Ogłoszenia duszpasterskie, XIII Niedziela zwykła, Rok A – 02.07.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XIII Niedziela zwykła, Rok A – 02.07.2023.

 

1. Komunikat Kanclerza Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu: Wielebny Księże Proboszczu. Zwracam się z uprzejmą prośbą w imieniu Biskupa Ordynariusza, aby przez najbliższy miesiąc podawać w ogłoszeniach parafialnych na pierwszym miejscu, następujące ogłoszenie: „Przypominamy, że Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 6. Możliwy jest także kontakt telefoniczny (tel.: 511 413 002), bądź mailowy rozeznajpow@gmail.com Niniejsze ogłoszenie należy zamieścić także na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. Ponadto, w najbliższym czasie nowy Rektor Seminarium – ks. dr Michał Powęska, skontaktuje się z niektórymi Księżmi Proboszczami w celu wystosowania osobistej zachęty do młodych podczas Mszy św. niedzielnych. Bardzo proszę o życzliwe potraktowanie jego osoby. Z kapłańskim pozdrowieniem – Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, Ks. dr Roman Janiec.

2. Dzisiaj o godz. 10.30 będzie/była sprawowana Msza święta dziękczynna w intencji Ks. Macieja, który został wikariuszem parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ćmielowie. Dziękujemy serdecznie księdzu Maciejowi za 4 lata posługi kapłańskiej oraz za tyle dobra pozostawionego w naszej wspólnocie parafialnej.

3. Także dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca lipca – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00, a nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Zapraszamy!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 03.07. – liturgiczne święto św. Tomasza Apostoła.

– wtorek, 04.07. – w tym dniu przypada 14-ta rocznica sakry biskupiej oraz ingresu do diecezji sandomierskiej Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza. Módlmy się o błogosławione owoce Jego posługi w diecezji sandomierskiej. W tej intencji będzie sprawowana Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy!

– środa, 05.07. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy!

– czwartek, 06.07. – liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy oraz Pierwszy Czwartek miesiąca lipca – modlitwy o powołania do służby w Kościele – po Mszy świętej wieczornej.

– piątek, 07.07. – Pierwszy Piątek miesiąca lipca. Możliwość spowiedzi od godz. 6.30 do 7.00 rano oraz od 17.00 do 18.00 po południu. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. Nabożeństwo pierwszego piątku po Mszy świętej wieczornej.

– sobota, 08.07. – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

5. W przyszłą niedzielę powitamy uroczyście – podczas Mszy świętej o godz. 10.30 – Księdza Pawła Marka z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ćmielowie, który będzie nam posługiwał w miejsce Księdza Macieja.

6. Także w przyszłą niedzielę, z racji z racji drugiej niedzieli miesiąca lipca, składka na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. W czerwcu złożyliśmy 44 koperty i przekazaliśmy 4 przelewy bankowe na łączną kwotę 3 910.00 /trzy tysiące dziewięćset dziesięć/ złotych. Bóg zapłać!

7. Również w przyszłą niedzielę, w Zdziechowicach, w parku przy Zespole Szkół, o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza święta w 614-tą rocznicę erygowania parafii Zdziechowice. Po Mszy świętej, o godz. 15.30 rozpocznie się V Malinowy Piknik Rodzinny. Burmistrz Zaklikowa, Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie oraz Ludowy Klub Sportowy „Huragan” Zdziechowice serdecznie zapraszają na to doroczne wydarzenie.

8. W czwartek następnego tygodnia, tj. w dniu 13.07.2023., od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej przy ul. Krzywej 66 w Zaklikowie odbędą się odpłatne badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc… oraz echo serca. Szczegóły znajdziemy w przedsionku kościoła na tablicy ogłoszeń oraz w Przychodni Lekarskiej.

9. Wykonanie konserwacji i restauracji zabytkowych malarskich nawarstwień ściennych, z różnych okresów historycznych, na sklepieniu i ścianach bocznych prezbiterium kościoła p.w. Świętej Trójcy w Zaklikowie, etap 1 – Sklepienie – tak brzmi tytuł zadania, które pragniemy wykonać w tym roku 2023. Koszt realizacji tego zadania wyniesie ok. 250 tys. złotych. Otrzymaliśmy dotacje z czterech źródeł: 1/ Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; 2/ Wojewódzki Konserwator Zabytków z siedzibą w Przemyślu; 3/ Urząd Marszałkowski w Rzeszowie; 4/ Urząd Miasta i Gminy w Zaklikowie. Piątym źródłem jest parafia św. Anny w Zaklikowie – udział własny wyniesie kilkanaście procent z całości. Na bocznych ołtarzach NSP Jezusa i św. Anny znajdują się dwie odpowiednio opisane skarbonki oraz koperty z nadrukiem Moja ofiara na renowację fresków w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy – Zaklików – 2023. Do finansowego współudziału w tym pięknym dziele zapraszam wszystkich parafian, a także ludzi dobrej woli spoza parafii. Z góry dziękuję za każdy dar na ten cel.

10. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

11. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy 23 – cią ósemkę Rodzin ze Zdziechowic Drugich. Pana Sołtysa prosimy o koordynację działań w zakresie troski o czystość w naszej świątyni. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

12. Podziękowania:

– Rodzinom z 22-giej ósemki ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 270 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Małgorzata Budkowska, Ewelina Duda, Barbara Hołody, Krzysztof Hołody, Renata Igras, Teresa Wójcik i Małgorzata Wróblewska; natomiast w sobotę: Małgorzata Budkowska, Wojciech Gajowiak, Barbara Hołody, Krzysztof Hołody, Teresa Wójcik, Jarosław Wróblewski i Małgorzata Wróblewska. Do ofiary od sprzątających swój dar na kwiaty dołączyła także Maria Wójcik. Bóg zapłać!

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Kazimiera Wójcik ze Zdziechowic Drugich – w jej intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ + Leszek Flis z Karkówki – 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa