Ogłoszenia duszpasterskie, XIV Niedziela zwykła, Rok A – 09.07.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XIV Niedziela zwykła, Rok A – 09.07.2023.

 

1. Komunikat Kanclerza Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu: Wielebny Księże Proboszczu. Zwracam się z uprzejmą prośbą w imieniu Biskupa Ordynariusza, aby przez najbliższy miesiąc podawać w ogłoszeniach parafialnych na pierwszym miejscu, następujące ogłoszenie: „Przypominamy, że Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 6. Możliwy jest także kontakt telefoniczny (tel.: 511 413 002), bądź mailowy rozeznajpow@gmail.com Niniejsze ogłoszenie należy zamieścić także na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. Ponadto, w najbliższym czasie nowy Rektor Seminarium – ks. dr Michał Powęska, skontaktuje się z niektórymi Księżmi Proboszczami w celu wystosowania osobistej zachęty do młodych podczas Mszy św. niedzielnych. Bardzo proszę o życzliwe potraktowanie jego osoby. Z kapłańskim pozdrowieniem – Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, Ks. dr Roman Janiec.

2. Dzisiaj o godz. 10.30 będzie/była sprawowana Msza święta w intencji Ks. Pawła Marka, wikariusza z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ćmielowie, który rozpoczyna posługiwanie w naszej parafii w miejsce Księdza Macieja.

3. Także dzisiaj druga niedziela miesiąca lipca – składka na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

4. Również dzisiaj w Zdziechowicach, w parku przy Zespole Szkół, o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza święta w 614-tą rocznicę erygowania parafii Zdziechowice. Po Mszy świętej, o godz. 15.30, rozpocznie się V Malinowy Piknik Rodzinny. Burmistrz Zaklikowa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie serdecznie zapraszają na to doroczne wydarzenie.

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 11.07. – liturgiczne święto świętego Benedykta, Opata, Patrona Europy. Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy!

– środa, 12.07. – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– czwartek, 13.07. – liturgiczne wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W tym dniu, od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej przy ul. Krzywej 66 w Zaklikowie, odbędą się odpłatne badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc… oraz echo serca. Szczegóły znajdziemy w przedsionku kościoła na tablicy ogłoszeń oraz w Przychodni Lekarskiej.

– sobota, 15.07. – liturgiczne wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła.

6. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. W par. Borów jest to dzień odpustu – suma odpustowa będzie sprawowana w tym dniu o godz. 12.00.

7. Za dwa i pół tygodnia od dzisiaj, tj. 26 lipca /środa/, będziemy przeżywali Uroczystość Świętej Anny, Patronki naszej parafii. Jest to dzień głównego odpustu parafialnego. Msze święte będą sprawowane w dwóch kościołach w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i o 12.00 – w kościele Świętej Trójcy, a o godz. 17.00 – w kościele św. Anny.

8. Na początku sierpnia wyrusza z czterech miast diecezji sandomierskiej Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: w dniu 2 sierpnia – wyruszą pątnicy z Janowa Lubelskiego, natomiast w dniu 4 sierpnia rozpoczną wędrówkę pielgrzymi z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Sandomierza i ze Stalowej Woli. Zakończenie pielgrzymki w dniu 12 sierpnia /sobota/ 2023 roku na Jasnej Górze podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez Biskupa Sandomierskiego o godz. 10.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tych wakacyjnych „Rekolekcjach w drodze”. Mamy dwie możliwości wędrowania: – pierwsza w pielgrzymce Janowskiej – szczegóły dotyczące zapisów na tę pielgrzymkę są zamieszczone w gablotce parafialnej oraz druga możliwość – uczestnictwo w pielgrzymce ze Stalowej Woli – razem z księdzem proboszczem, który powędruje 34-ty raz ze Stalowej Woli na Jasną Górę.

9. W ostatnią niedzielę sierpnia, 27.08. 2023., wczesnym rankiem /ok. godz. 5.00/ wyruszy z Zaklikowa Czwarta Piesza Pielgrzymka do Radomyśla nad Sanem. Tam o godz. 11.30 będzie sprawowana uroczysta Msza święta na zakończenie pielgrzymki. Trasa pielgrzymki, która prowadzi najpierw do Ireny, a potem wyłącznie drogami leśnymi, wynosi 17.4 km. W kolejnych niedzielach wakacyjnych będziemy przekazywali dalsze informacje na ten temat.

10. Na bocznych ołtarzach NSP Jezusa i św. Anny znajdują się dwie skarbonki oraz koperty z nadrukiem Moja ofiara na renowację fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików – 2023. Dziękujemy za każdy dar złożony na ten cel.

11. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

12. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy 24-tą ósemkę Rodzin ze Zdziechowic Drugich. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

13. Podziękowania:

– Rodzinom z 23-ciej ósemki ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 160 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Janina Kapica, Ewa Kołtyś i Magdalena Rapa; natomiast w sobotę: Janina Kapica, Teresa Okrasa, Magdalena Rapa i Halina Zielińska. Bóg zapłać!

14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Teresa Wróbel z Zaklikowa – w jej intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa