Ogłoszenia duszpasterskie, XVI Niedziela zwykła, Rok A – 23.07.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XVI Niedziela zwykła, Rok A – 23.07.2023.

 

1. Komunikat Kanclerza Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu: Wielebny Księże Proboszczu. Zwracam się z uprzejmą prośbą w imieniu Biskupa Ordynariusza, aby przez najbliższy miesiąc podawać w ogłoszeniach parafialnych na pierwszym miejscu, następujące ogłoszenie: „Przypominamy, że Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 6. Możliwy jest także kontakt telefoniczny (tel.: 511 413 002), bądź mailowy rozeznajpow@gmail.com Niniejsze ogłoszenie należy zamieścić także na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. Ponadto, w najbliższym czasie nowy Rektor Seminarium – ks. dr Michał Powęska, skontaktuje się z niektórymi Księżmi Proboszczami w celu wystosowania osobistej zachęty do młodych podczas Mszy św. niedzielnych. Bardzo proszę o życzliwe potraktowanie jego osoby. Z kapłańskim pozdrowieniem – Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, Ks. dr Roman Janiec.

2. Dzisiaj rozpoczynamy 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem Z Kościołem na misyjnych drogach. Po każdej Mszy świętej poświęcimy pojazdy i pomodlimy się w intencji wszystkich kierowców, polecając ich opiece św. Krzysztofa. Dobrowolne ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone, tak jak każdego roku, na Akcję św. Krzysztof – 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.

3. Również dzisiaj obchodzimy – ustanowiony przez Papieża Franciszka – Trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, którego tematem są słowa „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie” (Łk 1, 50).W ich intencji będzie sprawowane – o godz. 16.30 – Nabożeństwo do Świętej Trójcy, na które zapraszamy!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 24.07. – wspomnienie św. Kingi, dziewicy. Nabożeństwo do św. Bartłomieja – z racji 24-go dnia miesiąca – o godz. 17.30. Zapraszamy!

– wtorek, 25.07. – święto św. Jakuba, Apostoła oraz dzień Imienin Księdza Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza. W Jego intencji będzie sprawowana Nowenna do świętej Anny o godz. 17.30 – pamiętajmy w naszych modlitwach o Dostojnym Solenizancie.

– środa, 26.07. – Uroczystość Świętej Anny, Patronki naszej parafii. Dzień głównego odpustu parafialnego. Msze święte będą sprawowane w dwóch kościołach w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i o 12.00 – w kościele Świętej Trójcy, a o godz. 17.00 – w kościele św. Anny. Koncelebrowanej Mszy świętej o godz. 12.00, czyli Sumie odpustowej, będzie przewodniczył oraz skieruje do nas okolicznościowe słowo Ks. Mgr Lic. Piotr Wilk, doktorant historii Kościoła w Katolickim Uniwersytecie Jana Pawła II w Lublinie. Natomiast po każdej Mszy świętej, przed kościołem, nasi harcerze będą przyjmowali ofiary na rekonstrukcję pomnika nagrobnego bohatera II Wojny Światowej Zenona Dudzińskiego, który został zamordowany w katowni Gestapo w 1943 roku, mając 23 lata życia. Każdy darczyńca otrzyma pamiątkową cegiełkę.

– sobota, 29.07. – liturgiczne wspomnienie św. Marty, która była siostrą Marii i Łazarza.

5. Na początku sierpnia wyrusza z czterech miast diecezji sandomierskiej Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: w dniu 2 sierpnia – wyruszą pątnicy z Janowa Lubelskiego, natomiast w dniu 4 sierpnia rozpoczną wędrówkę pielgrzymi z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Sandomierza i ze Stalowej Woli. Zakończenie pielgrzymki w dniu 12 sierpnia /sobota/ 2023 roku na Jasnej Górze podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez Biskupa Sandomierskiego o godz. 10.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tych wakacyjnych „Rekolekcjach w drodze”.

6. Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Janowa Lubelskiego na Jasną Górę będziemy gościli w naszej parafii w dniu 2 sierpnia, tj. środa, 2023 roku. Rodziny, które mogą przyjąć wspomnianych pątników na noc z 2 na 3 sierpnia, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii – w niedziele i święta – albo w kancelarii parafialnej w dni powszednie w godzinach jej otwarcia.

7. W ostatnią niedzielę sierpnia, 27.08. 2023., wczesnym rankiem /ok. godz. 5.00/ wyruszy z Zaklikowa Czwarta Piesza Pielgrzymka do Radomyśla nad Sanem. Tam o godz. 11.30 będzie sprawowana uroczysta Msza święta na zakończenie pielgrzymki.

8. Na bocznych ołtarzach NSP Jezusa i św. Józefa znajdują się dwie skarbonki oraz koperty z nadrukiem Moja ofiara na renowację fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików – 2023. Za tydzień zostaną przekazane informacje dotyczące ofiar złożonych na ten cel. Dziękujemy za każdy dar.

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

10. Sprzątanie Kościoła: zakończyliśmy drugi „Tour de la parafia Zaklików” utrzymywania przez wiernych porządku i czystości w naszym kościele. Trwał on od marca 2020 roku do 16 lipca br.. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przez swoją pracę z odkurzaczem, mopem, ścierką, miotłą i zmiotką ofiarnie angażowali się dla dobra całej wspólnoty parafialnej. Od jutra rozpoczynamy trzeci „Tour…”! Tak więc do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy mieszkańców ulicy Rozwadowskiej – od stacji paliw lewą stroną w kierunku miasta, czyli od nr 68 do nr 32. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– tym, którzy w miniony poniedziałek uporządkowali prezbiterium i przygotowali je do montażu rusztowań. Pracowali przed południem – dorośli: Witold Budkowski, Robert Bzymek, Wiesław Bzymek, Marian Komierzyński, Mirosław Komierzyński, Andrzej Pietroń, Antoni Taracha i Saturnin Wieprzek oraz młodzi: Krzysztof Herbet, Kacper Trybuła, Mikołaj Sawa, Kacper Taracha i Dawid Waligóra. Natomiast wieczorem w przygotowaniu podium pod tymczasowy ołtarz zaangażowali się – dorośli: Marcin Majewski, Dariusz Mróz i Michał Partyka oraz młodzi: Adrian Mazurek, Mateusz Nawrocki, Ania Partyka, Stasiu Partyka, Natalia Skrzypek, Dawid Waligóra, Maja Yalowy i Adrian Ziółkowski. Bóg zapłać!

– Rodzinom z 25-tej ósemki ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 90 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Agnieszka Michalczak, Anna Rzeźnik, Lesław Rzeźnik, Marian Skoczylas, Wanda Skoczylas i Olga Służały; natomiast w sobotę: Anna Rzeźnik, Lesław Rzeźnik, Marian Skoczylas i Wanda Skoczylas. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Jan Szatkowski z Karkówki – w jego intencji będą sprawowane 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa