 2. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– zuchy, harcerze, instruktorzy oraz Ks. Proboszcz bardzo gorąco dziękują Panu Michałowi Partyce i jego pracownikom za wykonanie, na bardzo promocyjnych warunkach, nowych drzwi wejściowych do naszej harcówki. Drzwi są solidne, lite – dębowe, stylizowane na stare drewno i wykonane w starym stylu z metalowymi okuciami. Są przepiękne, wręcz baśniowe i budzą zaciekawienie, co kryje się z drugiej strony.

– Rodzinom z ulicy Rozwadowskiej nr 68 do nr 32 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 120 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Krzysztof Dobrowolski i Dorota Puzio, natomiast w sobotę: Alina Dobrowolska, Elżbieta Łukasik, Tomasz Łukasik, Bożena Polnicka i Dorota Puzio. Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty i środki czystości dołączyła także Leokadia Łukasik. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Adam Kozłowski z Zaklikowa – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa