Ogłoszenia duszpasterskie, XV Niedziela zwykła, Rok A – 16.07.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XV Niedziela zwykła, Rok A – 16.07.2023.

 

1. Komunikat Kanclerza Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu: Wielebny Księże Proboszczu. Zwracam się z uprzejmą prośbą w imieniu Biskupa Ordynariusza, aby przez najbliższy miesiąc podawać w ogłoszeniach parafialnych na pierwszym miejscu, następujące ogłoszenie: „Przypominamy, że Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 6. Możliwy jest także kontakt telefoniczny (tel.: 511 413 002), bądź mailowy rozeznajpow@gmail.com Niniejsze ogłoszenie należy zamieścić także na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. Ponadto, w najbliższym czasie nowy Rektor Seminarium – ks. dr Michał Powęska, skontaktuje się z niektórymi Księżmi Proboszczami w celu wystosowania osobistej zachęty do młodych podczas Mszy św. niedzielnych. Bardzo proszę o życzliwe potraktowanie jego osoby. Z kapłańskim pozdrowieniem – Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, Ks. dr Roman Janiec.

2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca lipca – o godz. 16.30 Nieszpory niedzielne, na które zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 17.07. – po Mszy świętej porannej, od godz. 9.00 rozpoczynamy przygotowania do prac konserwatorskich w prezbiterium naszego kościoła. Już od Mszy świętej wieczornej liturgia będzie sprawowana przed prezbiterium, na wysokości ambony i chrzcielnicy. Parafianki i Parafian chętnych i dysponujących wolnym czasem zapraszamy do pracy porządkowej.

– wtorek, 18.07. – Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy!

– środa, 19.07. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– sobota, 22.07. – liturgiczne święto św. Marii Magdaleny.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem Z Kościołem na misyjnych drogach. Po każdej Mszy świętej poświęcimy pojazdy i pomodlimy się w intencji wszystkich kierowców, polecając ich opiece św. Krzysztofa. Dobrowolne ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone, tak jak każdego roku, na Akcję św. Krzysztof – 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.

5. Również w przyszłą niedzielę 23 lipca 2022, będziemy obchodzili – ustanowiony przez Papieża Franciszka – Trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, którego tematem są słowa „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie” (Łk 1, 50).

6. Za półtora tygodnia od dzisiaj, tj. 26 lipca /środa/, będziemy przeżywali Uroczystość Świętej Anny, Patronki naszej parafii. Jest to dzień głównego odpustu parafialnego. Msze święte będą sprawowane w dwóch kościołach w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i o 12.00 – w kościele Świętej Trójcy, a o godz. 17.00 – w kościele św. Anny. Koncelebrowanej Mszy świętej o godz. 12.00, czyli Sumie odpustowej, będzie przewodniczył oraz skieruje do nas okolicznościowe słowo Ks. Mgr Lic. Piotr Wilk, doktorant historii Kościoła w Katolickim Uniwersytecie Jana Pawła II w Lublinie.

7. Na początku sierpnia wyrusza z czterech miast diecezji sandomierskiej Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: w dniu 2 sierpnia – wyruszą pątnicy z Janowa Lubelskiego, natomiast w dniu 4 sierpnia rozpoczną wędrówkę pielgrzymi z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Sandomierza i ze Stalowej Woli. Zakończenie pielgrzymki w dniu 12 sierpnia /sobota/ 2023 roku na Jasnej Górze podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez Biskupa Sandomierskiego o godz. 10.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tych wakacyjnych „Rekolekcjach w drodze”.

8. W ostatnią niedzielę sierpnia, 27.08. 2023., wczesnym rankiem /ok. godz. 5.00/ wyruszy z Zaklikowa Czwarta Piesza Pielgrzymka do Radomyśla nad Sanem. Tam o godz. 11.30 będzie sprawowana uroczysta Msza święta na zakończenie pielgrzymki. Trasa pielgrzymki, która prowadzi najpierw do Ireny, a potem wyłącznie drogami leśnymi, wynosi 17.4 km. W kolejnych niedzielach wakacyjnych będziemy przekazywali dalsze informacje na ten temat.

9. Na bocznych ołtarzach NSP Jezusa i św. Anny znajdują się dwie skarbonki oraz koperty z nadrukiem Moja ofiara na renowację fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików – 2023. W ostatnią niedzielę lipca, /30.07./, zostaną przekazane informacje dotyczące ofiar złożonych na ten cel. Dziękujemy za każdy dar.

10. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i do czytania katolickiej lektury.

11. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy 25-tą ósemkę Rodzin ze Zdziechowic Drugich. Będzie to ostatnia ósemka Rodzin z tej miejscowości. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

12. Podziękowania:

– Rodzinom z 24-tej ósemki ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 80 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowały w poniedziałek: Wioletta Czajka i Agata Stefaniak; natomiast w sobotę: Wioletta Czajka, Dorota Kapica, Teresa Paleń i Agata Stefaniak. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa